fbpx
Finanse

Sposoby na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Sposoby na zwiększenie sprzedaży w sklepie internetowym
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Sklepy internetowe wyrastają w sieci jak grzyby po deszczu. Niemal każda branża może poszczycić się tym sposobem sprzedaży, a chętnych na zakupy za pomocą laptopa czy smartfona ciągle przybywa. Nic więc dziwnego, że dotarcie do potencjalnych klientów, które powinno być niezwykle proste, w rzeczywistości sprawia trochę problemów. Powodem jest ogromna konkurencja organizująca coraz to nowe promocje, a także niska pozycja sklepu w wyszukiwarce. O ile pierwszą trudność da się wyeliminować przez oferowanie korzystnych zniżek, o tyle druga wymaga długofalowych działań. Jak przez pozycjonowanie zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Odpowiedź w poniższym artykule

Pozycjonowanie jest kluczem do sukcesu w sprzedaży internetowej

Wysoka pozycja w wyszukiwarce liczy się nie tylko w przypadku witryn firmowych czy blogów. Również sklepy internetowe, które można znaleźć na dwóch pierwszych stronach w Google, odnotowują większą liczbę odwiedzających, a także sfinalizowanych transakcji. Zatem, żeby zagwarantować sobie powodzenie na rynku internetowym, warto zainwestować w działanie znane szerszej publiczności jako SEO. Składają się na nie operacje wewnętrzne, jak optymalizacja kodu strony czy linkowanie w obrębie witryny, a także zewnętrzne: pozyskiwanie linków do wartościowych stron, content marketing albo odnośniki z firmowych mediów społecznościowych.

Aby pozycjonowanie odniosło skutek, trzeba się zastanowić, jaką firmę chcemy wypromować. Inaczej bowiem będzie wyglądał plan działania dla małego, niszowego sklepiku, a w odrębny sposób dla wielkiej sieci posiadających też stacjonarne siedziby. Dobrym ruchem będzie zlecenie pracy wyspecjalizowanej agencji SEO, takiej jak Inseo. Dzięki temu zapewnimy sobie wysokie pozycje w wyszukiwarce.

Kampania Google AdWords to nieoceniona pomoc dla pozycjonowania

Jeżeli prowadzimy biznes, który rozkwita sezonowo albo chcemy po prostu wspomóc działania SEO, świetnym rozwiązaniem będzie wykupienie płatnych reklam PPC. Zasady opłat za nie są nieco inne, niż w przypadku pozycjonowania organicznego, gdzie rozliczamy się na podstawie ustalonego abonamentu. Za reklamę AdWords (obecnie nazywaną Ads) płacimy tylko wtedy, gdy użytkownicy w nią klikną. Dodatkowo gwarantuje ona pierwsze pozycje w wyszukiwarce, gdyż płatne wyniki wyszukiwania wyświetlają się najczęściej na górze strony. Możemy w każdej chwili rozpocząć i zakończyć kampanię, dlatego jeśli na przykład sprzedajemy bombki choinkowe, reklama PPC to dla nas niezwykle korzystna opcja.

Więcej w dziale Finanse

bitcoin-2007769_1280

Tron (TRX) vs Bitcoin (BTC): Najlepszy Wybór w 2021 roku?

Redakcja ChilliTorun.pl21 lipca 2021
shutterstock_667286251

Jak unikać błędów podczas obstawiania zakładów bukmacherskich

Redakcja ChilliTorun.pl30 czerwca 2021
szykujasiezmianywprawiespadkowym

Szykują się zmiany w prawie spadkowym

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2021
koniectaniche-zakupowwchinach

Koniec tanich e-zakupów w Chinach

Redakcja ChilliTorun.pl27 czerwca 2021
swojsklepwinternecie-czytodobrypomysl

Swój sklep w Internecie – czy to wciąż dobry pomysł?

Redakcja ChilliTorun.pl31 maja 2021
pexels-energepiccom-159888 (1)

Anonimowa Platforma wymiany kryptowalut Godex

Redakcja ChilliTorun.pl21 maja 2021
02 - sciankiinfo - URL 2 ZEWN

Zabezpieczenia muzealnych eksponatów. Jak zapewnić im najwyższą trwałość?

Redakcja ChilliTorun.pl19 maja 2021
pexels-photo-7567486

Od czego zależą kursy walut na rynkach forex?

Redakcja ChilliTorun.pl14 maja 2021
389fd47e48faab52cc718c34ead9f289

Kredyt gotówkowy online – jak znaleźć najlepszy

Redakcja ChilliTorun.pl26 października 2020