fbpx
Miasto

Rozpoczęła się kolejna edycja Coperniconu – miłośnicy fantastyki opanowali miasto

(fot. facebook)
Rozpoczęła się kolejna edycja Coperniconu – miłośnicy fantastyki opanowali miasto
Jakub Strzelka
REAKCJE

Po raz wtóry do Torunia przyjechali fani fantastyki i szeroko pojętej popkultury. To oznacza, że rozpoczęła się kolejna edycja Coperniconu. Jak zwykle program imprezy jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie. Konwent potrwa do niedzieli

Przed południem na Placu Rapackiego zgromadziła się spora grupa osób czekających na uruchomienie punktów akredytacyjnych, w których można odbierać swoje wejściówki na fantastyczny konwent. Co zrobić po odebraniu swojej akredytacji? To proste – udać się na interesujące uczestników atrakcje jakie przygotowali organizatorzy. Ci z kolei nie pozwolą się nudzić. Program Coperniconu obejmuje wyjątkowo wiele prelekcji oraz bloków tematycznych, na których każdy znajdzie coś dla siebie.

Tegoroczna edycja jest szczególnie wyjątkowa dla fanów twórczości Johna Ronalda Reuela Tolkiena. W ciągu trzech dni festiwalowych odbędzie się aż osiem prelekcji poświęconych twórczości autora “Władcy Pierścieni”. Wszystkie będą poświęceniom zagadnieniom związanym z tolkienowskim Śródziemiem. Coś dla siebie znajdą również fani autorów z lokalnego podwórka. Copernicon odwiedzą znani w Polsce autorzy powieści historycznych i fantastycznych: Jacek Komuda i Andrzej Pilipiuk. Pierwszy z nich ma w swoim dorobku takie książki jak sagę “Samozwaniec” czy “Hubal”, która to pozycja jest jego najnowszym dziełem. Z kolei Pilipiuk uderza w nieco bardziej fantastyczne tony. Pisarz jest autorem takich powieści jak “Oko jelenia” czy osławionej sagi o przygodach Jakuba Wędrowycza – wiejskiego egzorcysty i bimbrownika żyjącego w czasach Polski Ludowej. Obaj autorzy będą dostępni dla fanów podczas sesji autografów i spotkań autorskich.

Na Coperniconie pojawi się również Rafał Kosik, którego fani literatury znają przede wszystkim z książek traktujących o trójce przyjaciół: Feliksie, Necie i Nice.

Co jeszcze czeka nas na Coperniconie? Trudno to wszystko wymienić, ponieważ atrakcji jest całe mnóstwo. Na pewno na konwencie odnajdą się fani gier planszowych, komputerowych, RPG, larpów i miłośnicy kultury orientalnej. Ciężko wszystko wypisać w jednym tekście, dlatego najlepiej wybrać się w weekend na Copernicon.

Miasto
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Miasto

02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020