fbpx
Finanse

Do czego służą i jak działają druki samokopiujące?

fot. Materiały Zewnętrzne
Do czego służą i jak działają druki samokopiujące?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Druki samokopiujące służą do tworzenia kopii oryginalnego dokumentu. Pomagają w tym specjalne bloczki. Wtedy nie musisz drukować kopii, ponieważ tworzy się ona automatycznie. Dzięki temu zyskujesz wyraźny podpis, adres dostawy czy fakturę.

Jak wygląda druk samokopiujący?

Wydruk samokopiujący będzie wyglądał dokładnie tak samo, jak oryginał. Jedyna różnica polega na tym, że na dole strony pojawi się niewyraźna linia, która wskazuje, gdzie kończy się jedna kopia, a zaczyna druga. Ma taki sam rozmiar, rozdzielczość i jakość jak oryginał. Poza tym to znacznie szybsze rozwiązanie od drukowania drugiej wersji dokumentu. Wystarczy skorzystać z odpowiedniego bloczka.

Zastosowanie druków samokopiujących

Druki samokopiujące zazwyczaj są wykorzystywane przez firmy. Stosuje się je w biurach, szkołach i innych organizacjach, gdzie wiele osób potrzebuje tego samego dokumentu w tym samym czasie.

Druki samokopiujące są naprawdę przydatne i wyróżniają się szerokim zastosowaniem. Możesz na przykład użyć ich do wykonania kopii poufnego dokumentu, który chcesz zachować w bezpiecznym miejscu. Są też idealne dla firm, które potrzebują wykonać kopie dokumentów, ale nie mogą sobie pozwolić na zakup drogich kserokopiarek. Wydruki samokopiujące są również przydatne w sytuacjach, gdy szybko potrzebna jest duża liczba kopii.

Jakie zalety mają druki na papierze samokopiującym?

Stosowanie bloczków lub druków samokopiujących ma naprawdę wiele zalet. Oczywiście najważniejsze jest to, że pozwalają na szybkie uzyskanie kopii danego dokumentu. To spore ułatwienie, jeśli zależy Ci na sprawnej obsłudze klientów, pracowników lub interesantów. Oprócz tego wydruk samokopiujący można wykorzystać na wiele sposobów. Wystarczy, że skorzystasz z odpowiedniego wzoru – bez problemu znajdziesz właściwą opcję lub zamówisz bloczek dopasowany do Twoich potrzeb.

Tak naprawdę druki samokopiujące mają jeszcze więcej zalet, o których warto wspomnieć, bo mają duży wpływ na Twój komfort. Przede wszystkim taki wydruk jest znacznie tańszy niż kserowanie, ponieważ nie trzeba płacić za papier ani za prąd. Właściwie w ogóle nie musisz mieć drukarki, żeby uzyskać potrzebną kobię.

Wydruki samokopiujące są również łatwiejsze do przechowywania niż kserokopie, ponieważ są mniejsze i lżejsze. Musisz tylko zadbać o prawidłową archiwizację, żeby się nie zniszczyły. Papier samokopiujący jest dostępny w większości sklepów z artykułami biurowymi, a nawet można wydrukować własny papier samokopiujący w drukarniach internetowych lub stacjonarnych.

Więcej w dziale Finanse

mojprad6.01

Fotowoltaika – telefony, ulotki, akwizytorzy. Jak nie dać się naciągnąć?

Redakcja ChilliTorun.pl20 maja 2024
instalacje-sanitarne-rury

“Innowacje i technologie: Klucz do zrównoważonego rozwoju przemysłu”

Redakcja ChilliTorun.pl2 stycznia 2024
osk_classic

Kursy Zawodowe: Klucz do Rozwoju Kariery i Nowych Możliwości

Redakcja ChilliTorun.pl2 stycznia 2024
Job Search Human Resources Recruitment Career Concept

Praca na GoWork.pl – jak dobrać oferty pracy pod siebie?

Redakcja ChilliTorun.pl5 grudnia 2023
307a9a5c22daeb7119fc90bffa357228

Osprzęt do wózków widłowych – co warto wybrać? Sprawdź!

Redakcja ChilliTorun.pl29 listopada 2023
04 - prox.info.pl - link na stronę ZEW

Gdzie prasa filtracyjna jest niezbędna? Eksperci wyjaśniają

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
09 - krgroup.pl - link na stronę ZEW

Sprawdź, czy raportowanie schematów MDR dotyczy właśnie Ciebie. Wyjaśniamy najważniejsze kwestie

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
02 - TELCOP - dzierżawa drukarek

Dylemat przedsiębiorcy: zakup czy wynajem? O współczesnych możliwościach wyboru

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
01 - ETYKAT - www etykat pl

Wyjdź poza szereg – poznaj walory marketingu partyzanckiego

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023