fbpx
Żużel

Loktaev przyłapany na dopingu!

Kibice Falubazu po raz kolejny nie mają powodów do radości. Znów przez swojego zawodnika (fot. Wikimedia)
Loktaev przyłapany na dopingu!
Jakub Strzelka
REAKCJE

Zdawać by się mogło, że sprawa dopingu wśród sportowców nie dotyczy speedway’a. Nic bardziej mylnego. Kolejny zawodnik został przyłapany na dawkowaniu nielegalnych środków i kolejny raz jest to żużlowiec Falubazu Zielona Góra

W ubiegłym sezonie wyszła na jaw sprawa zażywania środków dopingujących przez Patryka Dudka – juniora Falubazu. Po paru miesiącach ta kwestia wraca jak bumerang, ale tym razem dotyczy Aleksandra Loktaeva. W organizmie popularnego „Saszy” wykryto związek THC, który sugeruje zażywanie marihuany przez zawodnika. Rosjanin nie przeszedł kontroli antydopingowej po meczu w Toruniu, w którym zdobył cztery punkty, a które zostaną mu teraz odebrane. Ponadto Zielonogórski klub nie widzi już miejsca w składzie dla Loktaeva. Taką informację przekazał Przeglądowi Sportowemu Robert Dowhan – prezes SPAR Falubazu:

SPAR Falubaz już nie chce widzieć Aleksandra Loktajewa w składzie po tym jak wpadł on na kontroli antydopingowej w Toruniu. Loktajew będzie zawieszony do końca obowiązywania kontraktu, który jest ważny do października przyszłego roku. Na pewno nie ma już dla niego miejsca w Falubazie.

To nie były ostatnie cierpkie słowa, jakie chciał przekazać Rosjaninowi Dowhan. Prezes Falubazu opublikował na swoim Twitterze post, w którym mocno potępia postawę Loktaeva.

Ekipa Falubazu po ubiegłorocznych doświadczeniach z Patrykiem Dudkiem, podjęła współprace z firmą Olimp, która miała być odpowiedzialna za zawodników pod kątem suplementacji i odżywek.

Po ostatnich doświadczeniach wspólnie z zarządem klubu stworzyliśmy system mający uchronić nas przed podobnymi wypadkami. Przeprowadziliśmy cykl szkoleń dotyczący odżywiania w sporcie, odżywek, suplementacji i procedur antydopingowych. Każdy zawodnik w każdej chwili przez niemal 24 godziny na dobę mógł się ze mną skontaktować i zasięgnąć informacji na temat jakiegokolwiek leku. Od tego momentu, czyli od listopada tamtego roku udzieliłem wielu konsultacji na temat zażywanych leków Piotrowi Protasiewiczowi, Grzegorzowi Walaskowi, Andreasowi Jonssonowi, Aleksowi Zgardzińskiemu i wielu młodszym zawodnikom. Dochodziło nawet do dość kuriozalnych i na pozór śmiesznych sytuacji, gdy musiałem tłumaczyć, że krople do nosa to nie doping i można stosować np. Paracetamol. Ale wychodziłem z założenia, że lepiej kilka razy niepotrzebnie tłumaczyć niż raz potrzebnie przemilczeć. Wykonaliśmy także kilka razy badania laboratoryjne krwi i moczu, także pod kątem zawartości substancji zakazanych. Wyniki były zawsze w normie. Obecna sytuacja jest dla mnie absolutnie niezrozumiała, ale mogę stwierdzić jedno, że dorosły człowiek jest dysponentem swojego zdrowia i nie jesteśmy w stanie patrzeć każdemu na ręce przez 24 godziny na dobę. Zwłaszcza, jeśli mamy danego zawodnika do dyspozycji przez kilka godzin w miesiącu. Jeśli będzie chciał zrobić coś na przekór rozsądkowi to i tak to zrobi – powiedział na łamach falubaz.com doktor Robert Zapotoczny.

Zielonogórski klub niezwłocznie skontaktował się z Aleksandrem Loktaevem i zażądał jego przyjazdu w piątek do Zielonej Góry. Zawodnik potwierdził to i dziś o godzinie 16:30 spotka się z dziennikarzami.

(Źródło: inf. własna/sportowefakty.pl)

Żużel
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Żużel

20170409_276_DSC00415_MAL

Deklasacja na motoarenie! Relacja ze spotkania Apator-Unia

Hubert Grabowski26 września 2020
motoarena_torun_fot_archiwum_cwb_m

Apator u siebie po awans!

Hubert Grabowski25 września 2020
DSC_0417

Jack Holder z dziką kartą na toruńskie rundy SGP!

Hubert Grabowski23 września 2020
2020_08_05_trening_reprezentacji_polski_na_zuzlu_004

Reprezentacja trenuje na Motoarenie

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
DSC_2162-1000x600

Najszybszego zawodnika PGE Ekstraligi poznamy w Toruniu! Kto wystąpi?

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
20170409_266_DSC00258_MAL-1000x600

Przedpełski z dziką kartą na finał SEC

Mateusz Bąk22 lipca 2020
DSC_4720_wynik

Toruńsko-bydgoskie derby w innym terminie

Mateusz Bąk21 lipca 2020
DSC_8119_wynik

Apator znów pewnie wygrywa i obejmuje fotel lidera

Mateusz Bąk20 lipca 2020
69264919_1221253574732110_3386116649542221824_o

Apator rozpoczyna sezon! Rusza sprzedaż biletów

Mateusz Bąk6 lipca 2020