fbpx
Miasto

Neuca ponownie zaprasza do aktywności! To będzie wyjątkowy Walkathon

(fot. Wojtek Szabelski/torun.pl)
Neuca ponownie zaprasza do aktywności! To będzie wyjątkowy Walkathon
Mateusz Bąk
REAKCJE

Przed nami dziewiąta edycja charytatywnego eventu promującego aktywność fizyczną Walkathon Neuca dla Zdrowia. W związku z pandemią organizatorzy zmienili nieco formułę. Okazji do pomagania i promowania aktywności fizycznej jednak nie zabraknie! 

Dotychczas w ramach imprezy w Toruniu gromadzili się entuzjaści nordic walking i zdrowego stylu życia, którzy w szczytnym celu przemierzali wspólnie ulice naszego miasta. Tym razem w związku z pandemią COVID-19 organizatorzy chcą uniknąć tworzenia dużego skupiska ludzi. Na czym polega nowa formuła?

W tym roku idziemy w ogólnopolskim Marszu dla Zdrowia pod hasłem „Rusz (się) z pomocą!“. Walkathon w nowej, zmienionej odsłonie to w sumie aż Pięć Tygodni Zdrowia. Od 8 sierpnia do 11 września każda osoba, która samodzielnie lub w grupie przejdzie dystans, zarejestruje aktywność w dowolnej aplikacji, a następnie zapisze screen z telefonu na platformie www.neucadlazdrowia.pl dołoży swoją cegiełkę pomocy w naszej akcji – przekonują organizatorzy.

Walkathon jak zawsze ma charakter charytatywny. Wartość wsparcia, jakim Neuca tym razem obejmie mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, będzie rosnąć z każdym kolejnym tygodniem i z zarejestrowaną aktywnością uczestników.

– Na start przygotowaliśmy 100 wózków inwalidzkich dla wybranych DPS, z którymi współpracujemy. We wrześniu spotykamy się w Białym Miasteczku na starówce w Toruniu przy Rynku Nowomiejskim, gdzie ogłosimy wynik i wielkość „wychodzonego” wsparcia – dodają organizatorzy.

W Białym Miasteczku będzie można także skorzystać m.in. z badań profilaktycznych. Co ważne, uczestnicy imprezy będą musieli najpierw dokonać rejestracji. Przed wejściem na teren Miasteczka konieczna będzie również dezynfekcja rąk oraz pomiar temperatury ciała.

– Zachęcamy! Niech każdy spacer będzie przyjemnością i przyniesie satysfakcję, a każda, nawet najkrótsza trasa stanie się naszym wspólnym sukcesem, który zmienimy w konkretne, charytatywne wsparcie – przekonuje Neuca.

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

Monument of great astronomer Nicolaus Copernicus, Torun, Poland

Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl10 sierpnia 2020
pexels-photo-1454360

Uczniowie wrócą do szkół

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
DSC_0772

Festiwal Wisły ponownie zawita do Torunia!

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
2020_08_04_torunsk_pielgrzymka_006

Z Torunia wyruszyli pielgrzymi

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
digital-camera-237414_960_720

Trwają prace nad filmem „Barbarka 1939”. Poszukiwani statyści!

Mateusz Bąk30 lipca 2020
animal-shelter-1558651_1920

Schronisko przejdzie remont

Mateusz Bąk30 lipca 2020
welcome-4737158_960_720

Szkoły w dobie pandemii. Jakie są wytyczne GIS?

Mateusz Bąk30 lipca 2020
roller-skates-4032551_1920

Toruń kocha rolki!

Mateusz Bąk30 lipca 2020
z1thumb_przysiecka4

Ścieżka na Barbarkę do poprawki

Mateusz Bąk29 lipca 2020