fbpx
Finanse

Dylemat przedsiębiorcy: zakup czy wynajem? O współczesnych możliwościach wyboru

fot. Materiały Zewnętrzne
Dylemat przedsiębiorcy: zakup czy wynajem? O współczesnych możliwościach wyboru
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Funkcjonalne urządzenia biurowe to kosztowne, lecz przydatne w każdej firmie sprzęty, bez których bardzo ciężko jest wyobrazić sobie funkcjonowanie w miejscu pracy. Skanowanie dokumentów, druk czy tworzenie kopii to wręcz rutynowe czynności w wielu przedsiębiorstwach. Niestety, horrendalne sumy wysokiej klasy sprzętów potrafią odstraszyć od ich zakupu – wiele firm wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, zamiast sprzedaży oferując możliwość wynajmu danej maszyny na czas określony. Właściciele firm stają więc przed wyborem, który wymaga głębszego zastanowienia się nad wadami i zaletami każdej z dostępnych opcji.

Dzierżawa i leasing – główne alternatywy dla zakupu urządzeń do firmy

Powyższe pojęcia często traktowane są synonimicznie, w rzeczywistości będąc osobnymi sposobami na przycięcie kosztów w firmie. Ich głównym podobieństwem jest szansa uniknięcia dużych wydatków na zakup sprzętu na własność – rozwiązania sugerowane są zwłaszcza przedsiębiorcom, którzy dopiero startują na rynku lub osobom, które wolą dysponować większą kwotą gotówki na inwestycje inne niż kupno elektroniki. Dzierżawa drukarek to prosta forma nabycia sprzętu, która zazwyczaj wymaga minimum formalności. Osoba wynajmująca sprzęt może korzystać z najnowszych i wysoce funkcjonalnych drukarek przez określony okres. Wiele firm, wśród których znajduje się Telcop, oferuje kompleksową dzierżawę i ewentualny serwis już w cenie najmu. Tym samym przedsiębiorca płaci tylko i wyłącznie za korzystanie z urządzenia, nie martwiąc się ewentualnymi uszczerbkami czy konfiguracja sprzętu. Leasing drukarek daje osobom zainteresowanym możliwość korzystania z urządzeń biurowych za stałą, miesięczną opłatę stanowiącą procent ich wartości. Umowa leasingowa jest nieco bardziej skomplikowana niż w przypadku wynajmu sprzętu, jednak wypełnianie formalności da się przyspieszyć, załatwiając procedurę online. W przypadku leasingu drukarki plusem jest fakt, że przedsiębiorca może skutecznie zaplanować budżet firmy. Różnica między dzierżawą a leasingiem tkwi też w zawartości pakietu ofertowego – w leasingu nie możesz liczyć na drobiazgowy serwis czy darmowe zaopatrzenie w materiały eksploatacyjne.

Dlaczego lepiej wynająć niż kupić sprzęt?

Główną zaletą alternatywnych dla zakupu metod finansowania urządzeń biurowych jest przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Niski koszt miesięczny korzystania z urządzenia, minimum formalności czy używanie maszyny przez określony czas – to tylko jedne z wielu plusów, które stoją za wynajmem bądź leasingiem. Opcja ta jest szczególnie przydatna dla mniejszych przedsiębiorstw czy firm, które dopiero startują z wdrażaniem swojego biznesu na rynek. Podsumowując, czasem warto jest wstrzymać się z zakupem sprzętu, jeżeli nie jest się w stanie do końca określić, czy rzeczywiście jest on potrzebny na stałe w firmie – może okazać się, że potrzebujemy go tylko na jakiś czas. Ergonomiczne podejście do biznesu to klucz, którym kierują się nowoczesne przedsiębiorstwa. Świadomy zakup czy wynajem równa się oszczędnościom, jakie później możesz wykorzystać po to, by rozwinąć swoją firmę. Wybór należy do ciebie.

Więcej w dziale Finanse

09 - krgroup.pl - link na stronę ZEW

Sprawdź, czy raportowanie schematów MDR dotyczy właśnie Ciebie. Wyjaśniamy najważniejsze kwestie

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
01 - ETYKAT - www etykat pl

Wyjdź poza szereg – poznaj walory marketingu partyzanckiego

Redakcja ChilliTorun.pl28 kwietnia 2023
6.chillitorun.pl1

W jakim przypadku wynajęcie agregatu prądotwórczego to najkorzystniejsza opcja?

Redakcja ChilliTorun.pl30 stycznia 2023
female-hand-writing-on-a-paper-62131-kopia

Do czego służą i jak działają druki samokopiujące?

Redakcja ChilliTorun.pl30 grudnia 2022
02 - euro-maszyny.pl - link na stronę ZEW

Nie wiesz jaką zagęszczarkę na budowę wybrać? Sprawdź, na co musisz zwrócić uwagę

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
01 - norstat.pl - badanie wizerunku marki ZEW

Jak Cię widzą, tak Cię piszą! Sprawdź, dlaczego dbanie o wizerunek marki jest priorytetem

Redakcja ChilliTorun.pl9 listopada 2022
Skup aut Toruń – Dlaczego warto z nami współpracować?

Skup aut Toruń – Dlaczego warto z nami współpracować?

Redakcja ChilliTorun.pl3 listopada 2022
dzwig_leszno

Postaw na wynajem – wygodna usługa dla firm

Redakcja ChilliTorun.pl3 października 2022
A three letter "SEO" on the magnifying glass and computer keyboard background, Search engine optimization concept (added color filter)

Jak działania SEO wspierają firmy z Torunia?

Redakcja ChilliTorun.pl5 września 2022