fbpx
Finanse

Do czego służą i jak działają druki samokopiujące?

fot. Materiały Zewnętrzne
Do czego służą i jak działają druki samokopiujące?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Druki samokopiujące służą do tworzenia kopii oryginalnego dokumentu. Pomagają w tym specjalne bloczki. Wtedy nie musisz drukować kopii, ponieważ tworzy się ona automatycznie. Dzięki temu zyskujesz wyraźny podpis, adres dostawy czy fakturę.

Jak wygląda druk samokopiujący?

Wydruk samokopiujący będzie wyglądał dokładnie tak samo, jak oryginał. Jedyna różnica polega na tym, że na dole strony pojawi się niewyraźna linia, która wskazuje, gdzie kończy się jedna kopia, a zaczyna druga. Ma taki sam rozmiar, rozdzielczość i jakość jak oryginał. Poza tym to znacznie szybsze rozwiązanie od drukowania drugiej wersji dokumentu. Wystarczy skorzystać z odpowiedniego bloczka.

Zastosowanie druków samokopiujących

Druki samokopiujące zazwyczaj są wykorzystywane przez firmy. Stosuje się je w biurach, szkołach i innych organizacjach, gdzie wiele osób potrzebuje tego samego dokumentu w tym samym czasie.

Druki samokopiujące są naprawdę przydatne i wyróżniają się szerokim zastosowaniem. Możesz na przykład użyć ich do wykonania kopii poufnego dokumentu, który chcesz zachować w bezpiecznym miejscu. Są też idealne dla firm, które potrzebują wykonać kopie dokumentów, ale nie mogą sobie pozwolić na zakup drogich kserokopiarek. Wydruki samokopiujące są również przydatne w sytuacjach, gdy szybko potrzebna jest duża liczba kopii.

Jakie zalety mają druki na papierze samokopiującym?

Stosowanie bloczków lub druków samokopiujących ma naprawdę wiele zalet. Oczywiście najważniejsze jest to, że pozwalają na szybkie uzyskanie kopii danego dokumentu. To spore ułatwienie, jeśli zależy Ci na sprawnej obsłudze klientów, pracowników lub interesantów. Oprócz tego wydruk samokopiujący można wykorzystać na wiele sposobów. Wystarczy, że skorzystasz z odpowiedniego wzoru – bez problemu znajdziesz właściwą opcję lub zamówisz bloczek dopasowany do Twoich potrzeb.

Tak naprawdę druki samokopiujące mają jeszcze więcej zalet, o których warto wspomnieć, bo mają duży wpływ na Twój komfort. Przede wszystkim taki wydruk jest znacznie tańszy niż kserowanie, ponieważ nie trzeba płacić za papier ani za prąd. Właściwie w ogóle nie musisz mieć drukarki, żeby uzyskać potrzebną kobię.

Wydruki samokopiujące są również łatwiejsze do przechowywania niż kserokopie, ponieważ są mniejsze i lżejsze. Musisz tylko zadbać o prawidłową archiwizację, żeby się nie zniszczyły. Papier samokopiujący jest dostępny w większości sklepów z artykułami biurowymi, a nawet można wydrukować własny papier samokopiujący w drukarniach internetowych lub stacjonarnych.

Więcej w dziale Finanse

6.chillitorun.pl1

W jakim przypadku wynajęcie agregatu prądotwórczego to najkorzystniejsza opcja?

Redakcja ChilliTorun.pl30 stycznia 2023
02 - euro-maszyny.pl - link na stronę ZEW

Nie wiesz jaką zagęszczarkę na budowę wybrać? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
01 - norstat.pl - badanie wizerunku marki ZEW

Jak Cię widzą, tak Cię piszą! Sprawdź, dlaczego dbanie o wizerunek marki jest priorytetem

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
Skup aut Toruń – Dlaczego warto z nami współpracować?

Skup aut Toruń – Dlaczego warto z nami współpracować?

Redakcja ChilliTorun.pl3 listopada 2022
dzwig_leszno

Postaw na wynajem – wygodna usługa dla firm

Redakcja ChilliTorun.pl3 października 2022
A three letter "SEO" on the magnifying glass and computer keyboard background, Search engine optimization concept (added color filter)

Jak działania SEO wspierają firmy z Torunia?

Redakcja ChilliTorun.pl5 września 2022
pexels-oleksandr-pidvalnyi-9822732

Audyt strony internetowej, czyli co warto sprawdzić, aby zwiększyć skuteczność witryny firmowej?

Redakcja ChilliTorun.pl11 sierpnia 2022
agencja-marketingowa-torun-wspolpraca

Kiedy warto podjąć współpracę z agencją marketingową?

Redakcja ChilliTorun.pl3 sierpnia 2022
chilltorun-jak-otrzymac-pozyczke-preferencyjna

Czy trudno jest otrzymać pożyczkę preferencyjną z UE?

Redakcja ChilliTorun.pl24 maja 2022