fbpx
Miasto

II Gwiazdka Dzieciom – baw się i pomagaj!

To już druga edycja "Gwiazdki Dzieciom" (fot. informacja prasowa)
II Gwiazdka Dzieciom – baw się i pomagaj!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym rusza lokalna akcja „Gwiazdka Dzieciom”, która jest częścią „Toruńskiej Nocy Dzieciom”. To już druga edycja imprezy, która poprzez zabawę ma na celu pomoc najmłodszym. Tegoroczna impreza charytatywna odbędzie się w klubie Monaco. Jak jest cel? Pomagać, bawiąc się!

“II Gwiazdka Dzieciom” to impreza charytatywna, której pomysłodawcą i organizatorem jest Mateusz Schalau – student Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, któremu w organizacji pomaga kolega Dawid Wanowski. To część akcji Toruńska Noc Dzieciom, która ma na celu wspieranie domów dziecka w Toruniu.

– Co sprawia, że angażuję się w takie akcje? Sam do końca nie wiem. Jeśli mam możliwość pomagania innym, to to robię. Dzieci, którym pomagam powinny być otoczone cały czas opieką i pomocą. Są samotne – straciły rodziców lub zostali im odebrani… Nie jesteśmy w stanie zrozumieć tego, co te dzieci przeżywają. Dlatego w każdy możliwy sposób staram się im pomagać i chcę, by żyło im się lepiej – opowiada Mateusz, organizator wydarzenia.

W tym roku podczas “II Gwiazdki Dzieciom” będą zbierane fundusze, które zostaną przekazane do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Nr 4 przy ulicy Donimirskiego w Toruniu (Dom Dziecka nr 2). Mieszkają w nim dzieci do 12 roku życia, którym warto pomóc i sprawić, by uśmiech na ich twarzach gościł częściej, szczególnie podczas tak radosnego okresu, jakim są Święta Bożego Narodzenia. Impreza odbędzie się w sobotę 12 grudnia 2015 roku w klubie Monaco o godzinie 21:00. Wstęp do lokalu kosztuje 10 zł, a dochód zostanie w całości przekazany na wyżej wymienioną placówkę. Jeśli chcesz i możesz – wrzuć do puszki więcej, liczy się każdy grosz! W ten sposób tańcząc i bawiąc się do rana, można jednocześnie pomóc dzieciom. Do dzieła! Razem możemy więcej!

– Pomóc można było już nawet przy Wampiriadzie, gdzie czekolady, które dostaje się za oddaną krew, można było przekazać dzieciom.  Dodatkowo, w akademikach organizowana jest aktualnie zbiórka rzeczy dla dzieci, która potrwa do 14 grudnia. Kartony są specjalnie oznaczone i czekają przy portierni w każdym akademiku. Można przynieść to, co przyda się najmłodszym czyli np. zabawki, ciuchy i słodycze (wszystko, co jest przydatne dzieciom od 6 miesiąca do 12 roku życia). Trzeba pomagać – mamy okazję, więc po co ją marnować?– mówi Mateusz Schalau i zachęca do wzięcia udziału w akcji.

Na imprezie zagrają:
– Dj Funk Dee
– DJ Martinez
– DJ Eryk
– Kamil Rzymyszkiewicz

Redakcja ChilliToruń objęła patronatem medialnym “Toruńską Noc Dzieciom” i chętnie przyłączy się do akcji. Zachęcamy więc do wzięcia w niej udziału, bo pomoc to jedna z najważniejszych rzeczy, którą możemy ofiarować drugiemu człowiekowi.

Link do wydarzenia

Więcej w dziale Miasto

adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
Monument of great astronomer Nicolaus Copernicus, Torun, Poland

Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl10 sierpnia 2020
pexels-photo-1454360

Uczniowie wrócą do szkół

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020