fbpx
Miasto

Ekonomia ponownie na tapecie – Welconomy 2017 zbliża się wielkimi krokami

Do kolejnej edycji Welconomy pozostały niespełna dwa tygodnie (fot. facebook)
Ekonomia ponownie na tapecie – Welconomy 2017 zbliża się wielkimi krokami
Jakub Strzelka
REAKCJE

Niespełna dwa tygodnie zostały do inauguracji kolejnej edycji Welconomy. Już po raz dziewiąty Toruń stanie się ekonomicznym centrum naszego kraju, ale także Europy. Organizatorzy spodziewają się przybycia około dwóch tysięcy uczestników z Polski i zagranicy. To wyraźnie podkreśla rangę wydarzenia

Od 13 do 14 marca w Hotelu Copernicus ponownie odbędzie się dwudzieste czwarte forum ekonomiczne Welconomy. Po raz dziewiąty Toruń ugości niemal dwa tysiące uczestników kongresu. To samo za siebie mówi o tym, jak ważnym wydarzeniem Welconomy jest w Polsce, ale również w Europie. Od początku organizatorem forum jest dr Jacek Janiszewski – minister rolnictwa w rządzie Jerzego Buzka. Wraz z upływem lat, toruńskie forum zbudowało sobie niepodważalną markę na arenie krajowej oraz międzynarodowej. Dziś jest wymieniane jako jeden z najważniejszych kongresów o tematyce ekonomiczno-gospodarczej w Europie. Przypomnijmy, że nie zawsze Toruń był gospodarzem Forum. W ubiegłych latach Welconomy odbywało się także w Międzyzdrojach oraz Ciechocinku.

– Welconomy to jedna z trzech największych konferencji multitematycznych w Polsce – powiedział Jacek Janiszewski w wywiadzie dla wiadomości24.pl. –  Podobnie do Krynicy Górskiej i Katowic jest ono skierowana do wszystkich którzy interesują się polityką, gospodarką i kulturą. Kierujemy ją do wszystkich którym pięć miast prezydenckich województwa Kujawsko-pomorskiego jest bliskie i ważne, do wszystkich dla których województwo Kujawsko-pomorskie jest istotne, do wszystkich którym bliska jest Polska w Europie, i Europa w Świecie.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku podczas forum zostanie poruszonych wiele tematów ważnych dla krajowej jak i europejskiej gospodarki, ekonomii oraz kultury. Najważniejszym punktem będzie dyskusja nad zmianami na tych trzech podłożach, jakie dokonują się dziś na oczach wszystkich ludzi. Prelegenci postarają się też odpowiedzieć na pytanie: do czego owe transformacje prowadzą i jaki będą miały wpływ na gospodarkę polską, europejską a także światową.

Swój udział w Welconomy zapowiedziało wielu ekspertów, polityków, przedsiębiorców, samorządowców oraz przedstawicieli rządu. Swoje przybycie do Torunia potwierdził już Krzysztof Jurgiel, minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W Forum wezmą również udział: Jarosław Gowin – minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jerzy Kwieciński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Jerzy Buzek – były przewodniczący Parlamentu Europejskiego oraz wielkokrotny uczestnik Welconomy.

Toruńskie forum rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek o godz. 10:00 w Hotelu Copernicus.

Miasto
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Miasto

02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020