fbpx
Miasto

Już za tydzień ferie zimowe! Jak aktywnie spędzić ten czas?

Ferie zimowe w naszym mieście wcale nie będą nudne! (fot. wikipedia)
Już za tydzień ferie zimowe! Jak aktywnie spędzić ten czas?
Krystian Mekka
REAKCJE

Toruńscy uczniowie już niebawem doczekają się kolejnych wolnych dni od szkoły. Tegoroczne ferie zimowe rozpoczną się w przyszły poniedziałek, 30 stycznia i potrwają do 12 lutego. Nasze miasto przygotowało dla mieszkańców ciekawą ofertę aktywnych, sportowych ferii zimowych!

Ferie zimowe są wspaniałym czasem wypoczynku, który można przeżywać w bardzo różny sposób. Miasto Toruń oferuje dla dzieci i młodzieży ciekawą ofertę spędzenia ferii na powietrzu, jak i w obiektach krytych.

– Ferie zimowe w Toruniu będą atrakcyjne i ciekaw. – mówił podczas konferencji prasowej poświęconej ofercie instytucji miejskich w czasie ferii zimowych prezydent miasta Torunia, Michał Zaleski. – Chociaż zapowiada się, że będzie to bezśnieżny okres, to na przykład miejskie lodowiska ze sztuczną nawierzchnią, czy orliki, które będą nieodpłatnie udostępnione dzieciom i młodzieży, zapewnią im aktywny wypoczynek. Do tego dodać należy bogatą ofertę kulturalną oraz zajęć szkolnych.

Ferie zimowe zostaną zainaugurowane w przyszły poniedziałek, 30 stycznia o godzinie 15:00 na lodowisku sezonowym przy CKK Jordanki. Na niej swoją obecność potwierdzili toruńscy hokeiści, curling’owcy, czy żużlowcy. W planach imprezy są przewidywane pokazy pierwszej pomocy Cheerleaders Toruń, Urban Dance School oraz także liczne animacje i konkursy. Straż Miejska wystawi swoje interaktywne stoisko, natomiast na lodowisku dojdzie do pojedynku maskotek toruńskich klubów sportowych. Od 18:00 do 19:00 odbędzie się dyskoteka na lodzie w przebraniach z elfem Emilem, a imprezę zamknie koncert Sary Pach. Wstęp na Inaugurację Ferii Zimowych 2017 będzie bezpłatny.

W tym roku na wszystkich obiektach sportowych będzie wiele atrakcji pod hasłami: Wielkie Kibicowanie, Wielkie Pływanie i Wielki Ślizganie – powiedziała Mariola Soczyńska, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki.

Lodowisko Tor-Tor, 2 lutego zaoferuje torunianom darmowe ślizganie oraz naukę jazdy dla najmłodszych. W Mini AquaParku w dniach 30 stycznia – 3 luty i 6 – 10 luty odbędą darmowe kursy pływania dla dzieci. W Arenie Toruń też dojdzie do nie lada atrakcji, a więc treningu lekkoatletycznego, zajęcia Wysokogórskim Klubem Wspinaczkowym, pokaz modeli zdalnie sterowanych, turniej tenisa stołowego, czy spotkanie-niespodzianka ze znanym sportowcem.

W ramach Wielkiego Kibicowania, w trakcie ferii zimowych dojdzie do kilku ciekawie zapowiadających się wydarzeń sportowych w Arenie Toruń, czy Lodowisku TOR-TOR, gdzie darmowe bilety otrzyma pierwsze 100 dzieci i ich opiekunowie. Dotyczy to najbliższych spotkań Giacomini Budowlani Toruń, Polski Cukier Toruń, Energa Toruń oraz Nesta Mires Toruń. Sportowym zwieńczeniem ferii zimowych będą Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce.

Miasto
Krystian Mekka

Dumny bydgoszczanin mieszkający i kochający się w Toruniu. Fanatyk piłki nożnej i ręcznej w każdym wydaniu. Komentator sportowy i spiker z muzycznej rodziny. Gaduła nadużywająca kolokwializmów i metafor

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021