fbpx
Miasto

Piosenki od serca dla Ducha

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)
Piosenki od serca dla Ducha
Mateusz Bąk
REAKCJE

23 lutego 2020 roku w Dworze Artusa odbył się koncert charytatywny „Piosenki od serca dla Ducha”. Zebrane podczas niego datki przekazane zostaną na rehabilitację podopiecznych Fundacji Ducha. Honorowym patronatem wydarzenie objął prezydent Torunia Michał Zaleski

– Fundacja Ducha na Rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych – każde słowo w nazwie fundacji przekazuje jej wartości. Wyłowię z niej przynajmniej trzy. Po pierwsze, Ducha, a więc Stanisława Duszyńskiego, który lata temu powiedział, że warto pomagać i sięgnął po najprostsze środki — naturalne, co widać w samej działalności Fundacji. Są przecież jazdy konne, kajaki, wspinaczki i otoczenie przyrody. Komu to służy? Ludziom niepełnosprawnym, którzy potrzebują rzeczywistej pomocy w przywracaniu do aktywności, a więc rehabilitacji — powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. – Fundacja Ducha jest bardzo potrzebna. Odgrywa swoją społeczną rolę w naszym mieście, regionie i jest znana w cały kraju, o czym świadczą liczne artykuły specjalistycznych wydawnictw.

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

Koncert „Piosenki od serca dla Ducha” był bezpłatny. Publiczność mogła jednak dobrowolnie wspomóc Fundację w inny sposób. Przed wykonaniem każdego utworu zbierane były datki od zgłaszających się darczyńców. Ponadto odbyły się dwie licytacje. Za sumę 1900 złotych sprzedano bukiet ceramicznych maków ufundowany i wykonany przez toruńską artystkę Alicję Bogacką. Z kolei obraz toruńskiej malarki Krystyny Szalewskiej, który przekazał prezydent Michał Zaleski, wylicytowano aż za 5000 złotych.

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

(fot. Sławomir Kowalski/torun.pl)

– Ten koncert dedykowany jest założycielowi naszej fundacji Stanisławowi Duszyńskiemu — powiedziała prezes Fundacji Ducha Joanna Duszyńska-Gawińska. – Fundacja od 1992 roku zajmuje się wszechstronną rehabilitacją osób niepełnosprawnych, przede wszystkim dzieci i młodzieży. Nasi podopieczni codziennie przychodzą do ośrodka przy Szosie Bydgoskiej 15 na hipoterapię, terapię wspinaczkową, fizjoterapię i wiele innych form rehabilitacji. Co bardzo ważne, cała rehabilitacja w Fundacji Ducha jest bezpłatna. Jesteśmy organizacją non-profit, dlatego ważna jest dla nas każda forma wsparcia. Chciałabym podziękować wszystkim sponsorom i darczyńcom, dzięki którym mogliśmy zorganizować ten koncert, ale największe podziękowania kieruje do artystów, którzy tak naprawdę podarowali nam ten koncert. Są oni nie tylko utalentowani, ale mają też wielka serca.

Na scenie z bogatym i różnorodnym repertuarem wystąpili: Katarzyna Gucajtis, Agata Maciołek, duet Sylwia Kwasiborska i Witas Puciński, duet gitarowy Adam Pazdyga i Szymon Rychel, Jacek Beszczyński z zespołem: Nadziei Maleńka Orkiestra, w składzie Krzysztof Kwiatkowski, Tomasz Gumowski, Leszek Miliński. Gościem specjalnym był Bogdan Hołownia, który wystąpił w ducie z Ewą Żydołowicz.

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021