fbpx
Finanse

Czy potrzebujemy metalowej szafy w naszym biurze?

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Czy potrzebujemy metalowej szafy w naszym biurze?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Szafa metalowa to mebel niezbędny w każdym biurze, który z powodzeniem zastąpi modele z drewna lub płyt, a przy tym zapewni dokumentom lepszą ochronę

Szafy drewniane oraz te wykonane z płyt drewnopochodnych, mimo wielu zalet, nie zawsze dobrze sprawdzają się w biurach. Wprawdzie prezentują się całkiem dobrze, jednak nie nadają się do przechowywania dokumentów. Zgromadzone w nich papiery oraz nośniki elektroniczne narażone są na szereg niekorzystnych czynników. Dobrze zatem zastanowić się nad alternatywnym rozwiązaniem. Tym bardziej, że wcale nie musi ono oznaczać rezygnacji z atrakcyjnego wyglądu.

Świetnym dowodem na potwierdzenie tych słów są szafy metalowe. Cechują się one nie tylko atrakcyjnym wyglądem, który łatwo dopasować do niemal każdego wystroju biura, ale też wysokim stopniem ochrony zgromadzonych w nich przedmiotów. Warto więc poznać je z bliska i przekonać się, że są doskonałym wyborem dla właściwie każdej firmy.

Szafy metalowe w biurze. Dlaczego warto wybrać?

Jeśli chodzi o walory wizualne, szafy metalowe nie ustępują tym wykonanym z płyt meblowych. To wynik przede wszystkim zastosowaniu dobrych jakościowo arkuszy blach oraz technologii malowania proszkowego. Dzięki niej farba ściśle przylega do powierzchni metalu, tworząc atrakcyjną wizualnie powłokę, która dodatkowo chroni je przed korozją. Biurowe szafy wykonane z blachy dostępne w różnych kolorach – zarówno w tych neutralnych (np. biele, szarości czy beże), jak i żywszych (np. czerwienie czy zielenie). Łatwo więc dopasować je do wystroju biura.

Metalowa szafa z sejfem Atlant, firmy Contract Point. fot. Panmajster.pl

Metalowa szafa z sejfem Atlant, firmy Contract Point. fot. Panmajster.pl

Na tym oczywiście zalety szaf metalowych do biura się nie kończą. Metal w dużo większym stopniu chroni znajdujące się w środku dokumenty przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak wilgoć czy kurz. Odpowiednio zabezpieczone tego typu szafy są także odporne na większość prób sforsowania. Wielu producentów wyposaża je też we wbudowane sejfy, w których można przechowywać najważniejsze i najbardziej poufne dokumenty.

Szafy metalowe do biura. Jak wybrać pojemność?

Przy wyborze szafy metalowej pod uwagę powinniśmy wziąć przede wszystkim jej pojemność. Ta musi być dopasowana do nie tylko do ilości przechowywanych w szafie dokumentów, ale też wielkości biura. W małych pomieszczeniach duży mebel będzie przecież utrudniał poruszanie. Pod uwagę weźmy też wzrost pracowników. Jeśli choć jeden z nich będzie miał problemy z korzystaniem z wysokiej szafy, warto rozważyć zakup niższego modelu.

Biurowe szafy metalowe. Dostępne rodzaje

Przed kupnem szafy, powinniśmy też przeanalizować swoje potrzeby pod kątem wyboru odpowiedniego rodzaju mebla. W ofercie producentów znajdziemy ich następujące typy:

  • szafy na akta – ze względu na kompaktowe rozmiary, to najlepszy wybór do większości biur. Poza dobrze zdadzą egzamin również w archiwach czy różnego typu urzędach;
  • szafy na kartoteki – pozwalają na przechowywanie sporej ilości dokumentów, dlatego polecane są do szkół, bibliotek, dużych urzędów czy biur obsługujących sporą ilość spraw;
  • szafy wzmacniane – dedykowane przechowywaniu najważniejszych dokumentów. Wyróżniają się wzmocnioną konstrukcją oraz użyciem trudnych do sforsowania zamków szyfrowanych lub na klucz.

Więcej w dziale Finanse

389fd47e48faab52cc718c34ead9f289

Kredyt gotówkowy online – jak znaleźć najlepszy

Redakcja ChilliTorun.pl26 października 2020
14-eseo

Co musisz zrobić, by Twój sklep internetowy generował sprzedaż? Dajemy Ci garść inspiracji!

Redakcja ChilliTorun.pl6 kwietnia 2020
wniosek o upadłość konsumencką

Dlaczego warto powierzyć przygotowanie wniosku o upadłość konsumencką prawnikowi?

Redakcja ChilliTorun.pl13 marca 2020
stojakitekturowe producent standów kartonowych ST-Print

Spraw, by Twój produkt nie umknął uwadze klienta. Potrzebujesz odpowiedniej oprawy

Redakcja ChilliTorun.pl12 marca 2020
02 - smartdebt - program do windykacji ZEWN

Masz problem z wyegzekwowaniem należności od dłużników? Program do windykacji ułatwi Ci sprawne załatwianie takich spraw!

Redakcja ChilliTorun.pl13 stycznia 2020
04 - standartpark - producent odwodnień liniowych

Właściwe zagospodarowanie przestrzeni wokół podnosi funkcjonalność każdego obiektu. Zadbaj o to!

Redakcja ChilliTorun.pl13 stycznia 2020
06 - inpozycjonowanie - pozycjonowanie strony w Google

Bez nowych klientów trudno o sukces. Promuj się w Google i dotrzyj do tych, którzy Cię nie znają

Redakcja ChilliTorun.pl10 stycznia 2020
6 - omegasystem - przegrody biurowe

Przyjazne miejsce pracy to spora karta przetargowa dla właścicieli firm. Zobacz, jak je stworzyć!

Redakcja ChilliTorun.pl10 grudnia 2019
04 - zbyszynskimeble - meble biurowe na wymiar ZEWN

Zadbaj o pozytywny wizerunek swojej firmy. Spraw, aby wygląd biura współgrał z postrzeganiem Twojej marki

Redakcja ChilliTorun.pl5 grudnia 2019