fbpx
Finanse

Kredyt gotówkowy online – jak znaleźć najlepszy

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Kredyt gotówkowy online – jak znaleźć najlepszy
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Zdarzają się w życiu takie sytuacje, że pilnie potrzebujemy gotówki. W takiej sytuacji należy zdecydować się na odpowiednie wparcie finansowe. Trudno jednak znaleźć w gąszczu ofert idealny produkt bankowy. Dlatego warto zastanowić się nad specjalnym kredytem gotówkowym online. Rozwiązanie to jest szybkie. Dodatkowo wszystkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu. Jak zatem znaleźć kredyt idealnie dopasowany do naszych potrzeb?

  1. Czym jest kredyt gotówkowy?
  2. Ranking kredytów gotówkowych – jak działa?
  3. Kredyt gotówkowy online – podstawowe formalności

Czym jest kredyt gotówkowy?

Zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim kredyt gotówkowy mogą zaciągnąć osoby fizyczne, które mają pełną zdolność do czynności prawnych, są zatrudnione i wykazują płynność finansową, która pozwoli na terminową spłatę zadłużenia. Warto zaznaczyć, że pojęcia kredyt gotówkowy oraz pożyczka nie są tożsame. Pożyczkę mogą udzielić instytucje pozabankowe, podczas gdy kredyt gotówkowy jest produktem typowo bankowym. Procedura przyznania pieniędzy jest znacznie dłuższa niż w przypadku popularnych chwilówek. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na kredyt gotówkowy online. W każdym przypadku istotną kwestią są możliwości kredytowe wnioskodawcy. Istotne są przede wszystkim nasze dochody. Część banków oferuje kredyty gotówkowe na konkretny cel, np kredyt gotówkowy na zakup nowego samochodu. W ofercie praktycznie każdej instytucji bankowej znajdziemy także kredyty hipoteczne. Jet to trochę inny produkt niż kredyt gotówkowy.

Ranking kredytów gotówkowych – jak działa?

Pierwszym krokiem do zaciągnięcia kredytu jest znalezienie odpowiedniego produktu. Nie każdy może sobie pozwolić na wysokie zadłużenie. Wszystko jest bowiem zależne od wcześniej wspomnianej zdolności kredytowej. Dlatego zanim zdecydujemy się na kredyt, warto zapoznać się ze specjalnymi rankingami. Są to specjalne strony, które pomagają dobrać kredyt gotówkowy przeznaczony na dowolny cel do naszych potrzeb. Dzięki temu sprawdzimy, czy stać nas na spłatę zadłużenia w przypadku konkretnego produktu. Korzystając z profesjonalnych rankingów dostępnych między innymi na Direct Money, sprawdzimy najważniejsze parametry. A należą do nich RRSO czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. To właśnie od niej zależy, ile tak naprawdę trzeba będzie zwrócić. W trakcie szukania idealnego kredytu możesz określić, czy chcesz zwracać zadłużenie sześć czy dwanaście miesięcy. Największą zaletą rankingów jest fakt, że są na bieżąco aktualizowane. Dzięki temu otrzymujesz najnowszą ofertę z różnych banków.

Kredyt gotówkowy online – podstawowe formalności

Starając się o kredyt, pojawia się pytanie, jakie formalności należy wypełnić. W każdym przypadku istotne jest złożenie wniosku, gdzie podajemy podstawowe informacje, w tym dane osobowe. Obecnie dużą popularnością cieszą kredyty gotówkowe online. Wniosek o kredyt składa się w tym przypadku za pomocą internetu. Oczywiście w takim wypadku istotne jest przedstawienie wszystkich zaświadczeń, w tym zaświadczenia o zatrudnieniu oraz zarobków. Żaden bank (nie mówimy tutaj o instytucjach pozabankowych) nie udzieli kredytu bez sprawdzenia, czy klient ma możliwość spłaty. Dlatego bardzo ważna jest także historia kredytowa, która potwierdzi, że wnioskodawca nie miał już wcześniej problemów z terminową spłatą. Maksymalna kwota kredytu zależna jest między innymi od Twoich dochodów. Aby sprawdzić, na jaki kredyt możesz sobie pozwolić, skorzystaj także z kalkulatorów kredytowych, które działają na zasadzie matematycznych algorytmów.

Więcej w dziale Finanse

1_ygVf3svWeywv8loFs2NJgw

Czy potrzebujemy metalowej szafy w naszym biurze?

Redakcja ChilliTorun.pl30 kwietnia 2020
14-eseo

Co musisz zrobić, by Twój sklep internetowy generował sprzedaż? Dajemy Ci garść inspiracji!

Redakcja ChilliTorun.pl6 kwietnia 2020
wniosek o upadłość konsumencką

Dlaczego warto powierzyć przygotowanie wniosku o upadłość konsumencką prawnikowi?

Redakcja ChilliTorun.pl13 marca 2020
stojakitekturowe producent standów kartonowych ST-Print

Spraw, by Twój produkt nie umknął uwadze klienta. Potrzebujesz odpowiedniej oprawy

Redakcja ChilliTorun.pl12 marca 2020
02 - smartdebt - program do windykacji ZEWN

Masz problem z wyegzekwowaniem należności od dłużników? Program do windykacji ułatwi Ci sprawne załatwianie takich spraw!

Redakcja ChilliTorun.pl13 stycznia 2020
04 - standartpark - producent odwodnień liniowych

Właściwe zagospodarowanie przestrzeni wokół podnosi funkcjonalność każdego obiektu. Zadbaj o to!

Redakcja ChilliTorun.pl13 stycznia 2020
06 - inpozycjonowanie - pozycjonowanie strony w Google

Bez nowych klientów trudno o sukces. Promuj się w Google i dotrzyj do tych, którzy Cię nie znają

Redakcja ChilliTorun.pl10 stycznia 2020
6 - omegasystem - przegrody biurowe

Przyjazne miejsce pracy to spora karta przetargowa dla właścicieli firm. Zobacz, jak je stworzyć!

Redakcja ChilliTorun.pl10 grudnia 2019
04 - zbyszynskimeble - meble biurowe na wymiar ZEWN

Zadbaj o pozytywny wizerunek swojej firmy. Spraw, aby wygląd biura współgrał z postrzeganiem Twojej marki

Redakcja ChilliTorun.pl5 grudnia 2019