fbpx
Finanse

Czy trudno jest otrzymać pożyczkę preferencyjną z UE?

fot. Materiały Zewnętrzne
Czy trudno jest otrzymać pożyczkę preferencyjną z UE?
REAKCJE

Pożyczki preferencyjne, w uzyskaniu których pomagają takie organizacje, jak na przykład https://crbip.pl/, charakteryzują się specjalnymi warunkami w zakresie oprocentowania, prowizji, karencji w spłacie i innych tego typu kluczowych kwestii. Udzielane są z funduszy Unii Europejskiej, co oznacza, że wszelkie opłaty redukowane są do minimum.

Z uwagi na wszystkie te kwestie, niektórzy przedsiębiorcy obawiają się wnioskowania o pożyczki preferencyjne, ponieważ wydaje im się, że będą one wiązały się z ogromną ilością formalności i trudno będzie uzyskać pozytywną decyzję. Jak jest w rzeczywistości? Co najlepiej zrobić, aby zwiększyć szanse firmy na otrzymanie korzystnego zobowiązania?

Czy rzeczywiście pożyczki preferencyjne są trudne do otrzymania?

Z pożyczek preferencyjnych z UE skorzystało już bardzo wielu polskich przedsiębiorców, działających w różnorodnych branżach. Jest to najlepszym dowodem na to, że są one jak najbardziej możliwe do otrzymania i nie należy od razu się poddawać. Trudność mogą sprawić jedynie pewne formalności, natomiast w dalszej części tego materiału wskażemy, jak sobie z nimi szybko i skutecznie poradzić.

Pożyczki z UE są dostępne dla przedsiębiorstw o dowolnych rozmiarach, a więc powinni zainteresować się nimi zarówno mikroprzedsiębiorcy, jak i średnie oraz duże podmioty. Nie ma też znaczenia forma prawna firmy, a więc czy jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka komandytowa czy jeszcze inny podmiot.

Finansowanie można otrzymać na wiele różnorodnych celów, począwszy od sfinansowania zakupu nieruchomości, pojazdów lub maszyn firmowych, po podatki, bieżące opłaty czy wynagrodzenia pracowników. Zakres wydatków, do pokrycia których będzie można wykorzystać uzyskane środki, zależy od rodzaju zaciągniętej pożyczki.

Wśród pożyczek preferencyjnych można wymienić pożyczki płynnościowe, obrotowe oraz inwestycyjne. Poszczególne rodzaje pożyczek różnią się parametrami, w tym maksymalnymi kwotami zobowiązania i okresem spłaty, a także tym, na co można je przeznaczyć. Przykładowo pożyczki obrotowe udzielane są na pokrycie bieżących potrzeb firmy.

Co zrobić, żeby zwiększyć szanse na otrzymanie pożyczki?

Organizacje zajmujące się wsparciem firm dążących do uzyskania pożyczek preferencyjnych zapewniają kompletną pomoc od A do Z, zarówno, jeśli chodzi o pozyskanie zobowiązań, jak i ich późniejsze rozliczenie. Nie trzeba ze wszystkim radzić sobie samodzielnie.

Eksperci nie tylko odpowiedzą na wszelkie pytania, ale też przeanalizują sytuację firmy i doradzą, jaki typ pożyczki będzie najkorzystniejszy i jakie parametry zobowiązania (na przykład okres spłaty) okażą się optymalne. Pomogą także w zgromadzeniu niezbędnych dokumentów i złożeniu wniosku o pożyczkę oraz dopełnieniu wszystkich formalności już po jej otrzymaniu.

Warto zdecydować się na taki krok, ponieważ działając samodzielnie, łatwo się pomylić lub coś przeoczyć. Biorąc pod uwagę, że mowa tutaj o pożyczkach na kwoty wynoszące setki tysięcy, a nawet miliony złotych, lepiej zaufać specjalistom, którzy żadnych pomyłek nie popełnią.

Więcej w dziale Finanse

02 - euro-maszyny.pl - link na stronę ZEW

Nie wiesz jaką zagęszczarkę na budowę wybrać? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
01 - norstat.pl - badanie wizerunku marki ZEW

Jak Cię widzą, tak Cię piszą! Sprawdź, dlaczego dbanie o wizerunek marki jest priorytetem

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
Skup aut Toruń – Dlaczego warto z nami współpracować?

Skup aut Toruń – Dlaczego warto z nami współpracować?

Redakcja ChilliTorun.pl3 listopada 2022
dzwig_leszno

Postaw na wynajem – wygodna usługa dla firm

Redakcja ChilliTorun.pl3 października 2022
A three letter "SEO" on the magnifying glass and computer keyboard background, Search engine optimization concept (added color filter)

Jak działania SEO wspierają firmy z Torunia?

Redakcja ChilliTorun.pl5 września 2022
pexels-oleksandr-pidvalnyi-9822732

Audyt strony internetowej, czyli co warto sprawdzić, aby zwiększyć skuteczność witryny firmowej?

Redakcja ChilliTorun.pl11 sierpnia 2022
agencja-marketingowa-torun-wspolpraca

Kiedy warto podjąć współpracę z agencją marketingową?

Redakcja ChilliTorun.pl3 sierpnia 2022
Torun city, Poland

Praca w Toruniu – gdzie szukać zatrudnienia?

Redakcja ChilliTorun.pl20 maja 2022
bitcoin-2007769_1280

Od czego uzależniona jest cena Bitcoina?

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2022