fbpx
Miasto

Gdzie w Toruniu zorganizować konferencję?

(fot. Materiały Zewnętrzne)
Gdzie w Toruniu zorganizować konferencję?
REAKCJE
Konferencją nazwać można każde spotkanie, które odbywa się w gronie osób połączonych jedną ideą, zainteresowaniami, pracą naukową. To okazja do wymiany poglądów, poznania nowych osób, do przekazania wartościowych treści. Wspólne dyskusje w komfortowych warunkach umożliwiają wzmocnienie więzi w firmie, nawiązanie relacji, są okazją też do organizacji warsztatów, szkoleń, wykładów. W wielu nowoczesnych firmach konferencje stanowią narzędzie do dyskusji o rozwoju marki, wprowadzenia nowych produktów, do efektywnego wykorzystania ludzkiego potencjału i prowadzenia “burzy mózgów”

Plan na udaną konferencję

Zorganizowanie udanej konferencji jest zadaniem wymagającym. Powodzenie spotkania zależy od umiejętności przewidywania, planowania, dobrej logistyki i odporności na stres. Warto na wstępie określić dokładną tematykę konferencji, by dobrać i prelegentów, i słuchaczy. Ciekawy temat sprawi, że goście przyjadą pełni energii, nawet jeśli przyjazd ten został narzucony odgórnie przez pracodawcę.

Organizator powinien być także świadom czekających go kosztów, dlatego musi określić budżet z uwzględnieniem wszelkich niespodziewanych wydatków. Za budżetem musi iść też szczegółowy plan. Scenariusz przygotowań i samej konferencji obejmować  powinien także prace, które wykonać należy przed ostateczną datą wydarzenia, między innymi druk zaproszeń czy zamknięcie listy gości.

Na samym początku przygotowań znaleźć się jednak musi zadanie polegające na znalezieniu odpowiedniej lokalizacji i sali konferencyjnej, która spełni wszelkie wymogi organizatorów i uczestników spotkania naukowego lub biznesowego. Wśród kryterium wyboru sali konferencyjnej należy uwzględnić oczywiście cenę, powierzchnię sali, wyposażenie, jakość jej obsługi oraz położenie: duże miasto, do którego łatwo dojechać i z licznymi atrakcjami sprawdzi się najlepiej, co nie oznacza, że sala będzie droga.

Toruń – miasto magiczne

Nie sposób przecenić wartości konferencji. Jednak od tego, jak i gdzie zostanie przygotowana, zależy jej sukces. Konferencja w hotelu przytulnym i wygodnym, w miejscowości, która przyciąga atrakcjami, podnosi prestiż całego wydarzenia oraz buduje pozytywny wizerunek instytucji, która dane spotkanie zorganizowała. Toruń może być tym miastem, do którego na konferencję, niezależnie od tematyki, zjadą chętnie słuchacze i prelegenci. Miasto Kopernika nie bez przyczyny uznawane jest za jedno z najpiękniejszych w naszym kraju.

Turystów i mieszkańców przyciągają tutaj Stare Miasto, nadwiślańskie bulwary, zapach pierników, który wydobywa się z małych sklepików. Jest tutaj planetarium, są ruiny krzyżackiego zamku, można też wejść się na wieżę ratusza, czyli punkt widokowy. To właśnie ze względu na swoje atuty Toruń jest wybierany jako miejsce organizacji spotkań biznesowych, konferencji naukowych, eventów oraz zjazdów firmowych.

Idealny hotel na konferencje w Toruniu

Ważna konferencja, spotkanie biznesowe czy szkolenie wymagają eleganckiej oprawy, zaangażowania personelu, który odpowiada za przygotowanie sal, urządzeń multimedialnych, cateringu i noclegów. Na toruńskiej mapie miejsc, w których warto urządzić konferencje, zdecydowanie wyróżnia się Hotel nad Rzeczką. Nie jest on zlokalizowany w ścisłym centrum Torunia, co znacznie ułatwia dojazd do niego w godzinach szczytu. Hotel zlokalizowany jest w cichej, zielonej dzielnicy, a do obsługi gości konferencyjnych przeznaczona jest przestronna i jasna sala konferencyjna.

Sala konferencyjna Hotelu nad Rzeczką jest nowoczesna i kompleksowo wyposażona w sprzęt multimedialny, ekran, flipchart, mikrofony bezprzewodowe. Jest klimatyzowana i ma dostęp do bezprzewodowego internetu. Ponieważ sala przygotowana jest do obsługi licznych wydarzeń, układ stołów i krzeseł jest zmienny i można go dostosować do charakteru spotkania i liczby gości. Wielogodzinne konferencje wymagają też zagwarantowania posiłków, co nie stanowi problemu, ponieważ gościom można zapewnić zimne i ciepłe dania w formie bufetu.

Zobacz sale konferencyjne w Toruniu w Hotelu Nad Rzeczką: https://hotelnadrzeczka.pl/9/sala-konferencyjna-hotel-torun

Konferencja z noclegiem

Konferencja jako wydarzenie naukowe lub biznesowe może trwać od kilku godzin do kilku dni. Nic więc dziwnego, że wielu organizatorów takich wydarzeń poszukuje miejsca, w którym do dyspozycji jest nie tylko wyposażona i przestronna sala, ale gdzie goście mogą wypocząć po wykładach, dyskusjach oraz po dłuższej podróży. Hotel nad Rzeczką posiada komfortowe, przestronne i przytulne pokoje, które pomieszczą od jednej do czterech osób. Każdy posiada osobną łazienkę, a goście mogą skorzystać też z oferty śniadań.

Atrakcje po konferencji

Udział w konferencji w hotelu może być spotkaniem bardzo korzystnym dla uczestników. Pozytywnie rzutuje na rozwój kariery, wydłuża listę cennych kontaktów i przyspiesza dynamikę rozwoju firmy, a jednak poza spotkaniami może wiązać się ze zwiedzaniem. Toruń zachęca do tego, by czas wolny spędzić na zwiedzaniu najważniejszych atrakcji miasta. Ponieważ Hotel nad Rzeczką znajduje się niedaleko centrum, można zdecydować się na wyjście na spacer, skosztowanie tutejszych korzennych przysmaków, udział w projekcji w planetarium lub lekcję historii w Muzeum Piernika.

Najcenniejsze atrakcje Torunia to oczywiście ścisłe centrum miasta wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W ten najpiękniejszy i najważniejszy obszar wchodzi Stare Miasto, Nowe Miasto i Zamek Krzyżacki. Nie brakuje też knajpek, restauracji i pubów, w których można posilić się i spędzić czas w mniej formalnej atmosferze.

Więcej w dziale Miasto

rada_miasta_torunia_2019_m_litwin

Wydatki, inwestycje, podwyżki – budżet miasta w pigułce

Mateusz Bąk21 listopada 2019
sylwester_w_toruniu_2016_14833509858941

Miejski sylwester bez fajerwerków, ale w klimatach latino

Mateusz Bąk21 listopada 2019
SONY DSC

Stwórz swoim pracownikom optymalne warunki. Uzupełnij wyposażenie o rzeczy niezbędne w każdym kontenerze socjalnym

Redakcja ChilliTorun.pl19 listopada 2019
Bez tytułu

Świąteczna ciężarówka Coca-Coli w Toruniu? Trwa głosowanie!

Mateusz Bąk18 listopada 2019
DSC0521-1000x600

Toruński Tydzień Tolerancji po raz czwarty

Mateusz Bąk12 listopada 2019
2019_11_11_narodowe_swieto_niepodleglosci_025

Toruń uczcił niepodległość!

Mateusz Bąk11 listopada 2019
2019_10_27_80_rocznica_stracen_na_barbarce_017

80 lat od pierwszych straceń na Barbarce

Mateusz Bąk27 października 2019
flagi

Wybierz torunianina stulecia!

Mateusz Bąk23 października 2019
20191018_081752

Nowa ścieżka rowerowa w okolicach Motoareny

Mateusz Bąk18 października 2019