fbpx
Miasto

Ecenter Copernicup – moc atrakcji w strefach EXPO!

(fot. Ecenter Copernicup)
Ecenter Copernicup – moc atrakcji w strefach EXPO!
Konrad Marzec
REAKCJE

Największa impreza esportowa w północnej Polsce, Ecenter Copernicup to nie tylko wielki turniej, ale również moc atrakcji od partnerów i sponsorów. Organizatorzy zapraszają do specjalnych stref EXPO, gdzie będzie można znaleźć mnóstwo ciekawych form rozrywki

Co dokładnie czeka nas w całej Arenie Toruń? Prezentujemy Państwu kompletny opis stref EXPO i jednocześnie zachęcamy do ich odwiedzenia.

1. Free2Play z Ecenter

Będziecie mogli pograć w CS:GO, LOL-a, PUBG czy w FIFĘ 18. Dodatkowo przygotowano FAN ZONE, na którym nie zabraknie niekończących się konkursów i zabaw. To jeszcze nie wszystko. Będziecie mieli okazje na dużym telebimie obejrzeć mecze pokazowe z udziałem czołowych polskich drużyn jak również zmierzyć się z profesjonalnymi graczami jeden na jednego.

2. Cybermachina

Tam gdzie esport nie może zabraknąć oczywiście Cybermachiny! Przy stoisku będziecie mieli okazję zmierzyć się ze swoimi znajomymi i nie tylko przy grach takich jak Tekken lub Fifa. A jeżeli jesteście fanami klasycznych gier to zapewne nie lada gratką będzie dla pegazus oraz inne gry w stylu retro.

3. Copernicon

Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki “Thorn” zajmuje się promocją form kultury i rozrywki związanych z fantastyką. Głównymi projektami Stowarzyszenia są Festiwal Miłośników Gier i Fantastyki “Copernicon” oraz lokalny dom kultury organizujący niemal codziennie zróżnicowane zajęcia rozwijające hobby takie jak gry planszowe, bitewne, karciane, literatura, serial i wiele innych.

4. ABM Space

Spacer po Marsie w Toruniu? To możliwe! ABM Space pokaże wam, jak porusza się robot po strefie Marsa, nauczy wszystkiego o Czerwonej Planecie i umożliwi wcielenie się w prawdziwego zdobywcę kosmosu!

5. Credit Agricole

W strefie Credit Agricole Bank Polska będziecie mogli zagrać na maszynach arcade (pewnie kojarzycie je z serialu Stranger Things lub z opowieści rodziców), a także spotkać chłopaków z drużyny OFF-MODE. Chętnie zrobią sobie z Wami zdjęcie!

6. Strefa BALLISTIX

Jeden z największych producentów podzespołów komputerowych zaprasza do strefy pełnej rywalizacji, emocji i esportu. Dużo mocy, świetne maszyny i wolna dla graczy strefa free2play gwarantują, że szybko stamtąd nie wyjdziecie

7. Gmina Miasta Toruń

3 lutego o godzinie 10:00 Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu organizuje finałowe zawody międzyszkolne toruńskiej edycji gry „Monopoly”. Do udziału w przedsięwzięciu zgłosiło się 16 szkół ponadpodstawowych, typując swoje 3 osobowe zespoły. Po zakończeniu rozgrywek trzy zwycięskie grupy otrzymają atrakcyjne nagrody i wyróżnienia. W ramach wydarzenia towarzyszącego, Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowało również stoisko promujące potencjał gospodarczy miasta oraz tereny inwestycyjne.

8. Kreski

Toruń kolebką polskiego esportu? Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak! Nim esport był oficjalnie esportem, w Toruniu odbywały się regularnie zawody zrzeszające w szczytowym okresie nawet 350 zawodników z regionu, zorganizowanych w 4 ligach! Turnieje kreskowe – bo o nich tu mowa – w wersji profesjonalnej pojawiły się w naszym mieście już w 2001 roku, kiedy to działalność rozpoczęła Toruńska Liga Kreskowa (TLK). Przez wiele lat odbyło się kilkaset spotkań ligowych, indywidualnych oraz międzymiastowych. Regularne zmagania na torach kreskowych trwają do dzisiaj w “LIGA SportClub”.

Już 3 i 4 lutego 2018 roku – na drugiej edycji Copernicupu – będziecie mogli zobaczyć w akcji najbardziej utytułowanych zawodników w historii kresek, a także zmierzyć się z nimi na torze! Na ten weekend zaplanowano szereg turniejów pokazowych m.in. mistrzostwa Torunia, mecz z toruńskimi żużlowcami i piłkarzami, rozgrywki z kolegami z Leszna oraz zawody amatorów. Na sobotę planowane są także uroczystości zakończenia sezonu jesienno-zimowego oraz wręczenie medali i Pucharu TLK! Jeżeli chcesz ścigać się z najlepszymi lub po prostu przypomnieć sobie “stare dobre kreski” – zapraszamy na Ecenter Copernicup 2018!

Oprócz wyżej opisanych stref EXPO, organizatorzy przygotowali dla gości m.in. spotkania z wybitnymi toruńskimi sportowcami.

Elana Toruń: Damian Lenkiewicz i Rafał Więckowski w niedzielę ok. godziny 13:00 Poli Budowlani Toruń: Aleksandra Szczygłowska, Gabriela Jasińska w niedzielę około godziny 14, 15 Get Well Toruń: niedziela, ok. godziny 13:00 Twarde Pierniki: przez całą imprezę.

Miasto
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale Miasto

Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021