fbpx
Miasto

Jak znaleźć swoje wymarzone mieszkanie w Toruniu?

(fot. Materiały Partnera)
Jak znaleźć swoje wymarzone mieszkanie w Toruniu?
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Zakup mieszkania nie jest rzeczą prostą. Wiele czasu trzeba poświęcić na znalezienie wymarzonego lokalu, jednak coraz więcej firm deweloperskich i agencji nieruchomości reklamuje swoje usługi w Internecie, gdzie prezentują wizualizacje nowych osiedli mieszkaniowych z mieszkaniem pod klucz. Nawet nie wychodząc z domu można ocenić wizualnie z poziomu tabletu, komputera, a nawet smartfona, czy dane lokale nam się podobają i czy chcemy poznać bardziej szczegółową ofertę

Prawie każde biuro nieruchomości ma w ofercie także wynajem mieszkań. Rozterką, jaka dręczy większość kupujących, jest po pierwsze konieczność wyboru pomiędzy rynkiem pierwotnym a wtórnym. Gdy szukamy wymarzonego lokum, pierwotny rynek mieszkań z pewnością jest atrakcyjny. Jak to wygląda w Toruniu?

Mieszkanie czy dom?

Dla poszukujących mieszkania w Grodzie Kopernika, jak zwykło się Toruń określać, jest wprost idealnym miastem, jeśli chodzi o budowanie nowych osiedli. Wiele dzieje się też w okolicy Torunia, jeśli ktoś poszukuje nie tyle mieszkania w bloku lub bliźniaczych domkach jednorodzinnych, ale marzy np. o posesji z ogródkiem lub większym kawałkiem ziemi i tzw. swojego nieba. Taki szeroki zakres propozycji oferuje wiele dobrych biur nieruchomości.

Możliwości własnej aranżacji mieszkania

Jeśli chodzi o mieszkania deweloperskie, to ogromny atut decyzji o zakupie mieszkania ma fakt, że każde pomieszczenie możemy zaprojektować według własnych upodobań. Wszystkie ściany np. mogą być zapełnione pomysłami kupującego. Dodatkowo klient ma pewność, że zastosowane w trakcie budowy materiały zostały starannie dobrane. Innowacyjność i trwałość – to jedne z ważniejszych cech, jakich poszukują amatorzy nowych mieszkań. Przy wyborze lokalu z rynku wtórnego nigdy jednak nie wiemy na pewno, ile czasu i środków finansowych pochłonie remont. Jedną z przyczyn późniejszych rozczarowań jest to, że  mieszkania z tzw. „drugiej ręki” mają często wiele ukrytych wad, takie jak np. stary montaż instalacji elektrycznej czy kanalizacyjnej, które trzeba albo wymienić albo modernizować.

Czasem trudno jednoznacznie stwierdzić, jak długo mieszkanie wybudowane kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat temu będzie komfortowe dla nowych właścicieli. Z nowym mieszkaniem nie ma takiego problemu. Pamiętać jednak trzeba, iż własne nowe lokum to inwestycja długoterminowa. W związku z tym też warto być pewnym wysokich standardów jakości, jaką oferują uznani deweloperzy. Trzeba przyznać, że ceny nowych mieszkań często są bardzo atrakcyjne. Ponadto, jak wspomnieliśmy, oprócz możliwości samodzielnego urządzenia wnętrz, urządzamy się w nowoczesnych, bezpiecznych budynkach, które powstają z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Dlaczego Toruń?

Toruń skomunikowany jest więc bardzo dobrze z każdą częścią naszego kraju, ponieważ położony jest w pobliżu autostrady A1 i wielu dróg wojewódzkich. Atrakcyjna lokalizacja sprawiła, że miasto stało się siedzibą wielu przedsiębiorstw, które prześcigają się z ofertą mieszkań deweloperskich w przeróżnych lokalizacjach na terenie miasta i okolicy. Ponadto trzeba przyznać, że Toruń rozwija się w dynamicznym tempie. Przed mieszkańcami stoją szerokie perspektywy rozwoju zawodowego.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika, ale też inne uczelnie wyższe zapewniają świetne wykształcenie kończącym je studentom. A po studiach absolwenci bardzo często decydują się na pozostanie w tym mieście. Tym właśnie młodym ludziom umożliwią start w dorosłe życie całkiem atrakcyjne oferty z rynku mieszkań.

Tekst napisany we współpracy z Agencją nieruchomości z Torunia – partnernieruchomosci.net.pl.

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021