fbpx
Miasto

II Gwiazdka Dzieciom – baw się i pomagaj!

To już druga edycja "Gwiazdki Dzieciom" (fot. informacja prasowa)
II Gwiazdka Dzieciom – baw się i pomagaj!
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym rusza lokalna akcja „Gwiazdka Dzieciom”, która jest częścią „Toruńskiej Nocy Dzieciom”. To już druga edycja imprezy, która poprzez zabawę ma na celu pomoc najmłodszym. Tegoroczna impreza charytatywna odbędzie się w klubie Monaco. Jak jest cel? Pomagać, bawiąc się!

“II Gwiazdka Dzieciom” to impreza charytatywna, której pomysłodawcą i organizatorem jest Mateusz Schalau – student Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, któremu w organizacji pomaga kolega Dawid Wanowski. To część akcji Toruńska Noc Dzieciom, która ma na celu wspieranie domów dziecka w Toruniu.

– Co sprawia, że angażuję się w takie akcje? Sam do końca nie wiem. Jeśli mam możliwość pomagania innym, to to robię. Dzieci, którym pomagam powinny być otoczone cały czas opieką i pomocą. Są samotne – straciły rodziców lub zostali im odebrani… Nie jesteśmy w stanie zrozumieć tego, co te dzieci przeżywają. Dlatego w każdy możliwy sposób staram się im pomagać i chcę, by żyło im się lepiej – opowiada Mateusz, organizator wydarzenia.

W tym roku podczas “II Gwiazdki Dzieciom” będą zbierane fundusze, które zostaną przekazane do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Nr 4 przy ulicy Donimirskiego w Toruniu (Dom Dziecka nr 2). Mieszkają w nim dzieci do 12 roku życia, którym warto pomóc i sprawić, by uśmiech na ich twarzach gościł częściej, szczególnie podczas tak radosnego okresu, jakim są Święta Bożego Narodzenia. Impreza odbędzie się w sobotę 12 grudnia 2015 roku w klubie Monaco o godzinie 21:00. Wstęp do lokalu kosztuje 10 zł, a dochód zostanie w całości przekazany na wyżej wymienioną placówkę. Jeśli chcesz i możesz – wrzuć do puszki więcej, liczy się każdy grosz! W ten sposób tańcząc i bawiąc się do rana, można jednocześnie pomóc dzieciom. Do dzieła! Razem możemy więcej!

– Pomóc można było już nawet przy Wampiriadzie, gdzie czekolady, które dostaje się za oddaną krew, można było przekazać dzieciom.  Dodatkowo, w akademikach organizowana jest aktualnie zbiórka rzeczy dla dzieci, która potrwa do 14 grudnia. Kartony są specjalnie oznaczone i czekają przy portierni w każdym akademiku. Można przynieść to, co przyda się najmłodszym czyli np. zabawki, ciuchy i słodycze (wszystko, co jest przydatne dzieciom od 6 miesiąca do 12 roku życia). Trzeba pomagać – mamy okazję, więc po co ją marnować?– mówi Mateusz Schalau i zachęca do wzięcia udziału w akcji.

Na imprezie zagrają:
– Dj Funk Dee
– DJ Martinez
– DJ Eryk
– Kamil Rzymyszkiewicz

Redakcja ChilliToruń objęła patronatem medialnym “Toruńską Noc Dzieciom” i chętnie przyłączy się do akcji. Zachęcamy więc do wzięcia w niej udziału, bo pomoc to jedna z najważniejszych rzeczy, którą możemy ofiarować drugiemu człowiekowi.

Link do wydarzenia

Więcej w dziale Miasto

Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021