fbpx
Miasto

Toruń – dlaczego warto tu zamieszkać?

(fot. Archiwum / ChilliTorun.pl)
Toruń – dlaczego warto tu zamieszkać?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Toruń to jedno z najpiękniejszych miast województwa kujawsko-pomorskiego. Duża liczba terenów zielonych i miejsc przeznaczonych do odpoczynku, dobra jakość powietrza – to nie jedyne zalety miasta. Od lat znany z produkcji piernika, Toruń cieszy się sporym zainteresowaniem wśród osób poszukujących własnego miejsca na ziemi. Dlaczego warto się tu przeprowadzić? Podpowiadamy

Zielony Toruń

Toruń jest miastem o wysokich walorach krajobrazowych i przyrodniczych, a jego charakterystycznym elementem są liczne tereny zielone – zarówno parki miejskie, bogata zieleń przyuliczna, jak i rozległe obszary leśne, które stanowią blisko 30% powierzchni miasta. Zlokalizowany niemal w centrum Torunia rezerwat leśny Kępa Bazarowa, cieszy się bardzo dużą popularnością wśród spacerowiczów i miłośników aktywnego trybu życia, podobnie jak pozostałe obszary leśne – Las Barbarka, Las Łysomicki, Las Papowski. Ponadto w Toruniu znajdują się licznie szlaki turystyki pieszej i rowerowej, dzięki czemu przyszli mieszkańcy nie będą narzekać na dostęp do terenów zielonych i miejsc służących zarówno aktywności fizycznej, jak i relaksowi.

Charakterystyczny klimat

Toruń to miasto mogące pochwalić się charakterystycznym, niespotykanym nigdzie indziej klimatem. Urokliwe kamieniczki i zabytkowe budynki tworzą niepowtarzalną atmosferę. Warto wspomnieć, że toruńska starówka została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Władze miasta przykładają dużą wagę do programu ochrony oraz modernizacji zabytków. Program Rewitalizacji Torunia, który funkcjonuje już od kilku lat, zakłada odnowę m.in. rejonu grodu Kopernika – Bydgoskie Przedmieście czy Podgórze. Dzięki temu miasto zachowa swój historyczny styl architektoniczny, którym zachwyci nie tylko turystów, ale również przyszłych mieszkańców.

Centrum czy peryferie?

Osoby zainteresowane zakupem mieszkania w Toruniu najczęściej wybierają dwie lokalizacje – okolice Starówki oraz peryferia, nieco oddalone od centrum, jednak z dostępem do terenów zielonych. Potwierdzeniem tych preferencji są najnowsze, kwartalne wyniki Rankingu Inwestycji, przeprowadzone przez portal RynekPierwotny.pl.

Największą popularnością w I kwartale 2020 r. cieszyła się inwestycja Budlexu – Artystyczne Osiedle etap II. Atrakcyjna lokalizacja i bliskie sąsiedztwo Rynku Staromiejskiego – to nie jedyne atuty projektu. Mieszczuchów i fanów życia w ścisłym centrum zadowolą również Apartamenty Staromiejskie – inwestycja Murapolu, która zajęła trzecie miejsce w Rankingu. Przestronne metraże oraz dobrze nasłonecznione pomieszczenia to udogodnienia, jakie czekają na przyszłych mieszkańców.

Coraz większym zainteresowaniem, wśród osób zainteresowanych zakupem toruńskiej nieruchomości, cieszą się także osiedla położone nieco dalej od zgiełku centrum, a jednym z nich jest osiedle Jar. Niska zabudowa, dobre połączenie i komunikacja z pozostałymi dzielnicami, bliskość terenów zielonych – to wytyczne, które decydują o zakupie mieszkania w tej lokalizacji. To właśnie na osiedlu Jar powstała inwestycja Murapol Nowy Toruń, która zajęła drugie miejsce w Rankingu. Projekt wyróżnia się niską, 4-kondygnacyjną zabudową, otoczoną zielenią. Dojazd do centrum zajmuje tylko 15 minut, a wokół inwestycji znajduje się wiele punktów handlowo-usługowych i placówek edukacyjnych.

Mieszkania w Toruniu – ile kosztują?

Ceny na toruńskim rynku mieszkaniowym są bardzo konkurencyjne, zwłaszcza w porównaniu do innych aglomeracji, jak Warszawa, Wrocław czy Gdańsk. Według danych portalu RynekPierwotny.pl, aktualnie w Toruniu dostępne są 22 inwestycje mieszkaniowe, w których łącznie deweloperzy oferują blisko 600 mieszkań na sprzedaż. Ich ceny wahają się od 5 100 do 8 945 zł za mkw.

Więcej informacji na temat Rankingu Inwestycji poniżej:

https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/torun/ocena-q1-2020/

Więcej w dziale Miasto

DOM RYDYGIERA fot. Andrzej Goinski-5

Dom Rydygiera w opłakanym stanie. Przed nim jednak lepsza przyszłość

Mateusz Bąk19 czerwca 2020
sun-1018287_1920

Toruńscy Flisacy zapraszają na wieczorne rejsy

Mateusz Bąk19 czerwca 2020
Gimnazjum_i_Liceum_Akademickie_w_Toruniu

Liceum Akademickie i I LO wyróżnione!

Mateusz Bąk17 czerwca 2020
ponton_wisla_mzd

Pod mostem zainstalowano ponton transportowy

Mateusz Bąk15 czerwca 2020
wybory

Wybory prezydenckie – jak zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego?

Mateusz Bąk12 czerwca 2020
boe_ciao_2016_w_toruniu_14643443582624

Boże Ciało w Toruniu. Czy będzie procesja?

Mateusz Bąk10 czerwca 2020
money-2928309_1920

Rusza budżet obywatelski na rok 2021

Mateusz Bąk4 czerwca 2020
p_20200506_125348

W Parku Miejskim powstał pierwszy labirynt z krzewów

Mateusz Bąk4 czerwca 2020
S2D (1)

Kolejna firma wspomogła toruńskie szpitale

Mateusz Bąk28 maja 2020