fbpx
Miasto

Skyway 2016 – atrakcji wciąż przybywa!

"Water Concept Opera" okazała się być najlepszą instalacją zeszłorocznego festiwalu? Jak będzie w tym roku? (fot. Adrian Chmielewski)
Skyway 2016 – atrakcji wciąż przybywa!
Jakub Strzelka
REAKCJE

Wielkimi krokami zbliża się doroczny Międzynarodowy Festiwal Światła Bella Skyway Festival. Z roku na rok impreza się rozwija i staje się coraz bardziej atrakcyjna. Tegoroczny „Skyway” ma być wyjątkowy, a to za sprawą paru punktów na festiwalowej mapie, jakich nie było w latach poprzednich. Oświetlone samoloty nad Wisłą, opowieści 3D i specjalny pokaz, dla zamkniętych w kurtynie wodnej widzów. To tylko niektóre atrakcje, czekające na torunian

Po zeszłorocznym sukcesie „Water Concept Opera” – jednej z instalacji, która była zlokalizowana na przystani AZS-u, organizatorzy Bella Skyway Festival postanowili pójść o parę kroków dalej. Ponownie nawiązali współpracę z reżyserem dźwięku Bogusławem Palewiczem, który tym razem przygotował coś całkowicie oszałamiającego. W zeszłym roku widzowie mogli podziwiać spektakl laserowy z udziałem kurtyny wodnej. Podczas tegorocznej edycji do wody i dźwięku dołączy także ogień. Wyreżyserowany przez Palewicza spektakl ma zachwycić widzów za sprawą kurtyny wodnej, która ich otoczy i fontann, z których będzie wznosił się ogień. Ponadto na kurtynie będzie wyświetlany obraz. Wszystko to odbędzie się na scenie plenerowej CKK Jordanki.

Spektakl ogniowo-laserowo-wodny nie będzie jedyną wielką atrakcją na tegorocznym festiwalu. Organizatorzy wraz z Aeropactem przygotowali nocne pokazy lotnicze, które będą odbywały się nad Wisłą. Niestety, widzowie zobaczę tylko dwa pokazy – 26 i 27 sierpnia. Podczas podniebnego show piloci w rozświetlonych ledowymi światłami samolotach będą wykonywali przeróżne powietrzne akrobacje. Cel pokazu jest jeden – rozświetlić Bulwar Filadelfijski. Wyobraźmy sobie, jaką moc będzie musiał mieć ten pokaz, by założenie zostało zrealizowane. Na koniec godzinnego show zostaną puszczone fajerwerki.

W poprzednich latach jedną z najpiękniejszych instalacji niezmiennie był budynek Collegium Maximum UMK przy Placu Rapackiego. Zawsze wyświetlane na nim animacje przyciągały tysiące zwiedzających. Nie inaczej będzie i tym razem. Podczas Bella Skyway Festival na fasadzie Collegium Maximum będzie wyświetlana krótka historyjka o francuskich ludzikach Anooki. Zdawać by się mogło, że instalacja powstała z myślą o dzieciach, ale na pewno spodoba się także dorosłym.

W 2016 roku odbędzie się już ósma edycja festiwalu światła. Poprzednie imprezy pozwoliły wypracować solidną markę, która jest już znana na całym świecie. Docenił to niedawno magazyn „Brief of Poland”, który przyznał festiwalowi pierwsze miejsce w konkursie na „Najlepsze Wydarzenie Lata 2015” w kategorii kultura. Pozostaje mieć nadzieję, że Bella Skyway Festival utrzyma dobrą markę i za rok będzie się cieszył z obrony tytułu. Patrząc na to, z jakim rozmachem jest organizowana impreza, możemy być o to spokojni.

Miasto
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Miasto

główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
Monument of great astronomer Nicolaus Copernicus, Torun, Poland

Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl10 sierpnia 2020
pexels-photo-1454360

Uczniowie wrócą do szkół

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
DSC_0772

Festiwal Wisły ponownie zawita do Torunia!

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020
2020_08_04_torunsk_pielgrzymka_006

Z Torunia wyruszyli pielgrzymi

Mateusz Bąk4 sierpnia 2020
digital-camera-237414_960_720

Trwają prace nad filmem „Barbarka 1939”. Poszukiwani statyści!

Mateusz Bąk30 lipca 2020