fbpx
Miasto

Astrofestiwal zagości do Torunia! To nagroda od marszałka

(fot. Pixabay)
Astrofestiwal zagości do Torunia! To nagroda od marszałka
Mateusz Bąk
REAKCJE

W Toruniu w 2020 roku odbędzie się Astrofestiwal – to nagroda dla Torunia od Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za najwyższą wśród miast prezydenckich w województwie frekwencję w wyborach do Europarlamentu!

6 czerwca w Przysieku podczas VII Kujawsko-Pomorskiego Forum Samorządowego zostały wręczone marszałkowskie nagrody dla najaktywniejszych obywatelsko społeczności lokalnych w ramach samorządowej wojewódzkiej kampanii profrekwencyjnej. Zostały tu docenione wysiłek i zaangażowanie, jakie włożono w tegoroczną kampanię pofrekwencyjną do Parlamentu Europejskiego.

Ranking objął największe miasta regionu (tzw. prezydenckie), stolice powiatów ziemskich, pozostałe miasta, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie. Nagrody otrzymały: Toruń, Brodnica i Ciechocinek oraz gmina Solec Kujawski i gmina Osielsko.

W Toruniu frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 r. wyniosła 52,05 proc., najwięcej spośród miast “prezydenckich” regionu. W efekcie kujawsko-pomorskie ma dwóch eurodeputowanych.

W nagrodę w naszym mieście będzie zorganizowany Astrofestiwal 2020 – tematyczny festyn rodzinny z obserwacjami nieba, pokazami astronomicznymi i prelekcjami popularnonaukowymi, kosmiczną muzyką, konkursami oraz koncertem gwiazdy estrady. To cykliczna impreza organizowana co roku w innym mieście. W tym roku Astrofestiwal odbędzie się w Brodnicy.

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

dsc_2038

Umowa podpisana! Toruńskie dworce czeka wyczekiwany remont

Mateusz Bąk20 sierpnia 2019
wp_1

Toruń uczcił Święto Wojska Polskiego

Mateusz Bąk16 sierpnia 2019
DSC_0764

Festiwal Wisły zawitał do Torunia! [PROGRAM]

Mateusz Bąk14 sierpnia 2019
gr

[WIZUALIZACJE] Czterogwiazdkowy hotel na toruńskiej starówce!

Mateusz Bąk13 sierpnia 2019
km_1_1

Bawarska firma z siedzibą w Toruniu

Mateusz Bąk13 sierpnia 2019
ddd

Uwaga na podejrzane komunikaty na klatkach schodowych!

Mateusz Bąk13 sierpnia 2019
house-2566500_1280

Spełnijmy marzenia podopiecznych toruńskich domów dziecka!

Mateusz Bąk12 sierpnia 2019
olsztynska_agata

Przy Olsztyńskiej powstanie nowy salon meblowy!

Mateusz Bąk12 sierpnia 2019
forteczna8_006A (1)

Na Jarze powstanie dwujęzyczna szkoła!

Mateusz Bąk6 sierpnia 2019