fbpx
Finanse

Praca w Toruniu – gdzie szukać zatrudnienia?

fot. Adobe Stock
Praca w Toruniu – gdzie szukać zatrudnienia?
REAKCJE

Toruń to miasto Kopernika, pierników, flisaków i – o czym może nie każdy pamięta – krzywej wieży. To także miasto wielu perspektyw. W niektórych zawodach można dostać pracę natychmiast. Chcesz mieszkać w Toruniu? Sprawdź, czy wykonujesz jedną z poniższych profesji.

W Toruniu dramatycznie brakuje medyków

Największy deficyt rąk do pracy notuje się w Toruniu w zawodach medycznych. Jest bardzo duże zapotrzebowanie na lekarzy, pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych. Wysokiego poziomu braku rąk do pracy nie zniwelował nawet napływ pracowników z Ukrainy. W najbliższych miesiącach Toruń będzie musiał się zmierzyć ze świadczeniem usług medycznych przez mocno okrojoną kadrę.

Przedstawiciele zawodów medycznych znajdą zatrudnienie w Toruniu dosłownie od ręki i to zarówno w placówkach państwowych, jak i prywatnych. Oferty dla nich można znaleźć na stronie praca GoWork. Z racji dużego zapotrzebowania i braku chętnych medycy w Toruniu mogą liczyć na wysokie uposażenia.

Pilnie poszukiwani budowlańcy w Toruniu

Boom na rynku budowlanym nie ustaje. Mimo stale rosnących cen nowe mieszkania sprzedawane są niemal na pniu, a deweloperzy uciekają przed inflacją w kolejne inwestycje. Już w ubiegłym sezonie notowano nadwyżkę miejsc pracy na budowach w stosunku do liczby chętnych. W tym roku sytuacja zdaje się pogłębiać – zza wschodniej granicy nie napływają nowi fachowcy, a ci, którzy do tej pory pracowali w Polsce, wrócili na Ukrainę.

Budownictwo to kolejny segment rynku pracy, w którym o zatrudnieniu mogą myśleć nie tylko fachowcy, ale też pracownicy bez kwalifikacji, którzy będą wymagali wyuczenia. Jednak ich wynagrodzenia będą niższe. Natomiast wśród fachowców największe braki notuje się w zawodach: betoniarzy, cieśli, dekarzy, murarzy, ślusarzy, tynkarzy, monterów instalacji i operatorów sprzętu budowlanego. Potrzebni są też robotnicy ogólnobudowlani do różnego rodzaju prac pomocniczych oraz pracownicy robót wykończeniowych.

Kierowcy autobusów i samochodów ciężarowych omijają Toruń?

W Toruniu brakuje też kierowców autobusów, zarówno miejskich, jak i dalekobieżnych oraz kierowców samochodów ciężarowych. Ci ostatni mogą liczyć nie tylko na pracę w obrębie miasta, ale też na atrakcyjne trasy międzynarodowe. Minusem takiego zatrudnienia jest długotrwały pobyt poza domem, plusem – wynagrodzenie płacone według stawek europejskich.

Kierowcy z prawem jazdy kategorii C + E mogą być zatrudnieni od razu, wiele firm spedycyjnych boryka się bowiem z mocno okrojonym zatrudnieniem.

Przedstawiciel handlowy i doradca klienta

Te dwa zawody w pewien sposób łączą się ze sobą, dlatego z reguły są wymieniane razem. W jednym przypadku chodzi o pozyskanie klienta dla firmy, w drugim o utrzymanie go. W Toruniu brakuje zarówno przedstawicieli, jak i doradców, co ma niebagatelny wpływ na lokalny rynek biznesowy.

W tych zawodach nie kładzie się największego nacisku na wyższe wykształcenie, liczy się skuteczność, umiejętność przekonywania do swoich racji, łatwość nawiązywania kontaktów, duże zdolności negocjacyjne oraz umiejętność zamykania sprzedaży. Ważna jest także odporność na stres, umiejętność planowania pracy i wykonywania obowiązków pod presją. Średnie zarobki w tych zawodach w dużej mierze uzależnione są od wyników. Najlepsi potrafią „wyciągnąć” kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

Więcej w dziale Finanse

02 - euro-maszyny.pl - link na stronę ZEW

Nie wiesz jaką zagęszczarkę na budowę wybrać? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
01 - norstat.pl - badanie wizerunku marki ZEW

Jak Cię widzą, tak Cię piszą! Sprawdź, dlaczego dbanie o wizerunek marki jest priorytetem

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
Skup aut Toruń – Dlaczego warto z nami współpracować?

Skup aut Toruń – Dlaczego warto z nami współpracować?

Redakcja ChilliTorun.pl3 listopada 2022
dzwig_leszno

Postaw na wynajem – wygodna usługa dla firm

Redakcja ChilliTorun.pl3 października 2022
A three letter "SEO" on the magnifying glass and computer keyboard background, Search engine optimization concept (added color filter)

Jak działania SEO wspierają firmy z Torunia?

Redakcja ChilliTorun.pl5 września 2022
pexels-oleksandr-pidvalnyi-9822732

Audyt strony internetowej, czyli co warto sprawdzić, aby zwiększyć skuteczność witryny firmowej?

Redakcja ChilliTorun.pl11 sierpnia 2022
agencja-marketingowa-torun-wspolpraca

Kiedy warto podjąć współpracę z agencją marketingową?

Redakcja ChilliTorun.pl3 sierpnia 2022
chilltorun-jak-otrzymac-pozyczke-preferencyjna

Czy trudno jest otrzymać pożyczkę preferencyjną z UE?

Redakcja ChilliTorun.pl24 maja 2022
bitcoin-2007769_1280

Od czego uzależniona jest cena Bitcoina?

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2022