fbpx
Miasto

Toruńska firma One Sport laureatem Nagrody Marszałka w kat. Sport!

Laureaci Nagród Marszałka w kat. promocja woj. i sport (fot. Andrzej Goiński)
Toruńska firma One Sport laureatem Nagrody Marszałka w kat. Sport!
Adam Mroczek
REAKCJE

Za nami uroczysta gala rozdania Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W kategorii „Sport” przyznano je firmie One Sport Sp. Z o.o. z Torunia – za organizację i promocję Mistrzostw Europy na żużlu, a także Idze Baumgart-Witan, lekkoatletce Budowlanego Klubu Sportowego Bydgoszcz – za sukcesy sportowe w 2017 roku

Nagrody Marszałka to nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. W tym roku Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Piotr Całbecki również przyznał takie nagrody m.in. w kategorii Sport.

Firma One Sport Sp. Z o.o. powstała 10 lat temu w Toruniu. Od początku działalności zajmuje się marketingiem sportowym oraz organizacją eventów, głównie w sporcie żużlowym. Od 2013 r. firma jest wyłącznym organizatorem oraz promotorem cyklu Mistrzostw Europy na żużlu – Speedway European Championship. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców oraz telewidzów – wszystkie transmisje, łącznie z powtórkami, śledziło 29 milionów osób na świecie. W roku 2013 firma One Sport reaktywowała zawody „Eurosport Speedway Best Paris”.

Nagrodę w kategorii „Sport” za sukcesy sportowe odebrała także Iga Baumgart-Witan, podstawowa zawodniczka lekkoatletycznej sztafety 4×400 metrów. Największe sukcesy sztafety to: brązowy medal na mistrzostwach świata w Londynie, srebrny medal na Mistrzostwach świata Sztafet w Nassau, złoty medal halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. Iga Baumgart-Witan była nominowana w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” w kategorii „Najlepszy sportowiec 2017 roku”.

Natomiast wyróżnienia otrzymali m.in. Jerzy Zieliński (prezes Lipnowskiego Klubu Sportowego „Jastrząb” w Lipnie, który otrzymał nominację za upowszechnianie sportu motocrossowego w regionie i kraju), Aleksander Opaczewski (selekcjoner reprezentacji Polski kobiet niesłyszących w piłce nożnej) i Adam Szulc (asystent selekcjonera). Obaj panowie przyczynili się do doprowadzenia w 2017 roku reprezentacji Polski kobiet niesłyszących w piłce nożnej do wicemistrzostwa olimpijskiego podczas XXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich Niesłyszących w „Deaflympics” w tureckim Samsun. Wśród wyróżnionych znalazł się również Stefan Janeczek (prezes Klubu Wioślarskiego „Gopło” Kruszwica z powiatu inowrocławskiego, który był organizatorem wioślarskich zawodów krajowych i międzynarodowych).

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl

 

 

Miasto
Adam Mroczek

Torunianin z krwi i kości. Pasjonat żużla, piłki nożnej i skoków narciarskich (wstanie nawet na konkursy PŚ w Sapporo). Prywatnie kibic FC Barcelony i Liverpoolu. Uwielbia podróżować i napić się dobrego piwa.

Więcej w dziale Miasto

adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021
kancelaria-radcy-prawnego-torun

Prawo jest jednakowe dla każdego – twierdzi kancelaria radcy prawnego w Toruniu

Redakcja ChilliTorun.pl9 lutego 2021

Podniebna wystawa rzeźb na Starym Mieście

Weronika Wiśniewska9 października 2020
główne_klucz do mieszkania w Toruniu i Olsztynie

Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Redakcja ChilliTorun.pl17 września 2020
03 - i-kancelaria - URL 1 ZEWN

Dzieci nie są niczyją własnością. Sądowe decyzje o pozbawieniu władzy rodzicielskiej wymagają szczególnego uzasadnienia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
wash-expert-sklepserwiskarcher

Karcher Toruń – sklep, serwis i wypożyczalnia

Redakcja ChilliTorun.pl7 września 2020
1024px-Toruń,_panorama_miasta_(OLA_Z.)

Zanieczyszczenia z Czajki płyną do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl31 sierpnia 2020
Monument of great astronomer Nicolaus Copernicus, Torun, Poland

Kopernik i pierniki, czyli jedziemy w odwiedziny do Torunia

Redakcja ChilliTorun.pl10 sierpnia 2020
pexels-photo-1454360

Uczniowie wrócą do szkół

Mateusz Bąk5 sierpnia 2020