fbpx
Finanse

Praca w Toruniu – gdzie szukać zatrudnienia?

fot. Adobe Stock
Praca w Toruniu – gdzie szukać zatrudnienia?
REAKCJE

Toruń to miasto Kopernika, pierników, flisaków i – o czym może nie każdy pamięta – krzywej wieży. To także miasto wielu perspektyw. W niektórych zawodach można dostać pracę natychmiast. Chcesz mieszkać w Toruniu? Sprawdź, czy wykonujesz jedną z poniższych profesji.

W Toruniu dramatycznie brakuje medyków

Największy deficyt rąk do pracy notuje się w Toruniu w zawodach medycznych. Jest bardzo duże zapotrzebowanie na lekarzy, pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych. Wysokiego poziomu braku rąk do pracy nie zniwelował nawet napływ pracowników z Ukrainy. W najbliższych miesiącach Toruń będzie musiał się zmierzyć ze świadczeniem usług medycznych przez mocno okrojoną kadrę.

Przedstawiciele zawodów medycznych znajdą zatrudnienie w Toruniu dosłownie od ręki i to zarówno w placówkach państwowych, jak i prywatnych. Oferty dla nich można znaleźć na stronie praca GoWork. Z racji dużego zapotrzebowania i braku chętnych medycy w Toruniu mogą liczyć na wysokie uposażenia.

Pilnie poszukiwani budowlańcy w Toruniu

Boom na rynku budowlanym nie ustaje. Mimo stale rosnących cen nowe mieszkania sprzedawane są niemal na pniu, a deweloperzy uciekają przed inflacją w kolejne inwestycje. Już w ubiegłym sezonie notowano nadwyżkę miejsc pracy na budowach w stosunku do liczby chętnych. W tym roku sytuacja zdaje się pogłębiać – zza wschodniej granicy nie napływają nowi fachowcy, a ci, którzy do tej pory pracowali w Polsce, wrócili na Ukrainę.

Budownictwo to kolejny segment rynku pracy, w którym o zatrudnieniu mogą myśleć nie tylko fachowcy, ale też pracownicy bez kwalifikacji, którzy będą wymagali wyuczenia. Jednak ich wynagrodzenia będą niższe. Natomiast wśród fachowców największe braki notuje się w zawodach: betoniarzy, cieśli, dekarzy, murarzy, ślusarzy, tynkarzy, monterów instalacji i operatorów sprzętu budowlanego. Potrzebni są też robotnicy ogólnobudowlani do różnego rodzaju prac pomocniczych oraz pracownicy robót wykończeniowych.

Kierowcy autobusów i samochodów ciężarowych omijają Toruń?

W Toruniu brakuje też kierowców autobusów, zarówno miejskich, jak i dalekobieżnych oraz kierowców samochodów ciężarowych. Ci ostatni mogą liczyć nie tylko na pracę w obrębie miasta, ale też na atrakcyjne trasy międzynarodowe. Minusem takiego zatrudnienia jest długotrwały pobyt poza domem, plusem – wynagrodzenie płacone według stawek europejskich.

Kierowcy z prawem jazdy kategorii C + E mogą być zatrudnieni od razu, wiele firm spedycyjnych boryka się bowiem z mocno okrojonym zatrudnieniem.

Przedstawiciel handlowy i doradca klienta

Te dwa zawody w pewien sposób łączą się ze sobą, dlatego z reguły są wymieniane razem. W jednym przypadku chodzi o pozyskanie klienta dla firmy, w drugim o utrzymanie go. W Toruniu brakuje zarówno przedstawicieli, jak i doradców, co ma niebagatelny wpływ na lokalny rynek biznesowy.

W tych zawodach nie kładzie się największego nacisku na wyższe wykształcenie, liczy się skuteczność, umiejętność przekonywania do swoich racji, łatwość nawiązywania kontaktów, duże zdolności negocjacyjne oraz umiejętność zamykania sprzedaży. Ważna jest także odporność na stres, umiejętność planowania pracy i wykonywania obowiązków pod presją. Średnie zarobki w tych zawodach w dużej mierze uzależnione są od wyników. Najlepsi potrafią „wyciągnąć” kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.

Więcej w dziale Finanse

chilltorun-jak-otrzymac-pozyczke-preferencyjna

Czy trudno jest otrzymać pożyczkę preferencyjną z UE?

Redakcja ChilliTorun.pl24 maja 2022
bitcoin-2007769_1280

Od czego uzależniona jest cena Bitcoina?

Redakcja ChilliTorun.pl16 maja 2022
06 - CEZASGLOB - regał biurowy

Kiedy rzeczy ma się wiele, ale miejsca coraz mniej. Regał biurowy jako rozwiązanie

Redakcja ChilliTorun.pl8 maja 2022
chillitorun.pl

Na co uważać podczas zakupów w sieci?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
Public,Relations,-,Pr.,Media,Interview.,News,Conference.

W jaki sposób agencja public relations może wspierać mały biznes?

Redakcja ChilliTorun.pl29 kwietnia 2022
02 - etykieta.info - link do strony

Jak powinny wyglądać etykiety na butelki, aby zachęcić do kupna Klientów?

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
02 - vawnik - link do strony

W co wyposażyć i jak zadbać o halę przemysłową?

Redakcja ChilliTorun.pl25 kwietnia 2022
Job seeker with newspaper and laptop looking for vacancies

Perspektywy zawodowe w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl20 kwietnia 2022
web-g2e6be0ec6_1280

Pozycjonowanie stron w Toruniu – samemu czy z agencją?

Redakcja ChilliTorun.pl28 marca 2022