fbpx
Miasto

Szkoła Cambridge Academy – takiego projektu w Toruniu jeszcze nie było

Cambridge Academy - nowy projekt w Toruniu (fot. strona szkoły na Facebooku)
Szkoła Cambridge Academy – takiego projektu w Toruniu jeszcze nie było
Konrad Marzec
REAKCJE

W Toruniu powstaje niepubliczna szkoła podstawowa – Cambridge Academy. Na jakich zasadach ma funkcjonować i skąd pojawił się pomysł na taki projekt? M.in. o tym opowie nam dr Joanna Górska – Szymczak, Rektor Kolegium Jagiellońskiego – TSW oraz absolwentka prestiżowego Uniwersytetu w Cambridge w Anglii.

Pani Rektor, skąd inicjatywa powołania szkoły podstawowej, która w swojej nazwie nawiązuje do jednej z najsłynniejszych uczelni na świecie ?

Z inicjatywy Kolegium Jagiellońskiego powołane zostało Liceum Jagiellońskie, które już niedługo będzie świętować pięć lat istnienia. Uruchomienie szkoły podstawowej uzupełnia cykl kształcenia, jaki chcemy docelowo realizować. Nasza Uczelnia prowadzi m.in. studia pedagogiczne, kształcimy nauczycieli, zatem istnienie placówek edukacyjnych jest z tego punktu widzenia logicznym dopełnieniem naszej pracy. Chcemy również zaproponować coś zupełnie nowego – proces wychowawczo – edukacyjny, skupiający się w dużej mierze na rozwijaniu indywidualnych zdolności i umiejętności dzieci od najmłodszych klas. Znakomita kadra nauczycielska, do tego bardzo duża ilość zajęć z języka angielskiego, dodatkowo język chiński. Ponadto wiele innych zajęć dodatkowych, kształtujących  indywidualne predyspozycje.

Czy macie pewność, że dzieci dadzą sobie z tym wszystkim radę?

Dzieci i młodzież będą przebywać u nas – w bezpiecznym dla nich środowisku codziennie do godziny 17-tej. Dążymy do tego, aby rodzice powierzający nam dzieci po pierwsze mieli to poczucie, że ich dzieci będą pod dobrą opieką, aż oni skończą swoje obowiązki zawodowe. Co więcej, w tym czasie dzieci wykonają tak bardzo potrzebne zadania związane z edukacją, odbędą też większość zajęć, na które normalnie trzeba wozić dzieci z jednego końca miasta na drugi. Pomożemy w realizacji różnych zajęć – muzyka, plastyka, taniec, zajęcia sportowe. Wszystko w znakomicie zlokalizowanym punkcie w centrum miasta, dokąd łatwo przywieźć i odebrać dzieci.

Wygląda jednak na to, że to oferta skierowana przede wszystkim do osób z Torunia.

Nie do końca się z tym zgodzę. Proszę zwrócić uwagę, że bardzo wielu rodziców przyjeżdża do pracy do Torunia. Mogą przyjeżdżać z dziećmi, a następnie, po odbyciu wszystkich zajęć, spokojnie wrócić razem do domu. Rozwiązanie takie zapewnia rodzicom poczucie spokoju, że dziecko przebywa pod dobrą opieką, o czym wspomniałam wyżej. Osoby spoza Torunia jak najbardziej mogą skorzystać z naszej oferty, do czego oczywiście zachęcamy. Do tego jeśli się weźmie pod uwagę koszty zajęć dodatkowych i nauki języków, to okaże się, że propozycja nauki w Cambridge Academy jest naprawdę interesująca.

Dlaczego zdecydowaliście się na taką nazwę, która jednoznacznie się kojarzy z jednym z najbardziej znanych uniwersytetów na świecie?

Naszym celem jest dążenie do odkrywania talentów dzieci i młodzieży i pomoc w ich szlifowaniu w prawdziwe diamenty. Dążymy do doskonałości w edukacji. To tradycja, pielęgnowana od prawie 800 lat w Cambridge.

Spotkanie dla rodziców

Rodziców zainteresowanych kształceniem swoich dzieci w Szkole Podstawowej „Cambridge Academy”, organizatorzy zapraszają na spotkanie „Five o’clock w Cambridge Academy”, które odbędzie się 25 maja 2018r. Początek o godzinie 17:00. W planie spotkania przewidziano zwiedzanie pomieszczeń szkolnych. Ze względów organizacyjnych organizatorzy uprzejmie proszą o zgłoszenie udziału w spotkaniu pod numer telefonu: 605 203 333 lub na adres e-mail: sekretariat@cambridgeacademy.edu.pl.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie na Facebooku.

Miasto
Konrad Marzec

Torunianin z urodzenia i przywiązania. Nie wyobraża sobie życia bez angielskiej i polskiej ligi piłkarskiej. Ponadto uwielbia żużel, szachy, whisky oraz skandynawską literaturę kryminalną. Ogląda za dużo filmów i obgryza paznokcie na gali Oscarów

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021