fbpx
Miasto

Ambasador Japonii z wizytą w Toruniu

Sądzę, że nasze spotkanie zaowocuje dalszym rozwojem dobrych relacji - powiedział marszałek Piotr Całbecki. (fot. Mikołaj Kuras/Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego)
Ambasador Japonii z wizytą w Toruniu
Krystian Mekka
REAKCJE

W poniedziałek, 6 marca, w Urzędzie Marszałkowskim Piotr Całbecki gościł ambasadora Japonii, Shigeo Matsutomi. Tematem spotkania były związki naszego regionu z Japonią oraz możliwości rozwoju dalszej współpracy

Shigeo Matsutomi pełni funkcję ambasadora Japonii w Polsce od lutego 2016 roku, a w służbie zagranicznej pracuje od 1978 roku. Podczas spotkania z marszałkiem Piotrem Całbeckim towarzyszyła mu Emi Horiuchi, II sekretarz, dyrektor wydziału informacji i kultury ambasady Japonii w Polsce.

Z panem marszałkiem rozmawialiśmy o współpracy gospodarczej, turystycznej i kulturalnej – powiedział po spotkaniu ambasador Shigeo Matsutomi. – Po raz pierwszy usłyszałem, że województwo kujawsko-pomorskie jest związane z postacią Fryderyka Chopina, którego Japończycy bardzo kochają. To interesująca wiadomość dla agencji turystycznych, które rozwijają ofertę turystyczną związaną z postacią kompozytora.

Nasze województwo od 2010 roku realizuje program wymiany kulturalnej z Japonią. Dzięki niemu Japończycy będący w Toruniu, Bydgoszczy i Brukseli poznali m.in. Toruńską Orkiestrę Symfoniczną, czy Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej. Także młodzi muzycy z naszego regionu mieli okazję wystąpić przed publicznością w najlepszych salach koncertowych w Tokio.

Sądzę, że nasze spotkanie zaowocuje dalszym rozwojem dobrych relacji. – mówi marszałek Piotr Całbecki. – Wielu inwestorów z Japonii inwestuje w naszym regionie, nie tylko w strefie w Łysomicach. Rośnie też ruch turystyczny, zarówno jeśli chodzi o Japończyków odwiedzających Polskę, jak i naszych rodaków podróżujących do Japonii.

Miasto
Krystian Mekka

Dumny bydgoszczanin mieszkający i kochający się w Toruniu. Fanatyk piłki nożnej i ręcznej w każdym wydaniu. Komentator sportowy i spiker z muzycznej rodziny. Gaduła nadużywająca kolokwializmów i metafor

Więcej w dziale Miasto

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
Monument of great astronomer Nicolaus Copernicus, Torun, Poland

Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl10 sierpnia 2020
pexels-photo-1454360

Uczniowie wrócą do szkół

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
DSC_0772

Festiwal Wisły ponownie zawita do Torunia!

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
2020_08_04_torunsk_pielgrzymka_006

Z Torunia wyruszyli pielgrzymi

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020