fbpx
Miasto

Piosenki od serca dla Ducha

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)
Piosenki od serca dla Ducha
Mateusz Bąk
REAKCJE

23 lutego 2020 roku w Dworze Artusa odbył się koncert charytatywny „Piosenki od serca dla Ducha”. Zebrane podczas niego datki przekazane zostaną na rehabilitację podopiecznych Fundacji Ducha. Honorowym patronatem wydarzenie objął prezydent Torunia Michał Zaleski

– Fundacja Ducha na Rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych – każde słowo w nazwie fundacji przekazuje jej wartości. Wyłowię z niej przynajmniej trzy. Po pierwsze, Ducha, a więc Stanisława Duszyńskiego, który lata temu powiedział, że warto pomagać i sięgnął po najprostsze środki — naturalne, co widać w samej działalności Fundacji. Są przecież jazdy konne, kajaki, wspinaczki i otoczenie przyrody. Komu to służy? Ludziom niepełnosprawnym, którzy potrzebują rzeczywistej pomocy w przywracaniu do aktywności, a więc rehabilitacji — powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. – Fundacja Ducha jest bardzo potrzebna. Odgrywa swoją społeczną rolę w naszym mieście, regionie i jest znana w cały kraju, o czym świadczą liczne artykuły specjalistycznych wydawnictw.

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

Koncert „Piosenki od serca dla Ducha” był bezpłatny. Publiczność mogła jednak dobrowolnie wspomóc Fundację w inny sposób. Przed wykonaniem każdego utworu zbierane były datki od zgłaszających się darczyńców. Ponadto odbyły się dwie licytacje. Za sumę 1900 złotych sprzedano bukiet ceramicznych maków ufundowany i wykonany przez toruńską artystkę Alicję Bogacką. Z kolei obraz toruńskiej malarki Krystyny Szalewskiej, który przekazał prezydent Michał Zaleski, wylicytowano aż za 5000 złotych.

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

– Ten koncert dedykowany jest założycielowi naszej fundacji Stanisławowi Duszyńskiemu — powiedziała prezes Fundacji Ducha Joanna Duszyńska-Gawińska. – Fundacja od 1992 roku zajmuje się wszechstronną rehabilitacją osób niepełnosprawnych, przede wszystkim dzieci i młodzieży. Nasi podopieczni codziennie przychodzą do ośrodka przy Szosie Bydgoskiej 15 na hipoterapię, terapię wspinaczkową, fizjoterapię i wiele innych form rehabilitacji. Co bardzo ważne, cała rehabilitacja w Fundacji Ducha jest bezpłatna. Jesteśmy organizacją non-profit, dlatego ważna jest dla nas każda forma wsparcia. Chciałabym podziękować wszystkim sponsorom i darczyńcom, dzięki którym mogliśmy zorganizować ten koncert, ale największe podziękowania kieruje do artystów, którzy tak naprawdę podarowali nam ten koncert. Są oni nie tylko utalentowani, ale mają też wielka serca.

Na scenie z bogatym i różnorodnym repertuarem wystąpili: Katarzyna Gucajtis, Agata Maciołek, duet Sylwia Kwasiborska i Witas Puciński, duet gitarowy Adam Pazdyga i Szymon Rychel, Jacek Beszczyński z zespołem: Nadziei Maleńka Orkiestra, w składzie Krzysztof Kwiatkowski, Tomasz Gumowski, Leszek Miliński. Gościem specjalnym był Bogdan Hołownia, który wystąpił w ducie z Ewą Żydołowicz.

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

S2D (1)

Kolejna firma wspomogła toruńskie szpitale

Mateusz Bąk28 maja 2020
2020_05_28_briefing_prezydenta_do_internetu_012_0

Prezydent Torunia ma nowego zastępcę

Mateusz Bąk28 maja 2020
kindergarten-2204239_1920

Kolejne przedszkola wznawiają działalność [LISTA]

Mateusz Bąk26 maja 2020
lightning-bolt-768801_1920

Ostrzeżenie przed załamaniem pogody!

Mateusz Bąk25 maja 2020
2020_05_17_parki_zielen_1000lecia_019

Trwa rewitalizacja Parku Tysiąclecia [FOTO]

Mateusz Bąk25 maja 2020
Bez tytułu

Zdewastowano dwa pomniki w Toruniu!

Mateusz Bąk20 maja 2020
2020_05_17_parki_zielen_glazja_007

Glazja na Jakubskim w nowej odsłonie [FOTO]

Mateusz Bąk19 maja 2020
11_148_0

Toruń uczcił setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

Mateusz Bąk19 maja 2020
music-818459_1920

Pierwsze toruńskie żłobki ponownie otwarte

Mateusz Bąk14 maja 2020