Pierwsza kwarta zadecydowała – udany weekend Energi Toruń

Monika Grigalauskyte poprowadziła Energę do piątego zwycięstwa z rzędu (fot. Bartosz Tomczak/chillitorun.pl)

Energa Toruń odniosła kolejne zwycięstwo w Energa Basket Lidze Kobiet. W sobotę, 3 marca Katarzynki pokonały w Ostrowie Wielkopolskim tamtejszą TS Ostrovię 75:72. O końcowym triumfie zadecydowała pierwsza kwarta

Podopieczne Algirdasa Paulauskasa idą jak burza! Torunianki po wygranych Wisłą Kraków, Ślęzą Wrocław, PGE Siedlcami i Widzewem Łódź, tym razem na swój skalp nadziały TS Ostrovię. O sukcesie zadecydowała przede wszystkim równa i wysoka forma drużynowa. Katarzynki wyszły na to spotkanie mocno zmotywowane, co przełożyło się na wysoką wygraną w pierwszej kwarcie (22:13).

W kolejnych nie było już aż tak dobrze, jednak ostrowianki nie zdołały odmienić losów spotkania. Druga kwarta zakończyła się minimalnym zwycięstwem gospodyń, a trzecia remisem. Przed decydującą odsłoną meczu Energa prowadziła 61:53.

W decydującej partii meczu ataki ostrowianek wreszcie znalazły przełożenie na wynik. Szczególnie groźna była Breanna Lewis. Amerykanka trafiała celnie za 2 i za 3 punkty. Na minutę przed końcem meczu na tablicy świetlnej widniał wynik 70:72. Na szczęście w tym momencie świetnie zachowała się Alexis Hornbuckle, która najpierw trafiła za 3, a w ostatniej sekundzie zanotowała zbiórkę w obronie. Ostatecznie Katarzynki pokonały TS Ostrovię 75:72.

O zwycięstwie zadecydowała równa i wysoka forma wszystkich Katarzynek przebywających na parkiecie. Monika Grigalauskyte zdobyła 13 punktów i zanotowała 9 zbiórek. Skutecznością popisały się także Kelley Cain (12 pkt.) czy Lauren Mansfield (11 pkt.). Po stronie gospodyń najwięcej punktów zdobyła Breanna Lewis.

W sobotę, 10 marca Energę czekać będzie kolejny trudny sprawdzian. Do Grodu Kopernika zjedzie wicelider rozgrywek – CCC Polkowice. Spotkanie w Spożywczaku rozpocznie się o godzinie 18:00.

TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Energa Toruń 72:75 (13:22, 23:22, 17:17, 19:14)

Ostrovia: Lewis 18, Jasnowska 16, Ruljowa 14, Motyl 10, Joks 6, Nowicka 4, Naczk 4 (12 as), Kowalczyk 0.

Energa: Grigalauskyte 13, Cain 12 (12 zb), Mansfield 11, Hornbuckle 10, Maliszewska 9, Diawakana 8, Tłumak 5, Uro-Nilie 2.