fbpx
Custom Text
Miasto

Komunikacja do poprawki – prezydent spotkał się z mieszkańcami Podgórza

Prezydent Michał Zaleski w towarzystwie przybyłych na spotkanie mieszkańców (fot. nadesłane)
Komunikacja do poprawki – prezydent spotkał się z mieszkańcami Podgórza
Jakub Strzelka
REAKCJE

W piątkowy wieczór odbyło się drugie spotkanie mieszkańców Torunia z prezydentem. Tym razem Michał Zaleski odwiedził Zespół Szkół nr 15 na Podgórzu. Podczas spotkania poruszono kwestie bezpieczeństwa i komunikacji miejskiej na tym obszarze miasta

Społeczność podgórska podczas debaty miała okazję porozmawiać z radnymi. Dużo pytań i uwag dotyczyło komunikacji miejskiej na obszarze Podgórza. Skarżono się m.in. na złą organizację kursów autobusowej linii nr 36. Były również kierowane uwagi dotyczące komunikacji miejskiej w stronę Nieszawki. Mieszkańcy chcieliby, żeby dojeżdżał tam tzw. „Czerwony Autobus”, który ułatwiłby im transport do centrum. Zgłoszono również potrzebę remontu ulicy Dworackiej i Przy Grobli. Radni nie pozostali obojętni na prośby mieszkańców i zapewnili, że te tematy są przez nich analizowane i będą poruszane podczas konsultacji społecznych.

REKLAMA

Mieszkańcy Podgórza narzekali również na niektóre niedogodności, przeszkadzające im w spokojnym spędzaniu czasu.

– Na Podgórzu mieszka mi się dobrze, ale mam pewne uwagi – mówi Pani Lidia Lach. – Jedna z nich dotyczy Stawu przy Zakonie Franciszkanów. Teraz, gdy mamy zimę, to tego nie czuć, ale w miesiącach letnich wydobywa się stamtąd okropny smród. Jest to teren podmokły, więc wszystko gnije i w efekcie tworzy się nieprzyjemny zapach, który przeszkadza zwłaszcza mieszkańcom bloków nieopodal stawu.

Podczas drugiej części spotkania zostały wyświetlone prezentacje, dotyczące budżetu partycypacyjnego, finansów miasta oraz inwestycji miejskich. Zgromadzonym zaprezentowano prognozę wydatków i dochodów, jaką przewiduje Urząd Miasta. W tym roku Toruń przeznaczy na wydatki 937 milionów złotych, a prognozowany dochód to 938 milionów złotych. Okazuje się, że spora część wydatków będzie dotyczyć Podgórza. Na tej dzielnicy jest planowanych wiele inwestycji, do których już są robione dokumentacje. Jednym z największych przedsięwzięć na lewobrzeżu będzie przebudowa mostu im. Józefa Piłsudskiego. Będzie ona dotyczyć tylko warstwy wierzchniej. Metalowa konstrukcja nie zostanie ruszona. Ponadto w planach jest budowa Trasy Staromiejskiej od drogi ekspresowej S-10 (węzeł Kluczyki) do Trasy Średnicowej Podgórza (Ul. Andersa), budowa kanału deszczowego na ulicy Poznańskiej, przebudowa ul. Przesmyk oraz Krętej, a także montaż oświetlenia na ulicy Dworackiej i Przy Grobli.

Na spotkaniu z mieszkańcami byli obecni również policjanci. Mundurowi rozmawiali z lokalną społecznością o zagrożeniach na tej dzielnicy, a to w ramach tworzenia mapy zagrożeń. Ma ona ułatwić municypalnym walkę z przestępczością w Toruniu.

Następne spotkanie z Prezydentem odbędzie się już w poniedziałek (22.02) o godzinie 17:00, w Domu Muz na Rudaku.

Miasto
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Miasto

wheelchair-1629490_960_720

Bezpłatny transport na wybory

Katarzyna Grochowalska14 października 2018
SzyndzielniaKolejkaGondolowa30

Toruń będzie mieć kolej gondolową!

Mateusz Bąk11 października 2018
prom003-768x432

Ruszyła budowa promu! Połączy on dwie drogi krajowe (FOTO)

Mateusz Bąk10 października 2018
pom_15_0

Przy starówce odsłonięto nowy pomnik (FOTO)

Mateusz Bąk9 października 2018
Port w okolicach Rudaka - foto Krzysztof Dominikowski

Port, doki, stocznia – Kukiz’15 ma pomysł na wzbogacenie Torunia

Mateusz Bąk8 października 2018
odbierz-wyprawke-czytelnicza-dla-trzylatka

Wyprawka czytelnicza dla najmłodszych

Aleksandra Pladzyk8 października 2018
cover_superw_fp_wolo

Trwa nabór wolontariuszy Szlachetnej Paczki!

Mateusz Bąk5 października 2018
neuca

Nowe miejsca pracy na Jarze! NEUCA otworzyła nowe Centrum Dystrybucyjne (FOTO)

Mateusz Bąk4 października 2018
baner_swieta_torun

Rusza przetarg na iluminacje świąteczne!

Mateusz Bąk4 października 2018