fbpx
Miasto

Powrót do przeszłości – Komorowski w toruńskim sądzie

Bronisław Komorowski miał zostać zaatakowny przez Remigiusza Dominiaka 22 maja zeszłego roku podczas wiecu wyborczego ówczesnego prezydenta (fot. wikimedia)
Powrót do przeszłości – Komorowski w toruńskim sądzie
Jakub Strzelka
REAKCJE

Ponad rok temu, gdy w Polsce toczyła się kampania wyborcza przed wyborami prezydenckimi, do Torunia na wiec przyjechał Bronisław Komorowski. Do aktualnego wówczas prezydenta próbował się dostać niejaki Remigiusz Dominiak. Torunianin został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy BOR-u i przekazany w ręce policji. Aktualnie trwa proces 35-letniego mężczyzny, który został oskarżony o usiłowanie napaści na głowę państwa. W procesie bierze udział sam Bronisław Komorowski

Były prezydent zeznawał w piątek w toruńskim Sądzie Okręgowym w sprawie Remigiusza Dominiaka oskarżonego o podjęcie próby napaści na głowę państwa w maju zeszłego roku. Cała sprawa odbiła się szerokim echem w mediach. Bronisław Komorowski podczas piątkowej rozprawy twierdził, że  odebrał zachowanie Dominiaka jako atak wymierzony w jego stronę.

Młody mężczyzna wybiegł z podniesioną ręką i rzucił się w moją stronę – relacjonował podczas rozprawy polityk. – Coś miał w ręku. Odebrałem to jako atak i zagrożenie. Poczułem się zagrożony wskutek gwałtownego skoku i uniesienia ręki oraz faktu, że coś w tej ręce mężczyzna trzymał. Nikt chcący mi coś wręczyć nie skacze w górę z uniesioną ręką. Powtórzę jeszcze raz: odebrałem to jako atak wymierzony we mnie.

Przypomnijmy w tym miejscu, jak wyglądało całe zdarzenie. Incydent zarejestrowały kamery TVP Info.

Głos zabrał również sam oskarżony, który jest członkiem ruchu antyaborcyjnego „PRO – Prawo do Życia” i jak twierdzi, chciał tylko przekazać prezydentowi ulotkę organizacji.

Nie żywię żadnych negatywnych uczuć wobec prezydenta, funkcjonariuszy BOR ani policjantów. Nigdy ich też nie obrażałem słownie – mówił na pierwszej rozprawie Remigiusz Dominiak.

Jeszcze przed rozprawą z udziałem byłego prezydenta, odbyła się rozprawa, podczas której obecni byli trzej policjanci, którzy podczas incydentu obezwładnili Dominiaka. Co ciekawe, ich zeznania są niespójne. Jeden z funkcjonariuszy twierdził, że zachowanie oskarżonego było agresywne i odebrał je, jako szkodliwe dla bezpieczeństwa prezydenta. Z kolei drugi uważa, że w postępowaniu Dominiaka nie doszukał się agresji. Zastanawiający jest fakt, że ów funkcjonariusz dzień wcześniej złożył zeznania obciążające Dominiaka, który rzekomo miał go uderzyć w twarz. Trzeci policjant potwierdził, że oskarżony zachowywał się agresywnie.

Nie wiadomo jeszcze, jaki finał będzie miała cała sprawa. Jedno jest pewne – oskarżonemu Remigiuszowi Dominiakowi grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

(Źródło: „Nowości”)

Miasto
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021