fbpx
Miasto

Internet? Oczywiście, że tak! Ale jaki?

(fot. Materiały Partnera)
Internet? Oczywiście, że tak! Ale jaki?
REAKCJE

To, że dziś większość z nas korzysta z Internetu nie jest żadną tajemnicą. Niektórzy potrzebują go do życia, jak powietrza. Ale to temat na inną opowieść. Tradycyjni użytkownicy globalnej pajęczyny traktują Internet jako narzędzie pomagające w codziennym funkcjonowaniu. Jest to często nieocenione źródło informacji, miejsce, gdzie spotykamy znajomych, dokonujemy transakcji finansowych, robimy zakupy, a także oglądamy, słuchamy, gramy. Wiedza, rozrywka, kultura – wszystko w jednym

Oczywiście, każdy z nas wykorzystuje Internet do innych celów, inne ma zapotrzebowanie, preferencje. Jedni traktują go jedynie jako narzędzie pracy, które umożliwia komunikowanie się ze światem i załatwianie spraw biznesowych. Są jednak i tacy, którzy za jego pomocą oglądają telewizję, filmy i seriale w najwyższej jakości. I właśnie w zależności od tego, do czego nam Internet potrzebny, jak intensywnie z niego korzystamy i ile danych ściągamy, musimy wybrać ten najlepszy dla siebie.

Szybko, wolno, za wolno…

Każdy z nas na pewno choć raz denerwował się z powodu zbyt wolnego łącza.. Pamiętacie w nieskończoność ładującą się stronę? Film, który za żadne skarby świata nie chce ruszyć? Co prawda dziś coraz rzadziej napotykamy na takie problemy, ale jednak… Aby móc cieszyć się i korzystać maksymalnie z dobrodziejstw Internetu, musimy zadbać o jego jakość, a raczej prędkość. Oczywiście, jeśli korzystamy z niego jedynie okazjonalnie, sprawdzając raz na jakiś czas skrzynkę mailową czy czytając wiadomości, najszybszy, najlepszy Internet nie jest nam niezbędny. Jeśli nasze wymagania wzrastają, chcemy więcej i więcej, a multimedia to nasz świat, powinniśmy zastanowić się poważnie nad wyborem odpowiedniego Internetu. A co to oznacza w praktyce?

Światłowód – co to takiego?

Raz po raz słyszymy o światłowodzie i w zasadzie wiemy, co to jest i z czym to się je. Czy jednak na pewno? Internet światłowodowy w UPC to najszybszy Internet, dzięki któremu uzyskamy szybkość nawet 500 Mb/s! Dodatkowo nie natrafia on na żadne zakłócenia, dzięki czemu film możemy ściągnąć naprawdę szybko, nie czekając godzinami. To wybór dla tych, którzy stawiają na szybkość, płynność działania, przepustowość, czyli brak zakłóceń, przeszkód. Czym jest światłowód i skąd wzięła się jego nazwa? Technologia ta wykorzystuje do transmisji danych, włókna szklane i stąd też wzięła się jego nazwa. Kable światłowodowe wkopane pod ziemią doprowadzane są do mieszkań, do których trafia tylko końcówka światłowodu. Coraz więcej miast zaopatrywanych jest w takie sieci, ale oczywiście nie wszędzie istnieje możliwość korzystania z nich. Co najciekawsze, światłowód to nie tylko Internet, ale także telewizja najwyższej jakości czy rozmowy telefoniczne oraz wideorozmowy. Ze względu na to, że każdy klient korzysta z jednego włókna, ma dostęp do całej szerokości pasma i to także eliminuje możliwość powstawania zakłóceń.

Internet światłowodowy w naszych domach

Wspomniana prędkość 1000 Mb/s to oczywiście wielkość, o którą  nie musimy walczyć. Idealna dla nas, aby cieszyć się możliwościami, jakie niesie ze sobą wirtualny świat, to wielkości rzędu 60 Mb/s. Pamiętajmy, że korzystając z WiFi, prędkość Internetu światłowodowego zmniejsza się nieco. Naturalnie wszystko zależy od tego, jaki posiadamy router. Weźmy też pod uwagę, że z WiFi korzysta zazwyczaj kilku użytkowników jednocześnie, używając laptopów, konsoli, tabletów, telefonów.

Jeśli jesteś zdecydowany usprawnić swój Internet, cieszyć się wysoką jakością połączeń telefonicznych, szybkością ściągania danych i czerpaniem przyjemność z gier, sprawdź szczegóły na: https://www.upc.pl/internet/kup-internet/

 

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021