fbpx
Żużel

“Szykuje się naprawdę wielkie show” – Speedway Euro Championship znów w Toruniu!

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)
“Szykuje się naprawdę wielkie show” – Speedway Euro Championship znów w Toruniu!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Speedway Euro Championship po raz kolejny zagości w Toruniu. Druga runda tych prestiżowych zawodów odbędzie się w sobotę (27 lipca) na Motoarenie!

Wcazoraj na Rynku Staromiejskim odbyła się konferencja prasowa, na której pojawił się m.in. patron honorowy SEC.

– W stawce cyklu jest czterech polskich zawodników, a Toruń w poprzednich latach okazywał się szczęśliwy zarówno dla Pawła Przedpełskiego w 2015 roku, kiedy zajął drugie miejsce, jak i przed dwoma laty dla Jarosława Hampelaktóry zwyciężył na Motoarenie z dziką kartą. Gratuluję organizatorom, że wybrali na miejsce tych zawodów takie fantastyczne miejsce, uwielbiane zarówno przez turystów dzięki niezwykłej starówce, ale równieź przez kibiców dzięki najnowocześniejszemu i najpiękniejszemu obiektowi żużlowemu na świecie. Stadion w Cardiff i Stadion Narodowy w Warszawie robią wielkie wrażenie, ale Motoarena ma nad nimi przewagę stałego, a nie kilkudniowego toru – powiedział Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego i honorowy ambasador cyklu SEC. 

Zawody Speedway Euro Championship określane są jako mistrzostwa Europy seniorów na żużlu. Na Motoarenie dotychczas były rozgrywane w 2015 i 2017 roku.

– W tym roku po raz trzeci gościmy indywidualne mistrzostwa Europy w naszym mieście. Dziękujemy organizatorom, toruńskiej firmie One Sport, która chce swoje wydarzenia sportowe organizować w swoim rodzinnym mieście. Z chęcią włączamy się w organizację ciekawych wydarzeń sportowych na wysokim poziomie, a Motoarena jest do sobotnich zawodów doskonale przygotowana. Istotny jest dla nas również udział toruńskich sportowców i wychowanków tutejszego klubu; zobaczymy przecież Pawła Przedpełskiego i startującego z dziką kartą Adriana Miedzińskiego. Wartością dodaną sobotnich wydarzeń będzie również wizyta legendy toruńskiego i światowego czarnego sportu – Pera Jonssona, którego zawsze z radością gościmy w naszym mieście – zapowiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Spotkanie Pera Jonssona z kibicami zaplanowano dzień przed zawodami – piątek (26 lipca) o godz. 18:30 w centrum handlowym Toruń Plaza.

Toruń w tym roku jest Europejskim Miastem Sportu, o czym pamiętamy i co chcemy podkreślać. Myślę, na sobotnich zawodach od strony sportowej szykuje się naprawdę wielkie show z wielkimi emocjami. Tegoroczna stawka to wielu ambitnych zawodników i cykl jest bardzo wyrównany. W tym roku o zwycięstwo będzie walczyć więc wielu zawodników. Oprócz Grigorija Łaguty publiczność zobaczy m.in. Leona Madsena, który jest współliderem cyklu Grand Prix, Nickiego Pedersena i wielu innych gwarantujących emocje żużlowców – zapewnił prezes zarządu One Sport Karol Lejman.

Pierwsza runda tegorocznego cyklu Tauron SEC odbyła się 13 lipca w niemieckim Güstrow. W Toruniu również nie zabraknie żużlowych emocji i ścigania! Bilety są dostępne w serwisie eBilet.pl.

Numery startowe 2. rundy Tauron SEC w Toruniu:

 1. Kacper Woryna (Polska)
 2. David Bellego (Francja)
 3. Paweł Przedpełski (Polska)
 4. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
 5. Leon Madsen (Dania)
 6. Nicki Pedersen (Dania)
 7. Mikkel Michelsen (Dania)
 8. Grigorij Łaguta (Rosja)
 9. Kai Huckenbeck (Niemcy)
 10. Bartosz Smektała (Polska)
 11. Jarosław Hampel (Polska)
 12. Anders Thomsen (Dania)
 13. Adrian Miedziński (Polska)
 14. Vaclav Milik (Czechy)
 15. Robert Lambert (Wielka Brytania)
 16. Michael J. Jensen (Dania)

źródło: torun.pl


Żużel
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Żużel

2019_08_15_derby_pomorza_i_kujaw_2019_012

Wyścig pokoleń na Motoarenie [FOTO]

Redakcja ChilliTorun.pl16 sierpnia 2019
DSC_1372-1000x600-1

OFICJALNIE: Jacek Frątczak odchodzi z Get Well!

Mateusz Bąk4 czerwca 2019
DSC_5165_wynik

Jason Doyle wylądował w szpitalu! Kolejna przegrana Get Well

Mateusz Bąk5 maja 2019
Stadion_unibax-1000x600

Motoarena ma już 10 lat. Get Well zaprasza na przedmeczowy piknik rodzinny

Mateusz Bąk2 maja 2019
DSC_3608-xxx-1000x600

Rusza sprzedaż biletów na Speedway Grand Prix!

Mateusz Bąk1 marca 2019
DSC8284-1000x600

Get Well Toruń oferuje pomoc Gregowi Hancockowi

Adam Mroczek3 stycznia 2019
DSC_0166

Temat nazwy “Apator” znów powraca

Adam Mroczek28 grudnia 2018
DSC_0166

Poznaliśmy terminarz PGE Ekstraligi 2019!

Mateusz Bąk12 grudnia 2018
DSC_0908-1000x600

Kolejny zawodnik dogadany z klubem!

Maciej Gorczyński22 września 2018