fbpx
Miasto

Skyway 2016 – atrakcji wciąż przybywa!

"Water Concept Opera" okazała się być najlepszą instalacją zeszłorocznego festiwalu? Jak będzie w tym roku? (fot. Adrian Chmielewski)
Skyway 2016 – atrakcji wciąż przybywa!
Jakub Strzelka
REAKCJE

Wielkimi krokami zbliża się doroczny Międzynarodowy Festiwal Światła Bella Skyway Festival. Z roku na rok impreza się rozwija i staje się coraz bardziej atrakcyjna. Tegoroczny „Skyway” ma być wyjątkowy, a to za sprawą paru punktów na festiwalowej mapie, jakich nie było w latach poprzednich. Oświetlone samoloty nad Wisłą, opowieści 3D i specjalny pokaz, dla zamkniętych w kurtynie wodnej widzów. To tylko niektóre atrakcje, czekające na torunian

Po zeszłorocznym sukcesie „Water Concept Opera” – jednej z instalacji, która była zlokalizowana na przystani AZS-u, organizatorzy Bella Skyway Festival postanowili pójść o parę kroków dalej. Ponownie nawiązali współpracę z reżyserem dźwięku Bogusławem Palewiczem, który tym razem przygotował coś całkowicie oszałamiającego. W zeszłym roku widzowie mogli podziwiać spektakl laserowy z udziałem kurtyny wodnej. Podczas tegorocznej edycji do wody i dźwięku dołączy także ogień. Wyreżyserowany przez Palewicza spektakl ma zachwycić widzów za sprawą kurtyny wodnej, która ich otoczy i fontann, z których będzie wznosił się ogień. Ponadto na kurtynie będzie wyświetlany obraz. Wszystko to odbędzie się na scenie plenerowej CKK Jordanki.

Spektakl ogniowo-laserowo-wodny nie będzie jedyną wielką atrakcją na tegorocznym festiwalu. Organizatorzy wraz z Aeropactem przygotowali nocne pokazy lotnicze, które będą odbywały się nad Wisłą. Niestety, widzowie zobaczę tylko dwa pokazy – 26 i 27 sierpnia. Podczas podniebnego show piloci w rozświetlonych ledowymi światłami samolotach będą wykonywali przeróżne powietrzne akrobacje. Cel pokazu jest jeden – rozświetlić Bulwar Filadelfijski. Wyobraźmy sobie, jaką moc będzie musiał mieć ten pokaz, by założenie zostało zrealizowane. Na koniec godzinnego show zostaną puszczone fajerwerki.

W poprzednich latach jedną z najpiękniejszych instalacji niezmiennie był budynek Collegium Maximum UMK przy Placu Rapackiego. Zawsze wyświetlane na nim animacje przyciągały tysiące zwiedzających. Nie inaczej będzie i tym razem. Podczas Bella Skyway Festival na fasadzie Collegium Maximum będzie wyświetlana krótka historyjka o francuskich ludzikach Anooki. Zdawać by się mogło, że instalacja powstała z myślą o dzieciach, ale na pewno spodoba się także dorosłym.

W 2016 roku odbędzie się już ósma edycja festiwalu światła. Poprzednie imprezy pozwoliły wypracować solidną markę, która jest już znana na całym świecie. Docenił to niedawno magazyn „Brief of Poland”, który przyznał festiwalowi pierwsze miejsce w konkursie na „Najlepsze Wydarzenie Lata 2015” w kategorii kultura. Pozostaje mieć nadzieję, że Bella Skyway Festival utrzyma dobrą markę i za rok będzie się cieszył z obrony tytułu. Patrząc na to, z jakim rozmachem jest organizowana impreza, możemy być o to spokojni.

Miasto
Jakub Strzelka
@JStrzelka

Dziennikarz, publicysta i czujny obserwator czerpiący z ikon polskiego felietonu, by jak najtrafniej opisywać toruńskie piekiełko.

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021