fbpx
Miasto

Cyrkowe Juwenalia z wielkimi gwiazdami. Znamy pierwszych wykonawców!

Cyrkowe Juwenalia coraz bliżej (fot. facebook)
Cyrkowe Juwenalia z wielkimi gwiazdami. Znamy pierwszych wykonawców!
Jakub Strzelka
REAKCJE

Osiemnastego maja studenci po raz kolejny przejmą klucze do miasta. Cyrkowe Juwenalia mają być niepowtarzalną edycją studenckiego święta. Będzie szalenie i kolorowo, a temu wszystkiemu towarzyszyć ze sceny będą wielkie gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej. Organizatorzy podali już pierwszych wykonawców, którzy zagrają na tegorocznych Juwenaliach

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem toruński campus stanie się juwenaliowym centrum Torunia. Po raz kolejny  do naszego miasta przyjadą gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej.

Tradycyjnie pierwszego dnia Juwenaliów scena główna będzie należeć do przedstawicieli rapu. Wiadomo już, że toruńskim studentom zaprezentuje się Kękę. Raper już wielokrotnie odwiedzał Toruń, ale jeszcze nigdy nie było mu dane zagrać na Juwenaliach UMK. Kękę na polskiej scenie hip-hopowej na dobre zaistniał parę lat temu, wydając płytę “Takie rzeczy”. Krążek spotkał się z ogromnym poklaskiem ze strony słuchaczy i raper na stałe zadomowił się w rodzimym mainstreamie. Jego muzyka jest jedyna w swoim rodzaju – niepozbawiona lokalnego patriotyzmu, autorefleksji oraz werwy, która szczególnie uwydatnia się na koncertach. Można się spodziewać, że artysta w Toruniu zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty “Trzecie rzeczy”, ale powinniśmy tez usłyszeć parę utworów, które stworzyły go jako znanego artystę.

Kękę wystąpi przed toruńskimi studentami (fot. Dominika Lipińska/chillitorun.pl)

Drugiego dnia zazwyczaj na scenie głównej pojawiali się przedstawiciele różnych, często skrajnie się od siebie różniących, gatunków muzycznych. Podobnie będzie w tym roku. Wiadomo już, że drugi wieczór toruńskich Juwenaliów przebiegnie pod znakiem rocka oraz… disco polo. Poznaliśmy już przedstawiciela tego drugiego gatunku, a jest nim zespół MIG, który po sześciu latach przerwy od koncertowania wraca na estrady.

– Oprócz wesołych akordów, usłyszymy także melodie znane z mainstreamowych mediów, jak również nie zabraknie agresywnego szarpania drutów w towarzystwie ciężkiego buta nad pedałem obsługującym wielki bęben perkusyjny – czytamy na oficjalnym wydarzeniu Cyrkowych Juwenaliów.

Trzeci dzień, podobnie jak w latach poprzednich będzie należał do największych muzycznych gwiazd. Organizatorzy w tym względzie są bardzo tajemniczy, ale ujawnili już, że pierwszą z nich będzie Łąki Łan. To niezwykle wszechstronny artysta, który serca polskich fanów podbił różnorodnością wykonywanych przez siebie utworów. Nie da się jednoznacznie określić muzyki, jaką wykonuje Łąki Łan. Nie jest mu obcy żaden gatunek, co skrzętnie wykorzystuje w swojej twórczości, tworząc z nich wszystkich jedną całość.

Tradycyjnie, oprócz sceny głównej do dyspozycji studentów będzie również scena klubowa zlokalizowana w  Klubie Studenckim Od Nowa. Tam o dobry nastrój postarają się didżeje. Cyrkowe Juwenalia rozpoczną się 18 maja i potrwają trzy dni.

Miasto
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021