fbpx
Finanse

Czy trudno jest otrzymać pożyczkę preferencyjną z UE?

fot. Materiały Zewnętrzne
Czy trudno jest otrzymać pożyczkę preferencyjną z UE?
REAKCJE

Pożyczki preferencyjne, w uzyskaniu których pomagają takie organizacje, jak na przykład https://crbip.pl/, charakteryzują się specjalnymi warunkami w zakresie oprocentowania, prowizji, karencji w spłacie i innych tego typu kluczowych kwestii. Udzielane są z funduszy Unii Europejskiej, co oznacza, że wszelkie opłaty redukowane są do minimum.

Z uwagi na wszystkie te kwestie, niektórzy przedsiębiorcy obawiają się wnioskowania o pożyczki preferencyjne, ponieważ wydaje im się, że będą one wiązały się z ogromną ilością formalności i trudno będzie uzyskać pozytywną decyzję. Jak jest w rzeczywistości? Co najlepiej zrobić, aby zwiększyć szanse firmy na otrzymanie korzystnego zobowiązania?

Czy rzeczywiście pożyczki preferencyjne są trudne do otrzymania?

Z pożyczek preferencyjnych z UE skorzystało już bardzo wielu polskich przedsiębiorców, działających w różnorodnych branżach. Jest to najlepszym dowodem na to, że są one jak najbardziej możliwe do otrzymania i nie należy od razu się poddawać. Trudność mogą sprawić jedynie pewne formalności, natomiast w dalszej części tego materiału wskażemy, jak sobie z nimi szybko i skutecznie poradzić.

Pożyczki z UE są dostępne dla przedsiębiorstw o dowolnych rozmiarach, a więc powinni zainteresować się nimi zarówno mikroprzedsiębiorcy, jak i średnie oraz duże podmioty. Nie ma też znaczenia forma prawna firmy, a więc czy jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka komandytowa czy jeszcze inny podmiot.

Finansowanie można otrzymać na wiele różnorodnych celów, począwszy od sfinansowania zakupu nieruchomości, pojazdów lub maszyn firmowych, po podatki, bieżące opłaty czy wynagrodzenia pracowników. Zakres wydatków, do pokrycia których będzie można wykorzystać uzyskane środki, zależy od rodzaju zaciągniętej pożyczki.

Wśród pożyczek preferencyjnych można wymienić pożyczki płynnościowe, obrotowe oraz inwestycyjne. Poszczególne rodzaje pożyczek różnią się parametrami, w tym maksymalnymi kwotami zobowiązania i okresem spłaty, a także tym, na co można je przeznaczyć. Przykładowo pożyczki obrotowe udzielane są na pokrycie bieżących potrzeb firmy.

Co zrobić, żeby zwiększyć szanse na otrzymanie pożyczki?

Organizacje zajmujące się wsparciem firm dążących do uzyskania pożyczek preferencyjnych zapewniają kompletną pomoc od A do Z, zarówno, jeśli chodzi o pozyskanie zobowiązań, jak i ich późniejsze rozliczenie. Nie trzeba ze wszystkim radzić sobie samodzielnie.

Eksperci nie tylko odpowiedzą na wszelkie pytania, ale też przeanalizują sytuację firmy i doradzą, jaki typ pożyczki będzie najkorzystniejszy i jakie parametry zobowiązania (na przykład okres spłaty) okażą się optymalne. Pomogą także w zgromadzeniu niezbędnych dokumentów i złożeniu wniosku o pożyczkę oraz dopełnieniu wszystkich formalności już po jej otrzymaniu.

Warto zdecydować się na taki krok, ponieważ działając samodzielnie, łatwo się pomylić lub coś przeoczyć. Biorąc pod uwagę, że mowa tutaj o pożyczkach na kwoty wynoszące setki tysięcy, a nawet miliony złotych, lepiej zaufać specjalistom, którzy żadnych pomyłek nie popełnią.

Więcej w dziale Finanse

Torun city, Poland

Praca w Toruniu – gdzie szukać zatrudnienia?

Redakcja ChilliTorun.pl20 maja 2022
bitcoin-2007769_1280

Od czego uzależniona jest cena Bitcoina?

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2022
06 - CEZASGLOB - regał biurowy

Kiedy rzeczy ma się wiele, ale miejsca coraz mniej. Regał biurowy jako rozwiązanie

Redakcja ChilliTorun.pl8 maja 2022
chillitorun.pl

Na co uważać podczas zakupów w sieci?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
Public,Relations,-,Pr.,Media,Interview.,News,Conference.

W jaki sposób agencja public relations może wspierać mały biznes?

Redakcja ChilliTorun.pl29 kwietnia 2022
02 - etykieta.info - link do strony

Jak powinny wyglądać etykiety na butelki, aby zachęcić do kupna Klientów?

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
02 - vawnik - link do strony

W co wyposażyć i jak zadbać o halę przemysłową?

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
web-g2e6be0ec6_1280

Pozycjonowanie stron w Toruniu – samemu czy z agencją?

Redakcja ChilliTorun.pl28 marca 2022