fbpx
Miasto

Piosenki od serca dla Ducha

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)
Piosenki od serca dla Ducha
Mateusz Bąk
REAKCJE

23 lutego 2020 roku w Dworze Artusa odbył się koncert charytatywny „Piosenki od serca dla Ducha”. Zebrane podczas niego datki przekazane zostaną na rehabilitację podopiecznych Fundacji Ducha. Honorowym patronatem wydarzenie objął prezydent Torunia Michał Zaleski

– Fundacja Ducha na Rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych – każde słowo w nazwie fundacji przekazuje jej wartości. Wyłowię z niej przynajmniej trzy. Po pierwsze, Ducha, a więc Stanisława Duszyńskiego, który lata temu powiedział, że warto pomagać i sięgnął po najprostsze środki — naturalne, co widać w samej działalności Fundacji. Są przecież jazdy konne, kajaki, wspinaczki i otoczenie przyrody. Komu to służy? Ludziom niepełnosprawnym, którzy potrzebują rzeczywistej pomocy w przywracaniu do aktywności, a więc rehabilitacji — powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. – Fundacja Ducha jest bardzo potrzebna. Odgrywa swoją społeczną rolę w naszym mieście, regionie i jest znana w cały kraju, o czym świadczą liczne artykuły specjalistycznych wydawnictw.

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

Koncert „Piosenki od serca dla Ducha” był bezpłatny. Publiczność mogła jednak dobrowolnie wspomóc Fundację w inny sposób. Przed wykonaniem każdego utworu zbierane były datki od zgłaszających się darczyńców. Ponadto odbyły się dwie licytacje. Za sumę 1900 złotych sprzedano bukiet ceramicznych maków ufundowany i wykonany przez toruńską artystkę Alicję Bogacką. Z kolei obraz toruńskiej malarki Krystyny Szalewskiej, który przekazał prezydent Michał Zaleski, wylicytowano aż za 5000 złotych.

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

– Ten koncert dedykowany jest założycielowi naszej fundacji Stanisławowi Duszyńskiemu — powiedziała prezes Fundacji Ducha Joanna Duszyńska-Gawińska. – Fundacja od 1992 roku zajmuje się wszechstronną rehabilitacją osób niepełnosprawnych, przede wszystkim dzieci i młodzieży. Nasi podopieczni codziennie przychodzą do ośrodka przy Szosie Bydgoskiej 15 na hipoterapię, terapię wspinaczkową, fizjoterapię i wiele innych form rehabilitacji. Co bardzo ważne, cała rehabilitacja w Fundacji Ducha jest bezpłatna. Jesteśmy organizacją non-profit, dlatego ważna jest dla nas każda forma wsparcia. Chciałabym podziękować wszystkim sponsorom i darczyńcom, dzięki którym mogliśmy zorganizować ten koncert, ale największe podziękowania kieruje do artystów, którzy tak naprawdę podarowali nam ten koncert. Są oni nie tylko utalentowani, ale mają też wielka serca.

Na scenie z bogatym i różnorodnym repertuarem wystąpili: Katarzyna Gucajtis, Agata Maciołek, duet Sylwia Kwasiborska i Witas Puciński, duet gitarowy Adam Pazdyga i Szymon Rychel, Jacek Beszczyński z zespołem: Nadziei Maleńka Orkiestra, w składzie Krzysztof Kwiatkowski, Tomasz Gumowski, Leszek Miliński. Gościem specjalnym był Bogdan Hołownia, który wystąpił w ducie z Ewą Żydołowicz.

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
Monument of great astronomer Nicolaus Copernicus, Torun, Poland

Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl10 sierpnia 2020
pexels-photo-1454360

Uczniowie wrócą do szkół

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
DSC_0772

Festiwal Wisły ponownie zawita do Torunia!

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
2020_08_04_torunsk_pielgrzymka_006

Z Torunia wyruszyli pielgrzymi

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020