fbpx
Finanse

Wyjdź poza szereg – poznaj walory marketingu partyzanckiego

fot. Materiały Zewnętrzne
Wyjdź poza szereg – poznaj walory marketingu partyzanckiego
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Marketing partyzancki, inaczej zwany guerilla marketingiem, to kreatywna strategia marketingowa skoncentrowana na tanich, niekonwencjonalnych taktykach, które mają na celu dawać maksymalne wyniki. Ten typ promocji czerpie inspiracje z wielu istniejących już narzędzi, wykorzystując je w niestandardowy sposób. Termin marketingu partyzanckiego jest dość młody – stał się popularny w 1984 roku, za sprawą Joy’a Conrada Levinsona, który opisał go w jednej ze swoich książek. Przedsiębiorcom spodobało się to podejście, głównie ze względu na atrakcyjną cenę przy jednoczesnej wysokiej skuteczności. Do głównych zalet marketingu partyzanckiego zalicza się możliwość swobodnej komunikacji z odbiorcami w kreatywny, odważny i angażujący sposób. Głównym symbolem marketingowej partyzantki są wlepki, nie naklejki. Różnic pomiędzy dwiema formami należy doszukiwać się w ich głównym przeznaczeniu.

Czym różnią się wlepki od typowych naklejek?

Wlepki reklamowe zazwyczaj występują w formie małych, niepozornych elementów wykorzystywanych w marketingu, które rzucają się w oczy i przyciągają uwagę potencjalnych klientów. Od naklejek różnią się one możliwościami zastosowania; mimo że obie formy stosuje się w marketingu, wlepki dają o wiele więcej opcji na ich umiejscowienie – począwszy od codziennych miejsc, w okolicy których znajduje się główna siedziba firmy, aż po sprzedawane produkty. Zaliczane do formy street artu wlepki dostępne są w różnych kształtach i kolorach; mogą posiadać grafikę lub przekaz tekstowy, a także stanowić połączenie obydwu rozwiązań. Z racji że należą do marketingu partyzanckiego, są dyskretne i możliwe do zobaczenia w naprawdę wielu miejscach, począwszy od słupów, przez skrzynki pocztowe, aż do ścianek pojazdów miejskich. Wielu właścicieli decyduje się na wręczanie wlepek swoim klientom wraz z zakupionym produktem – na pewno spotkałeś się kiedyś z laptopami oblepionymi licznymi wlepkami. Tę taktykę stosują zwłaszcza osoby blisko związane z branżą kreatywną, które same projektują grafiki umieszczane na samoprzylepnych arkuszach.

Gdzie można wydrukować wlepki reklamowe?

Jeżeli zainteresował cię temat marketingu partyzanckiego i chcesz spróbować wdrożyć go do swojej codziennej strategii reklamowej, pamiętaj by zlecić wykonanie wlepek profesjonalistom. Jedną ze specjalistycznych drukarni, w której możesz zrealizować swoje marzenie o wlepkach nawiązujących do tego, co oferujesz, jest Etykat – producent etykiet na arkuszach i rolkach. Pełna oferta drukarni obejmuje etykiety czyste standardowe, spersonalizowane, uszlachetnienia na etykietach oraz materiały reklamowe (w tym wlepki). Więcej o technikach, z których korzysta drukarnia, dowiesz się na ich stronie internetowej, www.etykat.pl. Wybierając odpowiednią wlepkę samoprzylepną, ustal cechy podstawowe jej drukowania, określ wymagania specjalne i wybierz nośnik nalepki samoprzylepnej. Jeżeli odpowiednio zadbasz o te aspekty, będziesz mógł w niedalekiej przyszłości cieszyć się wysokogatunkowymi wlepkami. Warto próbować nowych rozwiązań – zdarza się, że najprostsza forma przekazu dociera do większego grona odbiorców, niż skomplikowana strategia.

 

Więcej w dziale Finanse

09 - krgroup.pl - link na stronę ZEW

Sprawdź, czy raportowanie schematów MDR dotyczy właśnie Ciebie. Wyjaśniamy najważniejsze kwestie

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
02 - TELCOP - dzierżawa drukarek

Dylemat przedsiębiorcy: zakup czy wynajem? O współczesnych możliwościach wyboru

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
6.chillitorun.pl1

W jakim przypadku wynajęcie agregatu prądotwórczego to najkorzystniejsza opcja?

Redakcja ChilliTorun.pl30 stycznia 2023
female-hand-writing-on-a-paper-62131-kopia

Do czego służą i jak działają druki samokopiujące?

Redakcja ChilliTorun.pl30 grudnia 2022
02 - euro-maszyny.pl - link na stronę ZEW

Nie wiesz jaką zagęszczarkę na budowę wybrać? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
01 - norstat.pl - badanie wizerunku marki ZEW

Jak Cię widzą, tak Cię piszą! Sprawdź, dlaczego dbanie o wizerunek marki jest priorytetem

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
Skup aut Toruń – Dlaczego warto z nami współpracować?

Skup aut Toruń – Dlaczego warto z nami współpracować?

Redakcja ChilliTorun.pl3 listopada 2022
dzwig_leszno

Postaw na wynajem – wygodna usługa dla firm

Redakcja ChilliTorun.pl3 października 2022
A three letter "SEO" on the magnifying glass and computer keyboard background, Search engine optimization concept (added color filter)

Jak działania SEO wspierają firmy z Torunia?

Redakcja ChilliTorun.pl5 września 2022