fbpx
Miasto

Co czeka nas w lipcu? Mamy rozkład toruńskich imprez!

Wakacje w Toruniu? Z pewnością nie będziecie się nudzić! (fot. Wikipedia)
Co czeka nas w lipcu? Mamy rozkład toruńskich imprez!
Wiktoria Nuszkiewicz
REAKCJE

Ray Wilson, Jarek Wist, Chelsea, Blackberry Hill, Dariusz Makaruk oraz Czesław Mozil. Te i inne gwiazdy spotkamy na koncertach, warsztatach, wystawach oraz wszelakich toruńskich eventach, które w lipcu odbędą się w naszym mieście

Co nas zaskoczy? Z pewnością Festiwal Wizje. Od 5 do 10 lipca będzie można podziwiać sztukę współczesną zaprezentowaną w przestrzeni publicznej. Przedstawione zostaną m.in. dwie 50 metrowe panoramy Torunia! Gdzie będzie można podziwiać te wyjątkowe dzieła? Festiwalowy szał rozciągał się będzie od Fontanny Cosmopolis do Skweru Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej.

Kolejnym hipnotyzującym wydarzeniem Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych i Przestrzennych Terytoria/Territories. W dniach 6 -9 lipca w Grodzie Kopernika gościć będą artyści z całego świata: pochodzący z Torunia Stefan Kornacki, Yaryna Shumska i Vitalii Shupliak z Ukrainy, Eimutis Markūnas, Liucija Markūniene i Edita Ničiūte z Litwy, Sigmund Skard, Gøril Wallin, Henrik Koppen, Pavana Reid oraz Marit Tunestveit Dyre z Norwegii. Porwą nas w świat rodem z „Alicji w Krainie Czarów“. Przed nimi trudne zadanie. Festiwal nawiązuje do wspólnego terytorium będącego przestrzenią zbudowaną z emocji i wspomnień, wypełnioną sensami i znaczeniami. Jedno jest pewne – emocji nie zabraknie.

Nie można również zapomnieć o Światowych Dniach Młodzieży, z okazji których odbędzie się szereg imprez. Już 22 lipca dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się spotkanie dotyczące Dni Młodzieży (11:00 -13:00 – Kościoły Św. Ducha, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Jakuba). Chętnych czeka też specjalna Msza Święta (15:00- Katedra ŚŚ. Janów), oraz niesamowity koncert (17:00 – CKK Jordanki), podczas którego zespół LUMEN wystawi Pop-Oratorium Miłosierdzie Boże. Na koniec taneczną zabawę rozkręci jedna z animatorek tańców lednickich, siostra Krzysztofa i koncert reggae zespołu BETHEL.

Niezwykły wieczór zapowiada się także ostatniego dnia lipca, gdy podczas Koncertu pod Gwiazdami, wystąpią Dariusz Makaruk oraz Czesław Mozil. Zaprezentują „Kino Mocne“, czyli nowoczesną interpretację największych przedwojennych szlagierów muzycznych polskiego kina. Utworom towarzyszą teksty Emanuela Szlechtera, Ludwika Starskiego, Jerzego Jurandota, Hanki Ordonówny czy Henryka Herolda Szpilmana, które znamy z wykonań wybitnych aktorów i piosenkarzy pierwszej połowy XX wieku takich jak Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyński, Hanka Ordonówna, Tola Mankiewiczówna czy Hanna Brzezińska. To wszystko w wykonaniu gwiazd – Czesława Mozila oraz Dariusza Makaruka. Mocne Kino w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego 31 lipca o godzinie 21:00. Bilety po 35 zł i 45 zł.

A to tylko kilka z wachlarzu letnich ofert. Kalendarz imprez na lipiec dostępny jest tutaj.

Miasto
Wiktoria Nuszkiewicz

Pasjonatka książek i tatuaży, zwiedzająca świat w glanach. Mimo nieodłącznych słuchawek na uszach, słyszy wszystko co dzieje się w mieście. Z pozoru nieśmiała i cicha, diabelskim spojrzeniem dostrzega najdrobniejsze detale, by móc je potem opisać.

Więcej w dziale Miasto

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
Monument of great astronomer Nicolaus Copernicus, Torun, Poland

Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl10 sierpnia 2020
pexels-photo-1454360

Uczniowie wrócą do szkół

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
DSC_0772

Festiwal Wisły ponownie zawita do Torunia!

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
2020_08_04_torunsk_pielgrzymka_006

Z Torunia wyruszyli pielgrzymi

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020