fbpx
Miasto

Prezydent odwiedził osiedle Wrzosy

Prezydent spotkał się z mieszkańcami Wrzosów (fot. Adam Zakrzewski/ torun.pl)
Prezydent odwiedził osiedle Wrzosy
Konrad Marzec
REAKCJE

Dziewiąte wydarzenie z cyklu spotkań prezydenta Michała Zaleskiego z torunianami odbyło się w Zespole Szkół Muzycznych przy ul. Szosa Chełmińska 224/226. Dyskutowano m.in. o organizacji pobytu sześciolatków w szkole

Spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół Muzycznych przy ul. Szosa Chełmińska 224/226 w poniedziałek 12 marca 2018 roku. Zgodnie z harmonogramem spotkania, mieszkańcy najpierw mieli możliwość porozmawiania na tematy związane ze swoim osiedlem i najbliższym otoczeniem w ramach dyżurów przy stolikach. Do ich dyspozycji byli przedstawiciele m.in. Miejskiego Zarządu Dróg, Wydziału Gospodarki Komunalnej, Wydziału Promocji i Turystyki, Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej, Wydziału Środowiska i Zieleni, Straży Miejskiej czy toruńskiej policji.

Spotkanie w szkole muzycznej było też okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego „Toruń opowiada o niepodległości”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych. W gronie laureatów znaleźli się uczniowie klas IV-VII ze Szkoły Podstawowej nr 9: Borys Wojda (nagroda) oraz Maja Stanisławska i Martyna Cedro (wyróżnienia).

Na wstępie skarbnik miasta Magdalena Flisykowska-Kacprowicz przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące budżetu miasta na 2018 rok. Potem mieszkańcy obejrzeli filmy dotyczące miejskich inwestycji drogowych i kubaturowych, a także zapoznali się ze szczegółową prezentacją dotyczącą remontów dróg oraz inwestycji na osiedlu.

Sześciolatki w szkole, zamknięte przedszkole i organizacja dróg wewnętrznych

Mieszkańcy Wrzosów zwrócili się do prezydenta z konkretnymi problemami dotyczącymi ich osiedla. Wśród nich znalazły się tematy związane z organizacją pobytu sześciolatków w Szkole Podstawowej nr 4, jak i miejscami w przedszkolach miejskich zlokalizowanych na osiedlu Wrzosy. Liczba ta znacząco się zwiększy już w tym roku, kiedy jesienią na osiedlu zwanym Jarem otwarte zostanie nowe przedszkole miejskie nr 18. Do problemów związanych z edukacją najmłodszych dołączyła sprawa przedszkola prywatnego Pod Muchomorkiem, mieszczącego się przy ul. Szosa Chełmińska 226a, które właściciele postanowili zamknąć. Rodzice dzieci uczęszczających do tej placówki są zaniepokojeni ich dalszą edukacją przedszkolną. Rozmowy dotyczyły organizacji ruchu na drogach wewnętrznych osiedla. Mieszkańcy domów jednorodzinnych zaś zainteresowani byli dotacjami na wymianę pieców. Obecny na spotkaniu przedstawiciel Wydziału Środowiska i Zieleni wyjaśnił, jakie są zasady przyznawania dotacji i jakiej wysokości kwoty można otrzymać.

Źródło: torun.pl

Miasto
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021