fbpx
Miasto

Gdzie w Polsce najlepiej kupić nowe mieszkanie?

(fot. Materiały Partnera)
Gdzie w Polsce najlepiej kupić nowe mieszkanie?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Kupno nowego mieszkania to poważna inwestycja, która powinna być dokładnie przeanalizowana i zorganizowana. Na początku powinniśmy zastanowić się nad celem nabycia lokalu – dlaczego w ogóle planujemy jego zakup?

Będzie to przyszłe miejsce twojego zamieszkania, a może po prostu chcesz traktujesz to jako przyszłą inwestycję, np. pod wynajem?  Dodatkowo, musisz zastanowić się nad kwestią finansową – jakim budżetem dysponujesz? Jeżeli jesteś elastyczny i szukasz miejsca, w którym chciałbyś kupić nowe mieszkanie i być może rozpocząć nowy etap życia, zastanów się, które miasto spełniałoby twoje oczekiwania.

Jak pokazują badania, zdecydowanie wolimy mieszkać z dala od ścisłego centrum. Cenimy sobie spokój i odpoczynek. Chyba, że jesteśmy młodzi i pragniemy być jak najbliżej miejskich rozrywek i atrakcji.  Ostatnio coraz częściej jako miejsce zamieszkania wybierany jest Toruń.

Toruń to spokojne, raczej mniejsze miasto leżące nad Wisłą i Drwęcą. Dzieli się na dwie części – lewobrzeżną (Kujawy) oraz prawobrzeżną (Pomorze). Od kilku lat obserwujemy dynamiczny rozwój Torunia oraz realizowanie nowych, przyszłościowych inwestycji. Młodzi ludzie chętnie wybierają to miejsce także do studiowania.  Dlatego wciąż rośnie zapotrzebowanie na nowe mieszkania.

Ceny mieszkań w Toruniu są zróżnicowane i zależą od lokalizacji. Za metr kwadratowy zapłacimy średnio 3-4 tysiące złotych. Oczywiście o wiele droższe będą mieszkania w samym sercu miasta. Dodatkowo, należy wciąż pod uwagę także standard. Im wyższy, tym cena także pójdzie w górę. W Toruniu sezon na sprzedaż mieszkań trwa cały rok, co świadczy o dużym zainteresowaniu.

Czym kierujemy się przy wyborze mieszkania?

 Okazuje się, że bardzo ważną kwestią, niezależnie czy kupujemy mieszkanie w Toruniu czy Krakowie jest lokalizacja. Szukamy mieszkań nowych, położonych w przyjemnej i spokojnej okolicy. Ważnym aspektem jest także nasłonecznienie mieszkania zwłaszcza podczas szarych jesiennych dni. Warto wybrać także lokal z balkonem, na którym będziemy mogli zrelaksować się w ciepłe, letnie wieczory.

Jeśli wybieramy mieszkanie z rynku pierwotnego, zwróćmy uwagę na wykończenie budynku oraz mieszkania. Obecnie firmy deweloperskie oferują nam bardzo wysoki standard obiektów mieszkalnych. Przykładem może być inwestycja dewelopera Red Co. Dom Harmonia w Toruniu  położona na malowniczym osiedlu. Przykład tego obiektu pokazuje, że możemy znaleźć nowe mieszkania, które położonej jest w doskonałej lokalizacji, bo jednocześnie blisko lewobrzeżnej, jak i prawobrzeżnej części Torunia. Co ważne, lokale usytuowane są w nowoczesnym, gustownym i estetycznym budynku, które doskonale współgrają z zielonym otoczeniem.

Przed kupnem warto dowiedzieć się także, z czego budynek i mieszkanie są zbudowane, czym ocieplone, czy nie ma wilgoci oraz jakie jest sąsiedztwo. Jeżeli planujesz kupno mieszkania dla rodziny, koniecznie rozejrzyj się czy w okolicy są na przykład przedszkola, szkoły, parki czy plac zabaw.

Podsumowując, jeżeli planujesz zakup mieszkania, a na jego miejsce wybrałeś właśnie Toruń, postaraj się dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania, co do kosztów, wielkości oraz lokalizacji przyszłego mieszkania. Toruń to miejsce bardzo korzystne do mieszkania, jest spokojne, nieduże i rozwinięte, a liczba kupujących lokale wciąż rośnie. Z tego względu, inwestycja w mieszkanie w Toruniu, które możesz także wynająć będzie bardzo rozsądnym pomysłem!

Więcej w dziale Miasto

culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
Monument of great astronomer Nicolaus Copernicus, Torun, Poland

Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl10 sierpnia 2020