fbpx
Miasto

„Dzieciaki do Rakiet” także w Toruniu – niech dzieci zarażą się tenisem!

(fot. materiały prasowe)
„Dzieciaki do Rakiet” także w Toruniu – niech dzieci zarażą się tenisem!
Jakub Strzelka
REAKCJE

Jakiś czas temu rozpoczęła się druga edycja ogólnopolskiej akcji „Dzieciaki do Rakiet”. Przedsięwzięcie ma na celu popularyzacją tenisa ziemnego, a nade wszystko zachęcenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznych. 19 sierpnia akcja zawita do Torunia

Akcja jest realizowana przy wsparci Banku BGŻ BN Paribas i Polskiego Związku Tenisowego. Sama nazwa „Dzieciaki do Rakiet” mogłaby wskazywać na to, że jest przeznaczona tylko dla dzieci. Nic bardziej mylnego. Do udziału zaproszeni są również rodzice. Akcja jest skierowana do tych, którzy przetarli już pierwsze szlaki na tenisowych kortach, ale także do tych, co jeszcze nie mieli rakiety w ręce. 19 sierpnia akcja zawita do Torunia i pośród murów Starego Miasta będą się odbywać tenisowe treningi dla wszystkich chętnych.

– Moje dwudziestoletnie doświadczenie trenerskie pokazuje, że w tenisa grać może każde dziecko. Dzięki grom i zabawom ruchowym, od których zaczynamy przygodę z dyscypliną, tenis daje świetne podstawy ogólnorozwojowe i dużo, dużo radości. To piękny sport wychowujący pięknych ludzi– mówi Sykstus Szajda, główny trener akcji „Dzieciaki do Rakiet”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Mariusz Fyrstenberg przyjedzie do Torunia

Wraz z organizatorami akcji w Toruniu zjawi się również Mariusz Fyrstenberg, który jest ambasadorem całego przedsięwzięcia.

–  Akcja „Dzieciaki do Rakiet” setkom dzieci w Polsce daje szansę spróbowania gry w tenisa. Nie wiem czy dzięki niej uda się wychować przyszłych liderów rankingów ATP i WTA. Jeśli tak, to świetnie. Najbardziej jednak cieszę się, że poprzez tenis zaszczepiamy dzieciom chęć ruchu i pokazujemy, że sport to wspaniała forma spędzania czasu. Widzimy się w Toruniu!  – powiedział Mariusz Fyrstenberg, który będzie gościem specjalnym wydarzenia.

(fot. materiały prasowe)

(fot. materiały prasowe)

Mariusz Fyrstenberg, ambasador akcji, zaczął grać w tenisa w wieku siedmiu lat, a podczas sportowej kariery grał na najwspanialszych kortach na świecie oraz reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Na Rynku Nowego Miasta każde dziecko będzie mogło zarazić się od niego tenisową pasją.

Efekty akcji w Toruniu mają być długofalowe. Zajęcia na Nowym Rynku mają zapoczątkować zaszczepianie tenisowej pasji w szkołach. W pięciu toruńskich placówkach od nowego roku szkolnego będą prowadzone zajęcia w zakresie nauki gry w tenisa.

 – W całej Polsce 50 szkół wyposażymy w sprzęt tenisowy. Dodatkowo przeszkolimy nauczycieli wychowania fizycznego z tych placówek, aby mogli w ramach WF-u prowadzić lekcje o charakterze tenisowym. W samym Toruniu wybierzemy 5 szkół – powiedziała Agnieszka Wilczyńska, dyrektor Departamentu Strategii Marki w Banku BGŻ BNP Paribas. – Do przekazania podstaw tenisa wystarczy szkolna infrastruktura w postaci boiska czy sali gimnastycznej. To wyjątkowa dyscyplina, uwielbiana przez dzieciaki. Dlatego, jako bank związany z tenisem od przeszło czterdziestu lat, chcemy wspierać jego rozwój w Polsce i zachęcać do wspólnej tenisowej.

Nie ma jeszcze konkretnej listy szkół, które będą prowadziły zajęcia. Zostaną one wyłonione w drodze konkursu. By wziąć w nim udział, należy nagrać krótki filmik, który pokazuje, jak dzieci bawią się poprzez sport. Materiał powinien zostać zrealizowany przez uczniów i nauczycieli.

Wszystkie działania podejmowane przez organizatorów mają wyłonić pierwszych triumfatorów turnieju „Dzieciaki do Rakiet”, który będzie wieńczył akcję i pokazywał, co udało się dzięki niej osiągnąć.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Miasto
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021