fbpx
Custom Text
Miasto

Cyrkowe Juwenalia z wielkimi gwiazdami. Znamy pierwszych wykonawców!

Cyrkowe Juwenalia coraz bliżej (fot. facebook)
Cyrkowe Juwenalia z wielkimi gwiazdami. Znamy pierwszych wykonawców!
Jakub Strzelka
REAKCJE

Osiemnastego maja studenci po raz kolejny przejmą klucze do miasta. Cyrkowe Juwenalia mają być niepowtarzalną edycją studenckiego święta. Będzie szalenie i kolorowo, a temu wszystkiemu towarzyszyć ze sceny będą wielkie gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej. Organizatorzy podali już pierwszych wykonawców, którzy zagrają na tegorocznych Juwenaliach

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem toruński campus stanie się juwenaliowym centrum Torunia. Po raz kolejny  do naszego miasta przyjadą gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej.

Tradycyjnie pierwszego dnia Juwenaliów scena główna będzie należeć do przedstawicieli rapu. Wiadomo już, że toruńskim studentom zaprezentuje się Kękę. Raper już wielokrotnie odwiedzał Toruń, ale jeszcze nigdy nie było mu dane zagrać na Juwenaliach UMK. Kękę na polskiej scenie hip-hopowej na dobre zaistniał parę lat temu, wydając płytę “Takie rzeczy”. Krążek spotkał się z ogromnym poklaskiem ze strony słuchaczy i raper na stałe zadomowił się w rodzimym mainstreamie. Jego muzyka jest jedyna w swoim rodzaju – niepozbawiona lokalnego patriotyzmu, autorefleksji oraz werwy, która szczególnie uwydatnia się na koncertach. Można się spodziewać, że artysta w Toruniu zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty “Trzecie rzeczy”, ale powinniśmy tez usłyszeć parę utworów, które stworzyły go jako znanego artystę.

Kękę wystąpi przed toruńskimi studentami (fot. Dominika Lipińska/chillitorun.pl)

Drugiego dnia zazwyczaj na scenie głównej pojawiali się przedstawiciele różnych, często skrajnie się od siebie różniących, gatunków muzycznych. Podobnie będzie w tym roku. Wiadomo już, że drugi wieczór toruńskich Juwenaliów przebiegnie pod znakiem rocka oraz… disco polo. Poznaliśmy już przedstawiciela tego drugiego gatunku, a jest nim zespół MIG, który po sześciu latach przerwy od koncertowania wraca na estrady.

– Oprócz wesołych akordów, usłyszymy także melodie znane z mainstreamowych mediów, jak również nie zabraknie agresywnego szarpania drutów w towarzystwie ciężkiego buta nad pedałem obsługującym wielki bęben perkusyjny – czytamy na oficjalnym wydarzeniu Cyrkowych Juwenaliów.

Trzeci dzień, podobnie jak w latach poprzednich będzie należał do największych muzycznych gwiazd. Organizatorzy w tym względzie są bardzo tajemniczy, ale ujawnili już, że pierwszą z nich będzie Łąki Łan. To niezwykle wszechstronny artysta, który serca polskich fanów podbił różnorodnością wykonywanych przez siebie utworów. Nie da się jednoznacznie określić muzyki, jaką wykonuje Łąki Łan. Nie jest mu obcy żaden gatunek, co skrzętnie wykorzystuje w swojej twórczości, tworząc z nich wszystkich jedną całość.

Tradycyjnie, oprócz sceny głównej do dyspozycji studentów będzie również scena klubowa zlokalizowana w  Klubie Studenckim Od Nowa. Tam o dobry nastrój postarają się didżeje. Cyrkowe Juwenalia rozpoczną się 18 maja i potrwają trzy dni.

Miasto
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Miasto

_DSC1502

Rusza seria spotkań prezydenta z mieszkańcami!

Mateusz Bąk18 lutego 2019
51655244_670223856728339_5335468864857702400_o

Szafodzielnia – wyjątkowy punkt ponownie na Jęczmiennej!

Mateusz Bąk18 lutego 2019
bieg_tropem_wilczym_2016_14567432649603

„Bieg Tropem Wilczym” po raz siódmy w Toruniu!

Mateusz Bąk14 lutego 2019
echo-1966013_1280

EkoWalentynki – czyli kochamy recykling

Aleksandra Pladzyk13 lutego 2019
condom-538601_960_720

Prezerwatywy na walentynki. To pomysł partii Razem

Mateusz Bąk13 lutego 2019
SONY DSC

W Toruniu prym wiodą kameralne inwestycje

Redakcja ChilliTorun.pl13 lutego 2019
race-932254_1280

Rusza II edycja Toruńskich Biegów Wolności!

Aleksandra Pladzyk13 lutego 2019
moja_starowka_wystawa

Oryginalna witryna Żabki na Szerokiej. Miasto czeka na nowe pomysły!

Mateusz Bąk8 lutego 2019
stulatka_aurelia_liwinska-12_1549444512_optimized

Medale Unitas Durat dla stuletnich mieszkańców regionu

Aleksandra Pladzyk7 lutego 2019