fbpx
Sport

Wakacje z eSportem – zbierz drużynę i skorzystaj z niepowtarzalnej szansy zostania zawodowym graczem!

Gmach MCSM może stać się wylęgarnią prawdziwych esportowych talentów (fot. Łukasz Żurawski/chillitorun.pl)
Wakacje z eSportem – zbierz drużynę i skorzystaj z niepowtarzalnej szansy zostania zawodowym graczem!
Marcin Morkowski
REAKCJE

Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, że w Toruniu odbył się eSportowy obóz treningowy jednej z najlepszych polskich dywizji Counter Strike’a. Mieliśmy wtedy okazję gościć drużynę PACT w nowoczesnym budynku Międzynarodowego Centrum Spotkań Młodzieży, a całemu projektowi przewodził Marcin ‘padre’ Kurzawski. Owo nazwisko ponownie wkracza na toruńskie salony wirtualnego sportu, a nasze miasto pod względem bazy szkoleniowej i wdrażanych projektów ma szansę zostać liderem w całym województwie

Wszystko za sprawą Wakacji z eSportem – tak bowiem koordynatorzy najchętniej mianują swój projekt. Głównym założeniem inicjatywy jest stworzenie optymalnej przestrzeni dla wszystkich drużyn aspirujących do skorzystania z życiowej szansy i podjęcia próby przejścia na eSportowe zawodowstwo.

ZOBACZ TAKŻE: „Esport nie wyprze tradycyjnego sportu, a jedynie dobrze go uzupełni” – toruński Boot Camp gościł PACT [FOTOREPORTAŻ]

Jednym z głównych sprawców całego zamieszania ponownie jest Marcin Kurzawski, który oprócz działalności eSportowej, znany jest w naszym mieście za sprawą prowadzenia Fundacji DW#43, działającej na rzecz niesienia pomocy sportowcom dotkniętym przez los. Wraz z pokaźnym arsenałem chęci oraz partnerów zaangażowanych w projekt, ponownie będzie niesiona nadzieja. Tym razem dla tych nieco młodszych, którzy dopiero aspirują do zostania zawodowcami w dziedzinie wirtualnego sportu.

Projekt wyszedł zupełnie spontanicznie. Było kilka przeciwności losu, jednak ostatecznie wszystko się udało i jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy wystartować – mówi z entuzjazmem Marcin Kurzawski. – To coś zupełnie świeżego. Chcemy dać szansę młodym chłopakom, którzy nie mają szansy zaistnieć w eSporcie. Przychodząc tutaj i trenując, ich szanse rosną, a w naszym interesie jest to, żeby byli nie tylko zadowoleni z efektów, jakie przyniesie im wspólny trening, ale również danie okazji do pokazania się na nadchodzących eSportowych eventach.

Projekt został ogłoszony stosunkowo niedawno i bez większych zapowiedzi, jednakże został przyjęty z ogromnym entuzjazmem i zainteresowaniem. Swój odzew nadsyła wiele głodnych gry drużyn, które chcą coś osiągnąć w tej niechybnie rozwijającej się dziedzinie wirtualnego sportu drużynowego.

ZOSTAŃ ZAWODOWCEM

Początkowo projekt miał być całkowicie darmowy, jednak wspomniane wcześniej przez naszego rozmówcę trudności sprawiły, że jest on płatny, jednakże są to kwoty jak najbardziej osiągalne dla każdej z chętnych drużyn. Podstawowym i absolutnie minimalnym wymogiem wzięcia udziału w wakacyjnym BootCampie są przede wszystkim chęci oraz zdecydowanie drużyny, na skorzystanie z danej szansy.

Oprócz tego jest jeszcze kilka kryteriów, według których nastąpi selekcja podczas przyznawania wolnych terminów. Zawodnicy w zgłoszonej drużynie muszą mieć ukończony przynajmniej 15 rok życia. Wszyscy kandydaci, którzy nie osiągnęli pełnoletności, muszą przedstawić pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w projekcie. Dotatkowo każda z drużyn zobowiązana jest do zapłacenia 200 zł za dobę wynajmu całej przestrzeni treningowej (patrz FOTOREPORTAŻ).

Jak przyznają organizatorzy projektu, jest to niezbyt wygórowana cena w stosunku do oferowanych możliwości. Zalecają również wszystkim aplikującym drużynom branie pod uwagę najbardziej optymalnego wariantu treningowego, który zakłada przynajmniej 7 pełnych dni. Korzystając z doświadczenia w prowadzeniu podobnych inicjatyw oraz obserwacji rozgrywek eSportowych, jest to ich zdaniem absolutne minimum do wypracowania założonych celów, osiągniętych dzięki regularnemu treningowi.

Terminy Wakacji z eSportem w Toruniu:

  • Od 07 sierpnia do 13 sierpnia
  • Od 14 sierpnia do 20 sierpnia (ZAJĘTY)
  • Od 21 sierpnia do 27 sierpnia
  • Od 28 sierpnia do 31 sierpnia (ZAJĘTY)

Aplikacje można składać w wiadomości prywatnej opiekuna projektu Marcina ‘padre’ Kurzawskiego za pośrednictwem TEGO adresu

Głównym inicjatorem oraz koordynatorem projektu jest organizacja PACT. Partnerstwo oraz patronat nad prowadzoną inicjatywą przejęli również: Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży (miejsce projektu), LG Polska i CSCenter.pl (dostawcy sprzętu komputerowego) oraz merytoryczny opiekun w postaci organizatorów największej eSportowej imprezy w województwie Ecenter Copernicup.

Sport
Marcin Morkowski
@Morkowsky

Redaktor naczelny, współzałożyciel portalu ChilliTorun.pl. Publicysta, komentator. Prywatnie rubaszny jegomość, słynący z ciętej riposty

Więcej w dziale Sport

shutterstock_667286251

Terminarz gier napakowany jak kabanos. Czy natłok spotkań nie zaszkodzi reprezentacji Polski?

Redakcja ChilliTorun.pl3 lutego 2021
122771752_2838852189684274_2395286768066511862_n

Maciej Kalkowski nowym szkoleniowcem Elany Toruń!

Hubert Grabowski26 października 2020
122105298_2832447070324786_3308929786269242623_o

Trener Elany Toruń rezygnuje z dalszej pracy!

Hubert Grabowski22 października 2020
DSC_1981

KP Starogard Gdański wywozi z Torunia komplet punktów…

Hubert Grabowski21 października 2020
OIMK PRO

I Otwarte Indywidualne Mistrzowstwa Kaszczorka w speedrowerze – relacja

Hubert Grabowski21 października 2020
Damian Kulig - ChilliTorun

Twierdza obroniona. Twarde Pierniki zwyciężają w derbach!

Hubert Grabowski1 października 2020
Speedrower TSŻ Toruń

Sukcesy TSŻ Toruń w Drużynowym Pucharze Polski na speedrowerze!

Hubert Grabowski30 września 2020
20170409_276_DSC00415_MAL

Deklasacja na motoarenie! Relacja ze spotkania Apator-Unia

Hubert Grabowski26 września 2020
motoarena_torun_fot_archiwum_cwb_m

Apator u siebie po awans!

Hubert Grabowski25 września 2020