fbpx
Musical
Miasto

Cyrkowe Juwenalia z wielkimi gwiazdami. Znamy pierwszych wykonawców!

Cyrkowe Juwenalia coraz bliżej (fot. facebook)
Cyrkowe Juwenalia z wielkimi gwiazdami. Znamy pierwszych wykonawców!
Jakub Strzelka
REAKCJE

Osiemnastego maja studenci po raz kolejny przejmą klucze do miasta. Cyrkowe Juwenalia mają być niepowtarzalną edycją studenckiego święta. Będzie szalenie i kolorowo, a temu wszystkiemu towarzyszyć ze sceny będą wielkie gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej. Organizatorzy podali już pierwszych wykonawców, którzy zagrają na tegorocznych Juwenaliach

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem toruński campus stanie się juwenaliowym centrum Torunia. Po raz kolejny  do naszego miasta przyjadą gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej.

Tradycyjnie pierwszego dnia Juwenaliów scena główna będzie należeć do przedstawicieli rapu. Wiadomo już, że toruńskim studentom zaprezentuje się Kękę. Raper już wielokrotnie odwiedzał Toruń, ale jeszcze nigdy nie było mu dane zagrać na Juwenaliach UMK. Kękę na polskiej scenie hip-hopowej na dobre zaistniał parę lat temu, wydając płytę “Takie rzeczy”. Krążek spotkał się z ogromnym poklaskiem ze strony słuchaczy i raper na stałe zadomowił się w rodzimym mainstreamie. Jego muzyka jest jedyna w swoim rodzaju – niepozbawiona lokalnego patriotyzmu, autorefleksji oraz werwy, która szczególnie uwydatnia się na koncertach. Można się spodziewać, że artysta w Toruniu zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty “Trzecie rzeczy”, ale powinniśmy tez usłyszeć parę utworów, które stworzyły go jako znanego artystę.

Kękę wystąpi przed toruńskimi studentami (fot. Dominika Lipińska/chillitorun.pl)

Drugiego dnia zazwyczaj na scenie głównej pojawiali się przedstawiciele różnych, często skrajnie się od siebie różniących, gatunków muzycznych. Podobnie będzie w tym roku. Wiadomo już, że drugi wieczór toruńskich Juwenaliów przebiegnie pod znakiem rocka oraz… disco polo. Poznaliśmy już przedstawiciela tego drugiego gatunku, a jest nim zespół MIG, który po sześciu latach przerwy od koncertowania wraca na estrady.

– Oprócz wesołych akordów, usłyszymy także melodie znane z mainstreamowych mediów, jak również nie zabraknie agresywnego szarpania drutów w towarzystwie ciężkiego buta nad pedałem obsługującym wielki bęben perkusyjny – czytamy na oficjalnym wydarzeniu Cyrkowych Juwenaliów.

Trzeci dzień, podobnie jak w latach poprzednich będzie należał do największych muzycznych gwiazd. Organizatorzy w tym względzie są bardzo tajemniczy, ale ujawnili już, że pierwszą z nich będzie Łąki Łan. To niezwykle wszechstronny artysta, który serca polskich fanów podbił różnorodnością wykonywanych przez siebie utworów. Nie da się jednoznacznie określić muzyki, jaką wykonuje Łąki Łan. Nie jest mu obcy żaden gatunek, co skrzętnie wykorzystuje w swojej twórczości, tworząc z nich wszystkich jedną całość.

Tradycyjnie, oprócz sceny głównej do dyspozycji studentów będzie również scena klubowa zlokalizowana w  Klubie Studenckim Od Nowa. Tam o dobry nastrój postarają się didżeje. Cyrkowe Juwenalia rozpoczną się 18 maja i potrwają trzy dni.

Miasto
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Miasto

alcohol-586322_960_720

W marketach na starówce kupimy już mocny alkohol

Mateusz Bąk15 listopada 2018
Bez tytułu

Świąteczna ciężarówka Coca-Coli w Toruniu? Trwa głosowanie!

Maciej Gorczyński15 listopada 2018
1200px-Toruń_Główny_2016-1000x600

Toruń Główny nominowany na najlepszy dworzec kolejowy w Polsce!

Mateusz Bąk15 listopada 2018
animal-welfare-1116215_960_720

Wychudzone i zaniedbane psy na Lipnowskiej. Interweniował Eko Patrol

Mateusz Bąk14 listopada 2018
800px-Blood_bus,_Lodz

W czwartek oddajemy krew!

Mateusz Bąk14 listopada 2018
syreny

W Toruniu zawyją syreny!

Mateusz Bąk13 listopada 2018
girl-2771936_960_720

Darmowe kursy językowe dla kujawsko-pomorskiego

Mateusz Bąk13 listopada 2018
industry-80955_960_720

Zanieczyszczone powietrze odstraszy nabywców „M”?

Redakcja ChilliTorun.pl13 listopada 2018
_DSC0521

Startuje Toruński Tydzień Tolerancji! [PROGRAM]

Mateusz Bąk12 listopada 2018