fbpx
Custom Text
Miasto

Barwny Orszak Trzech Króli zawita do Torunia – będzie również konkurs

Tak wyglądały toruńskiego obchody Święta Trzech Króli w poprzednim roku (fot. Krzysztof Maliszewski/chillitorun.pl)
Barwny Orszak Trzech Króli zawita do Torunia – będzie również konkurs
Aleksy Kiełbasa
REAKCJE

Trzech Króli Kacper, Melchior i Baltazar odwiedzą nasze miasto, aby symbolicznie złożyć pokłon Jezusowi i wręczyć dzieciątku królewskie dary. W związku  z przybyciem władców, mieszkańców miasta czeka huczne świętowanie na toruńskiej starówce

Śpiewające anioły, orkiestra dęta, grupy rekonstrukcyjne, konfetti, a na czele postacie królów Kacpra, Melchiora i Baltazara – takie atrakcje będą czekały w Święto Trzech Króli mieszkańców Grodu Kopernika. Tak bogate świętowanie stało się już toruńską tradycją.

REKLAMA

Od godziny 11:30, pod pomnikiem Mikołaja Kopernika będą formować swoje monarsze orszaki: Kacper Orszak Europejski, Melchior Orszak Azjatycki, a Baltazar Orszak Afrykański. Następnie wszyscy zgromadzeni zostaną uroczyście przywitani przez Prezydenta Miasta Torunia – Michała Zaleskiego, a także Ordynariusza Toruńskiego. Po godzinie 12:00 zjawiskowy pochód wyruszy w kierunku Rynku Nowomiejskiego.

Podczas całej trasy orszaku wszystkim obecnym towarzyszyć będą także postaci aniołów i diabłów. Na wszystkich uczestników czekają królewskie korony, a na najmłodszych – słodycze wprost z Hiszpanii. Nie zabraknie także śpiewania kolęd, barwnego konfetti, religijnych scenek „kuszenia” oraz „zachęcania” do udziału w Orszaku wzdłuż ulic Szerokiej i Królowej Jadwigi. Tegoroczny pochód ma być wyjątkowy, inny od poprzednich.  Wszystko dzięki  Królom Gigantom, którzy będą szli w każdej z grup. Pomysł nawiązuje do barwnych parad hiszpańskich, w których pojawiają się właśnie postacie gigantes.

O godzinie 12:30 na scenie plenerowej usytuowanej na Rynku Nowomiejskim Trzej Królowie złożą symboliczny pokłon Dzieciątku Jezus oraz przekażą królewskie dary. Następie Prezydent Miasta Torunia oraz Ordynariusz Toruński złożą życzenia mieszkańcom miasta, po których odbędzie się inscenizacja jasełkowa. Po przedstawieniu, w finale Orszaku Trzech Króli, usłyszymy koncert zespołu Synowie.

Konkurs

W ramach Orszaku Trzech Króli organizowany jest konkurs „Jasełkowy Zawrót Głowy”, w ramach którego do wygrania są słuchawki JBL T450 i gra Monopoly edycja Toruń. Wystarczy pojawić się w jasełkowym przebraniu 6 stycznia 2017 roku na Orszaku Trzech Króli i zrobić sobie zdjęcie, uczestnicząc w barwnej paradzie. Zdjęcie lub zestaw zdjęć należy przesyłać na adres e-mail: konkurs@tak.torun.pl, w temacie wiadomości wpisując „Konkurs — Jasełkowy zawrót głowy!”. W treści wiadomości należy podać imię i nazwisko widocznego na fotografii oraz imię i nazwisko dorosłej osoby zgłaszającej dziecko do konkursu, a także kontaktowy numer telefonu. Zgłoszenia – do 14 stycznia 2018 roku. We wtorek 16 stycznia 2018 roku, na stronie internetowej Toruńskiej Agendy Kulturalnej ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu. Laureaci zostaną poinformowani także za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Miasto
Aleksy Kiełbasa

Pasjonat piłki nożnej, skoków narciarskich i dobrego kina. Generalnie człowiek sportu, ale lubi także wiedzieć, co się dzieje wokół. Dziennikarz, komentator oraz spiker radiowy. Otwarty, uśmiechnięty i przy tym bardzo gadatliwy. Zauroczony Toruniem.

Więcej w dziale Miasto

wheelchair-1629490_960_720

Bezpłatny transport na wybory

Katarzyna Grochowalska14 października 2018
SzyndzielniaKolejkaGondolowa30

Toruń będzie mieć kolej gondolową!

Mateusz Bąk11 października 2018
prom003-768x432

Ruszyła budowa promu! Połączy on dwie drogi krajowe (FOTO)

Mateusz Bąk10 października 2018
pom_15_0

Przy starówce odsłonięto nowy pomnik (FOTO)

Mateusz Bąk9 października 2018
Port w okolicach Rudaka - foto Krzysztof Dominikowski

Port, doki, stocznia – Kukiz’15 ma pomysł na wzbogacenie Torunia

Mateusz Bąk8 października 2018
odbierz-wyprawke-czytelnicza-dla-trzylatka

Wyprawka czytelnicza dla najmłodszych

Aleksandra Pladzyk8 października 2018
cover_superw_fp_wolo

Trwa nabór wolontariuszy Szlachetnej Paczki!

Mateusz Bąk5 października 2018
neuca

Nowe miejsca pracy na Jarze! NEUCA otworzyła nowe Centrum Dystrybucyjne (FOTO)

Mateusz Bąk4 października 2018
baner_swieta_torun

Rusza przetarg na iluminacje świąteczne!

Mateusz Bąk4 października 2018