Żużel

Marin Vaculik pojedzie w Zielonej Górze

Martin Vaculik kolejnym zawodnikiem Reszty Świata (fot. SEC)
Sebastian Górka

Poznaliśmy nazwisko drugiego zawodnika, który wystartuje w ekipie Reszty Świata w meczu z Polską, 9 października w Zielonej Górze. Obok Emila Sajfutdinowa, Andrzej Huszcza będzie miał do dyspozycji Martina Vaculika

Słowak zaczynał swoją karierę w Polsce w barwach KSM Krosno.  Martin Vaculik jest Indywidualnym Mistrzem Europy z 2013, kiedy to w niesamowitych okolicznościach, podczas finałowej rundy w Rzeszowie pokonał faworyta, Nickiego Pedersena, zdobywając komplet osiemnastu punktów. Dokonał tego, jako pierwszy zawodnik w historii cyklu Speedway European Championships.

W sezonie 2016 w PGE Ekstralidze zajął dwunaste miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników. Jego średnia biegopunktowa wyniosła równe 2 punkty. Vaculik awansował również do przyszłorocznego cyklu Speedway Grand Prix oraz wywalczył srebrny medal PGE Ekstraligi z Get Well Toruń.