fbpx
Miasto

Klimatyzacja do domu w Warszawie – najważniejsze atuty

(fot. Pixabay)
Klimatyzacja do domu w Warszawie – najważniejsze atuty
Redakcja ChilliTorun.pl
REAKCJE

Wyposażenie swojego domu czy mieszkania w klimatyzację staje się coraz bardziej realne dzięki większej dostępności urządzeń i cenach przystępnych dla coraz szerszej grupy odbiorców. Jakie są najważniejsze zalety posiadania klimatyzacji w domu w Warszawie – oraz w każdym innym dużym mieście?

Szeroki wybór klimatyzatorów ściennych i przenośnych

Przede wszystkim dostępność klimatyzacji do domu jest o wiele większa, niż jeszcze kilka lat temu, gdy urządzenia schładzające powietrze były spotykane głównie w sklepach i większych obiektach użytkowych. Obecnie każdy może znaleźć model ścienny lub przenośny, który będzie mu odpowiadał zarówno pod względem parametrów, jak i ceny. Ponadto urządzenia występują w bardzo szerokiej palecie kolorów i posiadają nowoczesne, wysoce estetyczne kształty, które można dopasować do każdego wnętrza.

Klimatyzacja w domu w Warszawie – najlepszy sposób na upały

Zarówno w Warszawie, jak i w każdym większym mieście, radzenie sobie z falą upałów jest niezwykle uporczywe, szczególnie dla osób mieszkających w centrum. Wietrzenie mieszkania wiąże się bowiem z hałasem i zapachem spalin, napływającymi przez okna. Klimatyzacja w domu jest najlepszym sposobem, by uniknąć tego problemu i zapewnić sobie idealne warunki do funkcjonowania, nawet podczas najbardziej gorącego lata.

Poprawa jakości powietrza – klimatyzacja do domu osób cierpiących na astmę lub alergie

Klimatyzacja w domu to nie tylko przyjemna temperatura latem – to także poprawa jakości powietrza dzięki filtrom, które są umieszczone w urządzeniu. Pochłaniają one wszelkie szkodliwe cząstki, a także kurz i pył, zapewniając zdrowe warunki małym dzieciom, alergikom oraz osobom borykającym się z astmą. Ponadto urządzenie pochłania nadmierną wilgoć, przyczyniając się do poprawy warunków w domach i pozwalając osiągnąć idealną dla człowieka wilgotność powietrza na poziome 40-60%.

Niskie koszty użytkowania

Obecnie klimatyzatory nie muszą być drogie w utrzymaniu – nowoczesne modele odznaczają się bardzo wysoką klasą energooszczędności, nie generując wysokich kosztów energii elektrycznej. Ponadto można jeszcze zwiększyć ich oszczędność, dbając o odpowiednie uszczelnienia w domu, który jest chłodzony za pomocą klimatyzacji. Nie bez znaczenia jest też fakt, że urządzenie od dobrego producenta ma żywotność na poziomie 30 lat – jest to z pewnością inwestycja, nad którą warto się zastanowić.

Klimatyzacja w domu nie powoduje chorób

Wiele osób boi się używania klimatyzacji w domu ze względu na choroby, których można się w ten sposób nabawić. Oczywiście niesłusznie – dobrze zamontowane urządzenie będzie pochłaniać wszystkie niepotrzebne cząsteczki, filtrując powietrze, którymi będą oddychali domownicy. Wszelkie choroby mogą brać się z niewłaściwego użytkowania z klimatyzacji w domu, np. ustawiania zbyt niskiej temperatury w stosunku tej panującej na zewnątrz (powinno się ustawiać temperaturę maksymalnie 7 stopni niższą) lub stosowanie zbyt dużego nadmuchu na małej powierzchni. Czasem winne jest także złe umiejscowienie klimatyzatora – np. tuż nad kanapą, przez co korzystający z niej mieszkańcy są narażeni na stały nawiew zimnego powietrza, co może skończyć się chorobą.

Więcej w dziale Miasto

_DSC0521

Startuje Toruński Tydzień Tolerancji! [PROGRAM]

Mateusz Bąk12 listopada 2018
niep_96_0

Torunianie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego! (FOTO + WIDEO)

Mateusz Bąk12 listopada 2018
3

Przed Urzędem Marszałkowskim stanęła tablica upamiętniająca (FOTO)

Mateusz Bąk12 listopada 2018
20011_0029

Na piknik wojskowy dojedziemy darmowymi autobusami !

Aleksandra Pladzyk9 listopada 2018
drzew_6

Sto dębów na setną rocznicę (FOTO)

Mateusz Bąk7 listopada 2018
wito_niepodlegoci_2016_w_toruniu_14791239476358

“Pokażmy biało-czerwone barwy” – prezydent Zaleski wydał apel!

Mateusz Bąk7 listopada 2018
Lotto Bill Gambling Win Lottery Ticket Profit Pay

W Toruniu znów padła “szóstka” w Lotto!

Mateusz Bąk7 listopada 2018
flag-3386232_960_720

Toruń świętuje niepodległość! Sprawdź program wydarzeń

Mateusz Bąk6 listopada 2018
22532769567_16f11e2e56_b

W Toruniu przejdzie Marsz Niepodległości!

Mateusz Bąk5 listopada 2018