fbpx
Lifestyle

Zarządzaj zespołem jak mistrz – szkolenia z zarządzania zespołem!

fot. pixabay.com
Zarządzaj zespołem jak mistrz – szkolenia z zarządzania zespołem!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Dobry manager, aby spełniał swoją rolę, musi się nieustannie rozwijać. Pomagają mu w tym odpowiednio dobrane szkolenia. Zarządzanie zespołem to jeden z kluczowych obszarów, w których warto poszerzać kompetencje. Dowiedz się, na jakie kursy i warsztaty możesz się zapisać.

Szkolenia z zarządzania zespołem to podstawa

Jeśli jesteś managerem, Twoim podstawowym zadaniem jest organizacja i koordynacja pracy podległych Ci pracowników. Musisz umiejętnie wykorzystywać ich talent i radzić sobie z ograniczeniami i wyzwaniami. Do efektywnej pracy potrzebujesz szerokiego zakresu kompetencji miękkich. To one decydują o tym, jak dobrze porozumiesz się z zespołem i czy odpowiednio pokierujesz jego działaniami. Właśnie dlatego mogą Ci się przydać profesjonalne szkolenia z zarządzania zespołem. Są potrzebne nie tylko osobom, które dopiero rozpoczynają pracę na stanowisku kierowniczym, ale także doświadczonym managerom – szlifowanie własnych umiejętności zawsze się przydaje.

Jakie szkolenia z zarządzania zespołem warto wybrać?

Na rynku szkoleniowym można znaleźć szeroki wybór kursów i warsztatów poświęconych zarządzaniu zespołem. Dlatego z łatwością dobierzesz taką tematykę, która wpisuje się w Twoje potrzeby i oczekiwania. Ciekawym rozwiązaniem mogą być:

  • szkolenia z zakresu komunikacji w zespole – nauczysz się na nich m.in. klarownego przekazywania poleceń, budowania partnerskiej i otwartej atmosfery współpracy i zrozumiałego wyrażania oczekiwań,
  • kursy poświęcone motywacji – te szkolenia z zarządzania zespołem są jednymi z najpopularniejszych. Managerowie uczą się na nich, jakie narzędzia stosować, aby utrzymywać zaangażowanie pracowników na wysokim poziomie,
  • szkolenia dotyczące zdalnego zarządzania zespołem – szczególnie potrzebne w dobie pracy w trybie home office,
  • warsztaty poświęcone wykorzystaniu potencjału członków zespołu,
  • szkolenia dotyczące rozwiązywania konfliktów w zespole.

Warto przy tym pamiętać, że dobre szkolenia z zarządzania zespołem mają nie tylko wymiar teoretyczny, ale również praktyczny. Dobrze więc sprawdzić program przed zapisaniem się na konkretny kurs czy webinar – tak, aby wiedzieć, czego można się po nim spodziewać.

Jak znaleźć najlepsze szkolenia oraz kursy?

Szukając szkoleń i kursów, nie tylko poświęconych zarządzaniu zespołem, ale na każdy inny temat, często zastanawiamy się jak znaleźć najlepsze szkolenia i kursy? Można to oczywiście robić z użyciem wyszukiwarki internetowej, ale ta metoda ma jedną istotną wadę. Stron internetowych firm szkoleniowych są setki, jeśli nie tysiące. Przeglądanie ich wszystkich w poszukiwaniu firmy, która organizuje szkolenia w temacie, który nas interesuje może oznaczać całkiem sporo czasu spędzonego przez komputerem. A to i tak będzie dopiero jedna firma specjalizująca się w danej tematyce szkoleń, kursów czy warsztatów. Żeby wybrać dobrze, wypadłoby porównać program szkoleń, ceny i sylwetki prelegentów przynajmniej w kilku miejscach. Tylko porównanie ofert pozwoli nam wybrać dobrze zarówno pod względem programu, jak i ceny. Wybierając pierwsze z rzędu szkolenie lub kurs ryzykujemy, że znacznie za nie przepłacimy, zróżnicowanie cen kursów, szkoleń, warsztatów i seminariów jest bowiem ogromne.

Gdzie więc szukać szkoleń? Lepszym pomysłem od wyszukiwarki internetowej mogą być internetowe katalogi szkoleń i kursów, nazywane często również bazą szkoleń czy portalem szkoleniowym. Ich zadaniem jest zgromadzić jak najwięcej szkoleń w jednym miejscu, aby dotarcie do tego właściwego było jak najszybsze. Wystarczy odwiedzić jeden z takich portali, np. Eventis.pl, z którym współpracuje ponad 700 firm szkoleniowych, organizatorów kursów oraz konferencji, aby przekonać się że znalezienie szkolenia z zarządzania zespołem, czy też właściwie dowolnego innego, może być naprawdę proste. Co więcej, możemy przeglądać szkolenia i kursy po województwie oraz mieście, w którym mieszkamy. Więc jeśli nie chcemy ruszać się z Torunia, wystarczy wyszukiwać po mieście albo wejść na https://eventis.pl/szkolenia/torun, aby poznać oferty szkoleń i kursów w Toruniu.

Zaletą baz szkoleń jest nie tylko szybkość w wyszukiwaniu szkoleń i kursów na dany temat, ale również możliwość rejestracji zdalnej na wybrane przez nas kurs lub szkolenie. Wypełniamy bezpłatny formularz rejestracji, który trafia do organizatora. Organizator kontaktuje się z nami, aby potwierdzić rejestrację, przyjąć płatność, przekazać wszystkie informacje organizacyjne albo dostęp do kursu, jeśli wybraliśmy kurs lub szkolenie przez Internet.

Więcej w dziale Lifestyle

balustradaszklananarotulachskorcz01

Szklany balkon – wysmakowana elegancja i modny design

Redakcja ChilliTorun.pl27 września 2022
kurtkawkrate1

Kurtka w kratę w stylizacjach codziennych. Noś ją modnie bez względu na obowiązujące trendy!

Redakcja ChilliTorun.pl27 września 2022
pazurki

Jak wykonać manicure hybrydowy od podstaw w domu

Redakcja ChilliTorun.pl23 września 2022
1-innowacyjne-kujawsko-pomorskie

Innowacyjne branże przemysłowe w woj. kujawsko-pomorskim

Redakcja ChilliTorun.pl5 września 2022
chairs-g4eb6983e7_1280

Lampa podłogowa zapewnia nastrój w salonie i sypialni

Redakcja ChilliTorun.pl26 lipca 2022
główne_petsittter-pethomer-torun(2)

Co zrobić z psem w wakacje?

Redakcja ChilliTorun.pl11 lipca 2022
6e3f1ceebbac4db07e6ddac808127647

Jaki kolor męskich spodenek jeansowych wybrać latem? Sprawdź nasze propozycje

Redakcja ChilliTorun.pl6 czerwca 2022
a7

W jakie elementy warto wyposażyć akwarium?

Redakcja ChilliTorun.pl29 maja 2022
1

Eleganckie marynarki – czy pasują do każdej stylizacji?

Redakcja ChilliTorun.pl25 maja 2022