fbpx
Miasto

Co czeka nas w lipcu? Mamy rozkład toruńskich imprez!

Wakacje w Toruniu? Z pewnością nie będziecie się nudzić! (fot. Wikipedia)
Co czeka nas w lipcu? Mamy rozkład toruńskich imprez!
Wiktoria Nuszkiewicz
REAKCJE

Ray Wilson, Jarek Wist, Chelsea, Blackberry Hill, Dariusz Makaruk oraz Czesław Mozil. Te i inne gwiazdy spotkamy na koncertach, warsztatach, wystawach oraz wszelakich toruńskich eventach, które w lipcu odbędą się w naszym mieście

Co nas zaskoczy? Z pewnością Festiwal Wizje. Od 5 do 10 lipca będzie można podziwiać sztukę współczesną zaprezentowaną w przestrzeni publicznej. Przedstawione zostaną m.in. dwie 50 metrowe panoramy Torunia! Gdzie będzie można podziwiać te wyjątkowe dzieła? Festiwalowy szał rozciągał się będzie od Fontanny Cosmopolis do Skweru Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej.

Kolejnym hipnotyzującym wydarzeniem Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych i Przestrzennych Terytoria/Territories. W dniach 6 -9 lipca w Grodzie Kopernika gościć będą artyści z całego świata: pochodzący z Torunia Stefan Kornacki, Yaryna Shumska i Vitalii Shupliak z Ukrainy, Eimutis Markūnas, Liucija Markūniene i Edita Ničiūte z Litwy, Sigmund Skard, Gøril Wallin, Henrik Koppen, Pavana Reid oraz Marit Tunestveit Dyre z Norwegii. Porwą nas w świat rodem z „Alicji w Krainie Czarów“. Przed nimi trudne zadanie. Festiwal nawiązuje do wspólnego terytorium będącego przestrzenią zbudowaną z emocji i wspomnień, wypełnioną sensami i znaczeniami. Jedno jest pewne – emocji nie zabraknie.

Nie można również zapomnieć o Światowych Dniach Młodzieży, z okazji których odbędzie się szereg imprez. Już 22 lipca dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się spotkanie dotyczące Dni Młodzieży (11:00 -13:00 – Kościoły Św. Ducha, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Św. Jakuba). Chętnych czeka też specjalna Msza Święta (15:00- Katedra ŚŚ. Janów), oraz niesamowity koncert (17:00 – CKK Jordanki), podczas którego zespół LUMEN wystawi Pop-Oratorium Miłosierdzie Boże. Na koniec taneczną zabawę rozkręci jedna z animatorek tańców lednickich, siostra Krzysztofa i koncert reggae zespołu BETHEL.

Niezwykły wieczór zapowiada się także ostatniego dnia lipca, gdy podczas Koncertu pod Gwiazdami, wystąpią Dariusz Makaruk oraz Czesław Mozil. Zaprezentują „Kino Mocne“, czyli nowoczesną interpretację największych przedwojennych szlagierów muzycznych polskiego kina. Utworom towarzyszą teksty Emanuela Szlechtera, Ludwika Starskiego, Jerzego Jurandota, Hanki Ordonówny czy Henryka Herolda Szpilmana, które znamy z wykonań wybitnych aktorów i piosenkarzy pierwszej połowy XX wieku takich jak Eugeniusz Bodo, Aleksander Żabczyński, Hanka Ordonówna, Tola Mankiewiczówna czy Hanna Brzezińska. To wszystko w wykonaniu gwiazd – Czesława Mozila oraz Dariusza Makaruka. Mocne Kino w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego 31 lipca o godzinie 21:00. Bilety po 35 zł i 45 zł.

A to tylko kilka z wachlarzu letnich ofert. Kalendarz imprez na lipiec dostępny jest tutaj.

Miasto
Wiktoria Nuszkiewicz

Pasjonatka książek i tatuaży, zwiedzająca świat w glanach. Mimo nieodłącznych słuchawek na uszach, słyszy wszystko co dzieje się w mieście. Z pozoru nieśmiała i cicha, diabelskim spojrzeniem dostrzega najdrobniejsze detale, by móc je potem opisać.

Więcej w dziale Miasto

Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021