fbpx
Miasto

Mieszkanie+ w Toruniu! Znamy szczegóły [WIZUALIZACJE]

(fot. PFR Nieruchomości)
Mieszkanie+ w Toruniu! Znamy szczegóły [WIZUALIZACJE]
Mateusz Bąk
REAKCJE

Do Urzędu Miasta Torunia złożono wniosek o wydanie pozwolenia na budowę osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus. Prace ruszą w pierwszym kwartale 2020 roku

Osiedle powstanie przy ul. Okólnej, na tę chwilę planowanych jest tam 320 komfortowych mieszkań. Inwestycję zrealizuje firma PFR Nieruchomości.

– W marcu chcemy ruszyć z budową. Myślę, że zajmie ona ok. 2 lat. Jestem absolutnie przekonany, że wszystkim mieszkańcom będzie się w tych mieszkaniach po prostu dobrze żyło – podkreślił prezes PFR Nieruchomości SA Mirosław Barszcz.

Osiedle będzie się składać z ośmiu czterokondygnacyjnych budynków. Najwięcej będzie mieszkań dwupokojowych, które stanowią ponad połowę wszystkich lokali mieszkalnych (208). Co czwarte zaprojektowane mieszkanie będzie miało trzy pokoje (88), a 8% to kawalerki (24 lokale). 16 mieszkań dwu- i trzypokojowych będzie przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokatorzy będą mieli do dyspozycji 384 miejsca parkingowe.

Na terenie osiedla przewidziano tereny rekreacyjne oraz plac zabaw. W promieniu 500 metrów znajdują się przystanki autobusowe, sklepy, przedszkole, szkoła, centrum kultury, przychodnia lekarska. W odległości 1,3 km znajduje się także stacja kolejowa Toruń Kluczyki.

– Mieszkania przygotowuje się dosyć długo, ale buduje się coś, co będzie stało 100 lat albo i dłużej. Uważam, że program jest ciekawy, interesujący i podkreślam, że te 320 mieszkań to dopiero pierwszy etap, myślimy już o kolejnych lokalizacjach – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

W ramach programu Mieszkanie Plus trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań w całej Polsce, kolejne 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne. W naszym województwie obok Torunia najbardziej zaawansowany projekt powstaje w Nakle nad Notecią.

Przypomnijmy, podstawowym celem programu jest zwiększenie liczby przystępnych cenowo mieszkań na rynku oraz wsparcie osób, dla których uzyskanie własnego lokalu jest z różnych względów niemożliwe. Mieszkanie+ jest skierowany do wszystkich grup społecznych. Więcej przeczytacie TUTAJ.

 

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
Monument of great astronomer Nicolaus Copernicus, Torun, Poland

Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl10 sierpnia 2020