fbpx
Miasto

Neuca ponownie zaprasza do aktywności! To będzie wyjątkowy Walkathon

(fot. Wojtek Szabelski/torun.pl)
Neuca ponownie zaprasza do aktywności! To będzie wyjątkowy Walkathon
Mateusz Bąk
REAKCJE

Przed nami dziewiąta edycja charytatywnego eventu promującego aktywność fizyczną Walkathon Neuca dla Zdrowia. W związku z pandemią organizatorzy zmienili nieco formułę. Okazji do pomagania i promowania aktywności fizycznej jednak nie zabraknie! 

Dotychczas w ramach imprezy w Toruniu gromadzili się entuzjaści nordic walking i zdrowego stylu życia, którzy w szczytnym celu przemierzali wspólnie ulice naszego miasta. Tym razem w związku z pandemią COVID-19 organizatorzy chcą uniknąć tworzenia dużego skupiska ludzi. Na czym polega nowa formuła?

W tym roku idziemy w ogólnopolskim Marszu dla Zdrowia pod hasłem „Rusz (się) z pomocą!“. Walkathon w nowej, zmienionej odsłonie to w sumie aż Pięć Tygodni Zdrowia. Od 8 sierpnia do 11 września każda osoba, która samodzielnie lub w grupie przejdzie dystans, zarejestruje aktywność w dowolnej aplikacji, a następnie zapisze screen z telefonu na platformie www.neucadlazdrowia.pl dołoży swoją cegiełkę pomocy w naszej akcji – przekonują organizatorzy.

Walkathon jak zawsze ma charakter charytatywny. Wartość wsparcia, jakim Neuca tym razem obejmie mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, będzie rosnąć z każdym kolejnym tygodniem i z zarejestrowaną aktywnością uczestników.

– Na start przygotowaliśmy 100 wózków inwalidzkich dla wybranych DPS, z którymi współpracujemy. We wrześniu spotykamy się w Białym Miasteczku na starówce w Toruniu przy Rynku Nowomiejskim, gdzie ogłosimy wynik i wielkość „wychodzonego” wsparcia – dodają organizatorzy.

W Białym Miasteczku będzie można także skorzystać m.in. z badań profilaktycznych. Co ważne, uczestnicy imprezy będą musieli najpierw dokonać rejestracji. Przed wejściem na teren Miasteczka konieczna będzie również dezynfekcja rąk oraz pomiar temperatury ciała.

– Zachęcamy! Niech każdy spacer będzie przyjemnością i przyniesie satysfakcję, a każda, nawet najkrótsza trasa stanie się naszym wspólnym sukcesem, który zmienimy w konkretne, charytatywne wsparcie – przekonuje Neuca.

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
Monument of great astronomer Nicolaus Copernicus, Torun, Poland

Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl10 sierpnia 2020
pexels-photo-1454360

Uczniowie wrócą do szkół

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020