Twarde Pierniki postraszyły lidera

Polski Cukier Toruń był bliski sprawienia sensacji (fot. Marcin Lewicki)

Polski Cukier Toruń, po świetnym spotkaniu, musiał uznać wyższość Stelmetu Zielona Góra. Lider Tauron Basket Ligi zapewnił sobie zwycięstwo rzutem na taśmę. Ostateczny wynik spotkania to 85:84 dla gospodarzy.

Zwycięstwo nad liderem TBL mogło być krokiem milowym w kierunku fazy play-off. Tak się jednak nie stało, lecz Twarde Pierniki wciąż pozostają w walce o najlepszą ósemkę rundy zasadniczej. Tym bardziej, że porażkę odniósł także bezpośredni rywal torunian w tabeli – Trefl Sopot.

Polski Cukier był na prowadzeniu przez blisko 30 minut tego spotkania. Już pierwsza kwarta pokazała, że dzisiejszego wieczoru może dojść do sporej niespodzianki. Torunianie wygrali ją 25:17, jednak w kolejnych partiach gospodarze zaczęli odrabiać straty. Zielonogórzanie byli niezwykle skuteczni w rzutach za trzy punkty, czym znacznie szybciej dogonili Twarde Pierniki. Aż 15 rzutów z dystansu na 33 próby trafiło do kosza, a najskuteczniejszy pod tym względem był Aaron Cel. Decydujące o zwycięstwie punkty, na 24 sekundy przed końcem spotkania, zdobył Łukasz Koszarek. Najwięcej punktów w meczu dla torunian zdobył LaMarshall Corbett – 19.

Kolejne ważne spotkanie czeka torunian już w środę, w którym to Polski Cukier zmierzy się na własnej hali z Energą Czarni Słupsk. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.