fbpx
Miasto

Metron ogłasza upadłość. Ponad sto osób straci pracę

(fot. metron.torun.pl)
Metron ogłasza upadłość. Ponad sto osób straci pracę
Mateusz Bąk
REAKCJE

Fabryka wodomierzy przy ul. Targowej ogłasza upadłość. Jej majątek przejdzie do Skarbu Państwa, a wypowiedzenie otrzyma około 140 pracowników 

Od lat spółka borykała się z problemami finansowymi, co przekładało się na zaległości z podatkami, składkami do ZUS, pensjami czy opłatami za dzierżawę gruntów, samego zakładu i jego wyposażenia. Do sądu trafił już wniosek o upadłość firmy. Jej produkcja została zakończona, a pracownicy z końcem sierpnia dostaną wypowiedzenia.

Pomocną dłoń wyciąga miasto! Ponad 200 ofert pracy zebrało Centrum Wsparcia Biznesu. Pomoc oferuje też Powiatowy Urząd Pracy, który już jutro w Metronie organizuje spotkanie dla zagrożonych bezrobociem pracowników.

– Jeśli pracownicy nie będą zainteresowani konsultacjami na terenie zakładu, planujemy także uruchomienie stanowiska dedykowanego pracownikom Metronu, w powstającym punkcie informacyjnym w pobliskim Atrium Copernicus przy ulicy Żółkiewskiego – zapowiada Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Propozycje dla pracowników produkcyjnych zgłosiła m.in. firma z branży automotive działająca na terenie po byłej Elanie, a także w dwie spółki grupy TZMO – Plastica i Bella. Są także oferty zatrudnienia w firmie Towimor dla ślusarzy, monterów konstrukcji stalowych, spawaczy, operatorów suwnicy i  frezerów. Również miejskie spółki MZK i MPO zgłosiły chęć zatrudnienia elektryków, mechaników, elektroników, ładowaczy i kierowców. W tym ostatnim przypadku Miejski Zakład Komunikacji sfinansuje kurs kierowcy autobusu.

Ponadto Spomasz i  Tofama deklarują zatrudnienie tokarzy, Greentech Polska, Metalwis, Tofama, F.B. Fijałkowski i Spomasz przyjmą ślusarzy. – Część firm deklaruje przyuczenie pracowników do nowych zawodów – podkreśla Violetta  Weroniecka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia, który ma też w swojej ofercie propozycje pracy dla monterów bram i ogrodzeń, magazynierów, monterów drzwi, monterów instalacji wentylacyjnych i operatorów wózków widłowych, a także liczne programy wsparcia dla pracowników: kursy, szkolenia, czy też dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Apelujemy właścicieli firm szukających pracowników, by swoje oferty zgłaszali w Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, przy ulicy Konopnickiej 13 ( tel. 56 611 89 30, e-mail: kontakt@torun.direct).

źródło: Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020