fbpx
Miasto

Przy Olsztyńskiej powstanie nowy salon meblowy!

(fot. torun.pl)
Przy Olsztyńskiej powstanie nowy salon meblowy!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Na przełomie sierpnia i września ruszy budowa salonu z meblami i akcesoriami do wyposażenia wnętrz. Inwestorem jest spółka Agata S.A.

Działka o powierzchni 2,5 hektara została kupiona od miasta za 6,67 mln zł. Z firmą podczas procesu inwestycyjnego aktywnie współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Budynek salonu zostanie oddany do użytku w trzecim kwartale 2020 r.

Pod koniec wakacji ruszy już przebudowa skrzyżowania przy ul. Olsztyńskiej, gdzie powstanie sklep. Aktualnie sieć poszukuje podwykonawców do wykończenia przestrzeni wewnątrz obiektu.

 Rozwój sieci Agata w województwie kujawsko-pomorskim to element długoterminowej strategii firmy, zmierzającej do wzrostu liczby salonów na terenie całej Polski. Wybór Torunia był podyktowany dużym potencjałem tego miasta. Cieszymy się, że już niebawem do grona naszych pracowników, jak również Klientów dołączą mieszkańcy Torunia i okolic – komentuje Przemysław Gurban, dyrektor operacyjny sieci Agata S.A.

Łączna powierzchnia użytkowa nowego salonu Agata wyniesie 12 308 metrów kwadratowych, natomiast planowana powierzchnia zabudowy to 7 801 m kw. W ramach inwestycji powstanie także parking, na którym znajdzie się aż 368 miejsc. Obiekt będzie wyposażony w ruchome schody oraz windę przystosowaną również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Firma Agata odpowiada za całościową adaptację przestrzeni wokół salonu. Inwestor podejmie się utwardzenia dróg dojazdowych, przylegającego placu i chodnika oraz zaaranżuje tereny zielone wokół salonu. Firma będzie na bieżąco informować o postępach prac.

źródło: torun.pl

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

dsc_2038

Umowa podpisana! Toruńskie dworce czeka wyczekiwany remont

Mateusz Bąk20 sierpnia 2019
wp_1

Toruń uczcił Święto Wojska Polskiego

Mateusz Bąk16 sierpnia 2019
DSC_0764

Festiwal Wisły zawitał do Torunia! [PROGRAM]

Mateusz Bąk14 sierpnia 2019
gr

[WIZUALIZACJE] Czterogwiazdkowy hotel na toruńskiej starówce!

Mateusz Bąk13 sierpnia 2019
km_1_1

Bawarska firma z siedzibą w Toruniu

Mateusz Bąk13 sierpnia 2019
ddd

Uwaga na podejrzane komunikaty na klatkach schodowych!

Mateusz Bąk13 sierpnia 2019
house-2566500_1280

Spełnijmy marzenia podopiecznych toruńskich domów dziecka!

Mateusz Bąk12 sierpnia 2019
forteczna8_006A (1)

Na Jarze powstanie dwujęzyczna szkoła!

Mateusz Bąk6 sierpnia 2019
cycling-2520007_960_720

Toruń powalczy Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Mateusz Bąk6 sierpnia 2019