fbpx
Finanse

Masz problem z wyegzekwowaniem należności od dłużników? Program do windykacji ułatwi Ci sprawne załatwianie takich spraw!

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Masz problem z wyegzekwowaniem należności od dłużników? Program do windykacji ułatwi Ci sprawne załatwianie takich spraw!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Długie oczekiwanie na opłacenie wystawionej kontrahentowi faktury to prawdziwa zmora polskich przedsiębiorców. Choćby dlatego, że należny państwu podatek trzeba uiścić nawet wtedy, kiedy pieniądze nie wpłynęły jeszcze na firmowe konto. To jeden z podstawowych powodów, dla których prowadzący działalność gospodarczą coraz częściej decydują się korzystać z usług kancelarii prawnych, specjalizujących się w windykacji

Komputer jest szybszy od człowieka. Automatyzacja pewnych procedur skróci oczekiwanie na zapłatę o ponad połowę

Warto zwrócić baczną uwagę na narzędzia, z których korzystają prawnicy w takich sytuacjach. Zwłaszcza, że niektóre spośród nich można wdrożyć we własnej firmie, oczywiście jeżeli dysponuje się odpowiednimi środkami finansowymi oraz zespołem pracowników administracyjnych. Mowa przede wszystkim o wyspecjalizowanych systemach informatycznych przetwarzających dane, które w ogromnym stopniu ułatwiają dochodzenie należności. Jak przekonują eksperci z firmy Smartdebt, nowoczesny program do windykacji kompleksowo usprawnia zarządzenie całym złożonym procesem odzyskiwania długu. Dzięki automatycznemu obiegowi dokumentów sprawy oraz innym funkcjonalnościom, takie oprogramowanie skraca czas pracy nawet o 55%. Tym samym kwestie zaległych faktur rozwiązywane są znacznie szybciej, oczywiście z pozytywnym skutkiem dla wierzycieli. Trudno także przecenić pomoc w koordynowaniu działań ludzi z różnych pionów/działów firmy.

Wszechstronny program do windykacji przydaje się na wielu etapach postępowania, od EPU do egzekucji komorniczej

Ściąganie długów w pełni zgodne z literą prawa to złożony problem, zwłaszcza uwzględniając specyfikę polskiego systemu prawnego. Wszelkie usprawnienia, które mogą popchnąć sprawę do przodu, są zatem wyjątkowo mile widziane. Rzecz jasna należy mieć świadomość, że zakres działań możliwych podczas Elektronicznego Postępowania Upominawczego jest zupełnie inny od czynności związanych ze współpracą z komornikiem sądowym. Z punktu widzenia użytkownika, czyli przedsiębiorcy albo kancelarii prawnej, niezwykle istotne jest aby oprogramowanie windykacyjne uwzględniało wszystkie kroki. Dzięki temu koszt całej procedury powinien znacząco spaść, a czas oczekiwania na zapłatę przez dłużnika skrócić się do absolutnego minimum. Korzystanie z jednego, rozbudowanego systemu niesie ze sobą więcej realnych korzyści, niż wdrażanie kilku różnych programów. Choćby ze względu na wyeliminowanie migracji danych, która często okazuje się głównym hamulcowym zinformatyzowanego procesu windykacji.

Więcej w dziale Finanse

mojprad6.01

Fotowoltaika – telefony, ulotki, akwizytorzy. Jak nie dać się naciągnąć?

Redakcja ChilliTorun.pl20 maja 2024
instalacje-sanitarne-rury

“Innowacje i technologie: Klucz do zrównoważonego rozwoju przemysłu”

Redakcja ChilliTorun.pl2 stycznia 2024
osk_classic

Kursy Zawodowe: Klucz do Rozwoju Kariery i Nowych Możliwości

Redakcja ChilliTorun.pl2 stycznia 2024
Job Search Human Resources Recruitment Career Concept

Praca na GoWork.pl – jak dobrać oferty pracy pod siebie?

Redakcja ChilliTorun.pl5 grudnia 2023
307a9a5c22daeb7119fc90bffa357228

Osprzęt do wózków widłowych – co warto wybrać? Sprawdź!

Redakcja ChilliTorun.pl29 listopada 2023
04 - prox.info.pl - link na stronę ZEW

Gdzie prasa filtracyjna jest niezbędna? Eksperci wyjaśniają

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
09 - krgroup.pl - link na stronę ZEW

Sprawdź, czy raportowanie schematów MDR dotyczy właśnie Ciebie. Wyjaśniamy najważniejsze kwestie

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
02 - TELCOP - dzierżawa drukarek

Dylemat przedsiębiorcy: zakup czy wynajem? O współczesnych możliwościach wyboru

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
01 - ETYKAT - www etykat pl

Wyjdź poza szereg – poznaj walory marketingu partyzanckiego

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023