fbpx
Miasto

Prezydent Michał Zaleski odwiedził Czerniewice. Pytano m.in. o remont mostu

Prezydent Michał Zaleski odwiedził Czerniewice. Pytano m.in. o remont mostu
Konrad Marzec
REAKCJE

Piąte tegoroczne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami odbyło się w Czerniewicach. Poruszono m.in. temat na lewobrzeżu podczas remontu mostu im. marszałka Józefa Piłsudskiego

Mieszkańcy osiedla Czerniewice licznie pojawili się w Szkole Podstawowej nr 34, aby zapoznać się z planami inwestycji i działań na tym osiedlu. Pierwsza część spotkania odbyła się w ramach dyżurów przy stolikach – mieszkańcy zainteresowani tematem dróg, komunikacji miejskiej, walki ze smogiem, czasu wolnego i edukacji czy bezpieczeństwa mogli zadać pytanie przedstawicielom m.in. Miejskiego Zarządu Dróg, Wydziału Gospodarki Komunalnej, Wydziału Promocji i Turystyki, Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej, Wydziały  Środowiska i Zieleni, Straży Miejskiej czy toruńskiej policji.

Podobnie jak na poprzednich spotkaniach, z mieszkańcami spotkali się przedstawiciele Rady Seniorów, którzy udzielają informacji o aktywnościach dla toruńskich seniorów, dystrybuują czasopismo „Bez metryki” oraz przyjmują uwagi i pytania mieszkańców. – Torunianie pytają chętnie o Toruńską Kartę Seniora i partnerów tego programu. Udzielamy informacji, jak taką kartę założyć i z niej korzystać – mówi przewodnicząca Rady Seniorów w Toruniu Krystyna Nowakowska, cytowana przez torun.pl. Przedstawiciele rady będą dyżurować na każdym spotkaniu w tegorocznym cyklu.

Co z remontem mostu?

W części dyskusyjnej mieszkańcy pytali o organizację ruchu na lewobrzeżu podczas remontu mostu im. marszałka Józefa Piłsudskiego, remont ul. Włocławskiej i plany połączenia ul. Łódzkiej z autostradą A1. – Przygotowaliśmy koncepcję, która przewiduje, że od ul. Łódzkiej będzie odejście, które ma doprowadzić do obszaru węzła Toruń Południe i ta koncepcja została przyjęta przez GDDKiA. Zrealizowana może być tylko, jeśli dojdzie do budowy odcinka drogi S10 na odcinku Toruń-Bydgoszcz. Na razie nie ma na to pieniędzy i droga S10 nie jest na liście projektów do realizacji w Programie Budowy Dróg Krajowych. Zabiegamy o to, żeby z listy rezerwowej droga trafiła na listę podstawową. Trzymajmy kciuki, aby droga jak najszybciej powstała, bo wtedy powstanie też łącznik do węzła autostradowego przez drogę ekspresową S10 – wyjaśnił prezydent Michał Zaleski.

Mieszkańcy zgłaszali również potrzebę nowych nasadzeń i zorganizowania miejsc spotkań dla mieszkańców na terenach, które nie są jeszcze zagospodarowane.

Spotkanie poprzedziło rozdanie nagród w konkursie plastycznym “Toruń opowiada o niepodległości”. Nagrodzeni zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 34: z klas I-III: nagroda – Paulina Masłowska, wyróżnienie – Nikodem Kęsicki, z klas IV-VII: nagroda – Marta Paczesna, wyróżnienie – Filip Kilasiński. Nagrody i wyróżnienia wręczył laureatom prezydent Michał Zaleski.

Źródło: torun.pl

Miasto
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021