fbpx
Miasto

Atak na kamienicę toruńskiej bizneswoman. Sprawą zajęło się biuro Krzysztofa Rutkowskiego

Apartamentowiec pani Guzińskiej został obrzucony kamieniami przez nieznanych sprawców (fot. Krzysztof Maliszewski/chillitoruń.pl)
Atak na kamienicę toruńskiej bizneswoman. Sprawą zajęło się biuro Krzysztofa Rutkowskiego
Krystian Mekka
REAKCJE

We wtorek odbyła się konferencja prasowa zwołana przez biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego. Głównym powodem spotkania z mediami była sytuacja związana z toruńską bizneswoman, Barbarą Guzińską. Według relacji kobiety, 21 lutego nieznani sprawcy obrzucili kamieniami okna należącego do niej apartamentowca przy ul. Jęczmiennej

Barbara Guzińska jest właścicielką kamienicy przy ul. Jęczmiennej. Jak mówi bizneswoman, 21 lutego około godz. 19:30 rozmawiała z mężem przez telefon. W pewnym momencie kobieta usłyszała hałas w drugim pokoju, po czym natychmiast do niego przybiegła. Z powodu ciemności w pokoju pani Barbara niczego nie zauważyła, jednak potem kobieta zobaczyła ogromny kamień, który wleciał do jej sypialni, a następnie przetoczył się do dużego pokoju.

Zostały wytłuczone okna w trzech apartamentach. Wszystko było zasypane szkłem. Byłam przerażona. – powiedziała Barbara Guzińska na konferencji prasowej. – Ta sytuacja mogła skończyć się moją śmiercią. Nie spodziewałam się, że ten człowiek mógł coś takiego zrobić. 

Kogo ma na myśli właścicielka apartamentowca? Chodzi o Sławomira K., który został wynajęty przez bizneswoman do prac rozbiórkowych. Pani Barbara zrezygnowała jednak z jego usług budowlanych, przez co mężczyzna miał zażądać konkretnej kwoty. Jak twierdzi kobieta, niesłusznie.

– Zażądał początkowo kwoty 13 tys. zł, a później podwyższył do 17 tysięcy. Dostał jeszcze 20 tys. zł zaliczki na prace rozbiórkowe. – mówi pani Barbara. – Dodatkowo zaufany architekt powiedział mi, że mężczyzna wykonał pracę “jak w przedszkolu”.

Kobieta wynajęła jakiś czas temu biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego do znalezienia sprawców i wyjaśnienia tego zdarzenia.

Osoba, która dokonywała tego ataku, zdawała sobie sprawę, w jakie okno uderza – twierdzi Krzysztof Rutkowski. – Dotarliśmy do świadka, który słyszał rozmowę pani Barbary z panem Sławomirem i potwierdza, że słyszał groźby karalne ze strony Sławomira.

Pojawił się także głos drugiej strony, a więc Sławomira K. Jak informują “Nowości”, mężczyzna twierdzi, że zawarli ustną umowę.

– Zawarliśmy ustną umowę, która też ma swoją moc prawną. Za rozbiórkę kamienicy przy ul. Jęczmiennej ta kobieta miała mi zapłacić 20 tys. zł. – czytamy wypowiedź Sławomira K. na stronie Nowości. – Robotę wykonałem, a ciężka była jak 140 ton gruzu z tej nieruchomości.

Budowlaniec twierdzi także, że wykonana przez niego rozbiórka i inne prace są warte ok. 8 tys. zł. Domagając się kwoty, dostał polecenie wystawienia faktury. Mężczyzna wspomina także sytuację z ubiegłego roku, w której miał zostać poproszony przez kobietę o przysługę.

To groźna kobieta. Latem ubiegłego roku podejrzewała, że jej pracownik okradł ją z 20 tysięcy zł. – powiedział dla Nowości Sławomir K. – Chciała skłonić mnie do tego, żebym załatwił tego chłopaka siłowo. Oczywiście na nic takiego nie poszedłem.

Barbara Guzińska również wróciła do tej sytuacji podczas konferencji prasowej. Powiedziała jednak o tym, że mężczyzna zareagował zupełnie inaczej, niż on sam opowiedział o tym toruńskim mediom.

– W zeszłym roku w lipcu zatrudniłam człowieka, który mi ukradł 20 tysięcy, pan Sławek remontował mi wtedy mieszkanie i dowiedział się o tej sytuacji. – powiedziała bizneswoman. – Powiedział, że się o to zatroszczy, że ten człowiek przyniesie te pieniądze zaraz jutro.

Krzysztof Rutkowski poinformował, że jego biuro złoży notatkę, dotyczącą tej sprawy na policję oraz do urzędu kontroli skarbowej.

Miasto
Krystian Mekka

Dumny bydgoszczanin mieszkający i kochający się w Toruniu. Fanatyk piłki nożnej i ręcznej w każdym wydaniu. Komentator sportowy i spiker z muzycznej rodziny. Gaduła nadużywająca kolokwializmów i metafor

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021