fbpx
Finanse

Czy potrzebujemy metalowej szafy w naszym biurze?

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Czy potrzebujemy metalowej szafy w naszym biurze?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Szafa metalowa to mebel niezbędny w każdym biurze, który z powodzeniem zastąpi modele z drewna lub płyt, a przy tym zapewni dokumentom lepszą ochronę

Szafy drewniane oraz te wykonane z płyt drewnopochodnych, mimo wielu zalet, nie zawsze dobrze sprawdzają się w biurach. Wprawdzie prezentują się całkiem dobrze, jednak nie nadają się do przechowywania dokumentów. Zgromadzone w nich papiery oraz nośniki elektroniczne narażone są na szereg niekorzystnych czynników. Dobrze zatem zastanowić się nad alternatywnym rozwiązaniem. Tym bardziej, że wcale nie musi ono oznaczać rezygnacji z atrakcyjnego wyglądu.

Świetnym dowodem na potwierdzenie tych słów są szafy metalowe. Cechują się one nie tylko atrakcyjnym wyglądem, który łatwo dopasować do niemal każdego wystroju biura, ale też wysokim stopniem ochrony zgromadzonych w nich przedmiotów. Warto więc poznać je z bliska i przekonać się, że są doskonałym wyborem dla właściwie każdej firmy.

Szafy metalowe w biurze. Dlaczego warto wybrać?

Jeśli chodzi o walory wizualne, szafy metalowe nie ustępują tym wykonanym z płyt meblowych. To wynik przede wszystkim zastosowaniu dobrych jakościowo arkuszy blach oraz technologii malowania proszkowego. Dzięki niej farba ściśle przylega do powierzchni metalu, tworząc atrakcyjną wizualnie powłokę, która dodatkowo chroni je przed korozją. Biurowe szafy wykonane z blachy dostępne w różnych kolorach – zarówno w tych neutralnych (np. biele, szarości czy beże), jak i żywszych (np. czerwienie czy zielenie). Łatwo więc dopasować je do wystroju biura.

Metalowa szafa z sejfem Atlant, firmy Contract Point. fot. Panmajster.pl

Metalowa szafa z sejfem Atlant, firmy Contract Point. fot. Panmajster.pl

Na tym oczywiście zalety szaf metalowych do biura się nie kończą. Metal w dużo większym stopniu chroni znajdujące się w środku dokumenty przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak wilgoć czy kurz. Odpowiednio zabezpieczone tego typu szafy są także odporne na większość prób sforsowania. Wielu producentów wyposaża je też we wbudowane sejfy, w których można przechowywać najważniejsze i najbardziej poufne dokumenty.

Szafy metalowe do biura. Jak wybrać pojemność?

Przy wyborze szafy metalowej pod uwagę powinniśmy wziąć przede wszystkim jej pojemność. Ta musi być dopasowana do nie tylko do ilości przechowywanych w szafie dokumentów, ale też wielkości biura. W małych pomieszczeniach duży mebel będzie przecież utrudniał poruszanie. Pod uwagę weźmy też wzrost pracowników. Jeśli choć jeden z nich będzie miał problemy z korzystaniem z wysokiej szafy, warto rozważyć zakup niższego modelu.

Biurowe szafy metalowe. Dostępne rodzaje

Przed kupnem szafy, powinniśmy też przeanalizować swoje potrzeby pod kątem wyboru odpowiedniego rodzaju mebla. W ofercie producentów znajdziemy ich następujące typy:

  • szafy na akta – ze względu na kompaktowe rozmiary, to najlepszy wybór do większości biur. Poza dobrze zdadzą egzamin również w archiwach czy różnego typu urzędach;
  • szafy na kartoteki – pozwalają na przechowywanie sporej ilości dokumentów, dlatego polecane są do szkół, bibliotek, dużych urzędów czy biur obsługujących sporą ilość spraw;
  • szafy wzmacniane – dedykowane przechowywaniu najważniejszych dokumentów. Wyróżniają się wzmocnioną konstrukcją oraz użyciem trudnych do sforsowania zamków szyfrowanych lub na klucz.

Więcej w dziale Finanse

01 - ConsafeLogistics - Consafe Logistics - zew

Wyzwania współczesnego magazynu. Poradnik dotyczący innowacyjnych technik logistycznych

Redakcja ChilliTorun.pl12 listopada 2021
03 - gabloty - sam link - zew

Poradnik, jak dobrać nośnik treści do swojej firmy. Zainwestuj w jakościowe gabloty reklamowe

Redakcja ChilliTorun.pl12 listopada 2021
04 - Qubesystem - sam link - zew

Profesjonalny wygląd Twojego stanowiska pracy. Zacznij od podstaw, czyli od konstrukcji

Redakcja ChilliTorun.pl12 listopada 2021
1

Jak zacząć handel na rynku Forex?

Redakcja ChilliTorun.pl8 listopada 2021
business-g112e99e6e_1280

Najpopularniejsze opcje inwestycyjne w 2021 r.

Redakcja ChilliTorun.pl4 listopada 2021
bitcoin-2007769_1280

Kasyna i kryptowaluty

Redakcja ChilliTorun.pl13 września 2021
bitcoin-2007769_1280

Tron (TRX) vs Bitcoin (BTC): Najlepszy Wybór w 2021 roku?

Redakcja ChilliTorun.pl21 lipca 2021
shutterstock_667286251

Jak unikać błędów podczas obstawiania zakładów bukmacherskich

Redakcja ChilliTorun.pl30 czerwca 2021
szykujasiezmianywprawiespadkowym

Szykują się zmiany w prawie spadkowym

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2021