fbpx
Miasto

Metron ogłasza upadłość. Ponad sto osób straci pracę

(fot. metron.torun.pl)
Metron ogłasza upadłość. Ponad sto osób straci pracę
Mateusz Bąk
REAKCJE

Fabryka wodomierzy przy ul. Targowej ogłasza upadłość. Jej majątek przejdzie do Skarbu Państwa, a wypowiedzenie otrzyma około 140 pracowników 

Od lat spółka borykała się z problemami finansowymi, co przekładało się na zaległości z podatkami, składkami do ZUS, pensjami czy opłatami za dzierżawę gruntów, samego zakładu i jego wyposażenia. Do sądu trafił już wniosek o upadłość firmy. Jej produkcja została zakończona, a pracownicy z końcem sierpnia dostaną wypowiedzenia.

Pomocną dłoń wyciąga miasto! Ponad 200 ofert pracy zebrało Centrum Wsparcia Biznesu. Pomoc oferuje też Powiatowy Urząd Pracy, który już jutro w Metronie organizuje spotkanie dla zagrożonych bezrobociem pracowników.

– Jeśli pracownicy nie będą zainteresowani konsultacjami na terenie zakładu, planujemy także uruchomienie stanowiska dedykowanego pracownikom Metronu, w powstającym punkcie informacyjnym w pobliskim Atrium Copernicus przy ulicy Żółkiewskiego – zapowiada Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Propozycje dla pracowników produkcyjnych zgłosiła m.in. firma z branży automotive działająca na terenie po byłej Elanie, a także w dwie spółki grupy TZMO – Plastica i Bella. Są także oferty zatrudnienia w firmie Towimor dla ślusarzy, monterów konstrukcji stalowych, spawaczy, operatorów suwnicy i  frezerów. Również miejskie spółki MZK i MPO zgłosiły chęć zatrudnienia elektryków, mechaników, elektroników, ładowaczy i kierowców. W tym ostatnim przypadku Miejski Zakład Komunikacji sfinansuje kurs kierowcy autobusu.

Ponadto Spomasz i  Tofama deklarują zatrudnienie tokarzy, Greentech Polska, Metalwis, Tofama, F.B. Fijałkowski i Spomasz przyjmą ślusarzy. – Część firm deklaruje przyuczenie pracowników do nowych zawodów – podkreśla Violetta  Weroniecka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia, który ma też w swojej ofercie propozycje pracy dla monterów bram i ogrodzeń, magazynierów, monterów drzwi, monterów instalacji wentylacyjnych i operatorów wózków widłowych, a także liczne programy wsparcia dla pracowników: kursy, szkolenia, czy też dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Apelujemy właścicieli firm szukających pracowników, by swoje oferty zgłaszali w Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, przy ulicy Konopnickiej 13 ( tel. 56 611 89 30, e-mail: kontakt@torun.direct).

źródło: Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021