fbpx
Miasto

Toruń powalczy Puchar Rowerowej Stolicy Polski

(fot. Pixabay)
Toruń powalczy Puchar Rowerowej Stolicy Polski
Mateusz Bąk
REAKCJE

Z początkiem września zapaleni rowerzyści mogą włączyć się w zabawę „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. O co w tym chodzi?

Zasady są banalne. Wystarczy wsiąść na rower, w swoim smartfonie włączyć aplikację Rowerowa Stolica Polski, wybrać jedno z 25 miast prezydenckich i wreszcie przejechać dla niego jak najwięcej kilometrów! Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik przebywający poza granicami kraju może również przystąpić do rywalizacji!

Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, puchar zostanie na stałe w posiadaniu zwycięskiego grodu. Akcja ułatwi również planowanie nowych ścieżek czy małej infrastruktury rowerowej, ponieważ w sposób szczegółowy pokaże, jakimi drogami, ścieżkami czy szlakami poruszali się uczestnicy rywalizacji.

Do walki o Puchar staną następujące miasta: Biała Podlaska, Białystok, Bydgoszcz, Chełm, Chorzów, Ciechanów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kielce, Koszalin, Leszno, Łódź, Mysłowice, Olsztyn, Piekary Śląskie, Przemyśl, Słupsk, Suwałki, Świętochłowice, Świnoujście, Warszawa i Włocławek.

Będzie można również uczestniczyć w rywalizacji grupy utworzonej w ramach miasta, np. pomiędzy szkołami, firmami czy stowarzyszeniami. Rywalizacja będzie rozgrywała się wtedy bezpośrednio w danym mieście, tworząc niezapomniane sportowe emocje!

Co warte dodania, dla stu najbardziej aktywnych użytkowników Wydział Sportu i Rekreacji UMT przygotował 100 koszulek Toruń Europejskie Miasto Sportu 2019, a TKK Pacific ufundował 100 bidonów rowerowych. Zabawa rusza 1 września! Udział jest oczywiście bezpłatny.

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

dsc_2038

Umowa podpisana! Toruńskie dworce czeka wyczekiwany remont

Mateusz Bąk20 sierpnia 2019
wp_1

Toruń uczcił Święto Wojska Polskiego

Mateusz Bąk16 sierpnia 2019
DSC_0764

Festiwal Wisły zawitał do Torunia! [PROGRAM]

Mateusz Bąk14 sierpnia 2019
gr

[WIZUALIZACJE] Czterogwiazdkowy hotel na toruńskiej starówce!

Mateusz Bąk13 sierpnia 2019
km_1_1

Bawarska firma z siedzibą w Toruniu

Mateusz Bąk13 sierpnia 2019
ddd

Uwaga na podejrzane komunikaty na klatkach schodowych!

Mateusz Bąk13 sierpnia 2019
house-2566500_1280

Spełnijmy marzenia podopiecznych toruńskich domów dziecka!

Mateusz Bąk12 sierpnia 2019
olsztynska_agata

Przy Olsztyńskiej powstanie nowy salon meblowy!

Mateusz Bąk12 sierpnia 2019
forteczna8_006A (1)

Na Jarze powstanie dwujęzyczna szkoła!

Mateusz Bąk6 sierpnia 2019