fbpx
Ciekawostki

Jak trwale oznaczać maszyny i urządzenia?

fot. Materiały Zewnętrzne
Jak trwale oznaczać maszyny i urządzenia?
REAKCJE

Jak trwale oznaczać maszyny i urządzenia? Zastanawiasz się, jakie elementy identyfikacyjne warto wybrać? Podpowiedzi znajdziesz w niniejszym artykule.

  1. Czym są tabliczki znamionowe?
  2. Tabliczka znamionowa – gdzie wykonać grawer?
  3. Jakie tablice wybrać do identyfikacji obiektów energetycznych?

Co to jest tabliczka znamionowa i do czego właściwie służy? Czy rozwiązanie tego rodzaju sprawdzi się do oznaczania urządzeń i maszyn przemysłowych? Co wybrać do identyfikacji obiektów energetycznych? Gdzie wygrawerować interesujące nas informacje na tabliczce znamionowej? Na powyższe pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. 

Czym są tabliczki znamionowe?

Czym właściwie są tabliczki znamionowe i do czego służą? Produkty te to nic innego, jak element identyfikacyjny, który jest trwalszy od standardowej etykiety. Umieszcza się je na przeróżnych urządzeniach – na przykład na pompach, silnikach, podestach, skrzyniach biegów, maszynach rolniczych, wózkach widłowych, a nawet kotłach, zbiornikach ciśnieniowych i urządzeniach dźwigowych. 

Tabliczka znamionowa – gdzie wykonać grawer?

Zastanawiasz się, gdzie wygrawerować tabliczkę znamionową? Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście dobry grawer Toruń, który nie tylko umieści odpowiednią treść, ale i będzie dysponował również samymi tabliczkami. Warto decydować się na taką firmę, która wykorzystuje przeróżne techniki, jeśli chodzi o grawerowanie Toruń oraz technologie służące do odpowiedniego zabezpieczenia powierzchni. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że interesujące Cię rozwiązanie wytrzyma nawet w najtrudniejszych warunkach. Dobry grawer do produkcji wykorzystuje między innymi mosiądz, laminaty grawerskie, aluminium (różne gatunki), brąz, cynk, pleksi czy stal kwasoodporną. W ofercie odpowiedniej firmy nierzadko można znaleźć się także specjalna tabliczka znamionowa dla przemysłu energetycznego. To rozwiązania, które stosuje się do oznaczania stacji transformatorowych czy słupów i przewodów. 

Jakie tablice wybrać do identyfikacji obiektów energetycznych?

Praktycznie na każdej budowie, przy liniach wysokiego napięcia czy ogólnie przy instalacjach elektrycznych należy umieścić odpowiednie tablice, których celem jest informowanie o teoretycznym niebezpieczeństwie. Jakie tablice do identyfikacji obiektów energetycznych warto wybrać? Najlepszą opcją są specjalne tablice energetyczne, które wykorzystuje się między innymi do opisów stacji energetycznych, oznaczania słupów czy złączy kablowych. Z reguły takie tablice energetyczne produkuje się z aluminium proszkowo lakierowanego z drukiem UV. Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni materiał, na którym dobry grawer umieści odpowiednie informacje. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że tekst – mimo upływu lat – wciąż będzie czytelna. To bardzo ważne, ponieważ prawidłowe znakowanie obiektów energetycznych zwiększa bezpieczeństwo nie tylko pracowników, ale i podwykonawców.

Korzystanie z dobrych tabliczek znamionowych daje pewność, że przetrwają przez długi czas. Warto więc postawić na tabliczki znamionowe aluminiowe, dzięki czemu nie ma ryzyka, że ważne informacje staną się nieczytelne. W procesie produkcji tabliczki znamionowe są dobrze zabezpieczane, a dzięki możliwości skorzystania z indywidualnie zaprojektowanej tabliczki znamionowej można zamieścić na tabliczkach znamionowych dowolne informacje (o dowolnej treści na dowolnym kształcie).

Więcej w dziale Ciekawostki

03 - lotari.pl - Lotari ZEW

Tapeta szkolna – czyli jak efektywnie ozdobić sale i wpłynąć na rozwój uczniów

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
główne_halatargowa

Stoiska na targi i stoiska wystawiennicze

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2022
office-594132_1280

Długopisy firmowe – jak zaprojektować?

Redakcja ChilliTorun.pl9 grudnia 2021
mobile-g351897e63_1280

Nokia 8.3 5G — co warto wiedzieć?

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2021
1

Jak Texas Hold’Em stał się najpopularniejszą formą pokera?

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2021
maszyny

Rozwój rynku gier hazardowych w Polsce

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2021
20201127120100_53e0d4414e50a914f6da8c7dda79367a1c36d8e35b556c48732f7dd09049cd5cbe_1280.jpg

Wygrane w grach hazardowych a podatki dochodowe w Polsce 2021

Redakcja ChilliTorun.pl8 października 2021
casino-ga8ae948dc_1280

Jaki wpływ na polski rynek ma europejska regulacja Wiggin?

Redakcja ChilliTorun.pl8 października 2021
to-play-g3d0f3600e_1280

Przegląd Polskiego Prawa Hazardowego: Czy gra w kasynie online w Polsce jest legalna?

Redakcja ChilliTorun.pl8 października 2021