fbpx
Miasto

Toruńska firma One Sport laureatem Nagrody Marszałka w kat. Sport!

Laureaci Nagród Marszałka w kat. promocja woj. i sport (fot. Andrzej Goiński)
Toruńska firma One Sport laureatem Nagrody Marszałka w kat. Sport!
Adam Mroczek
REAKCJE

Za nami uroczysta gala rozdania Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W kategorii „Sport” przyznano je firmie One Sport Sp. Z o.o. z Torunia – za organizację i promocję Mistrzostw Europy na żużlu, a także Idze Baumgart-Witan, lekkoatletce Budowlanego Klubu Sportowego Bydgoszcz – za sukcesy sportowe w 2017 roku

Nagrody Marszałka to nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. W tym roku Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Piotr Całbecki również przyznał takie nagrody m.in. w kategorii Sport.

Firma One Sport Sp. Z o.o. powstała 10 lat temu w Toruniu. Od początku działalności zajmuje się marketingiem sportowym oraz organizacją eventów, głównie w sporcie żużlowym. Od 2013 r. firma jest wyłącznym organizatorem oraz promotorem cyklu Mistrzostw Europy na żużlu – Speedway European Championship. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców oraz telewidzów – wszystkie transmisje, łącznie z powtórkami, śledziło 29 milionów osób na świecie. W roku 2013 firma One Sport reaktywowała zawody „Eurosport Speedway Best Paris”.

Nagrodę w kategorii „Sport” za sukcesy sportowe odebrała także Iga Baumgart-Witan, podstawowa zawodniczka lekkoatletycznej sztafety 4×400 metrów. Największe sukcesy sztafety to: brązowy medal na mistrzostwach świata w Londynie, srebrny medal na Mistrzostwach świata Sztafet w Nassau, złoty medal halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. Iga Baumgart-Witan była nominowana w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” w kategorii „Najlepszy sportowiec 2017 roku”.

Natomiast wyróżnienia otrzymali m.in. Jerzy Zieliński (prezes Lipnowskiego Klubu Sportowego „Jastrząb” w Lipnie, który otrzymał nominację za upowszechnianie sportu motocrossowego w regionie i kraju), Aleksander Opaczewski (selekcjoner reprezentacji Polski kobiet niesłyszących w piłce nożnej) i Adam Szulc (asystent selekcjonera). Obaj panowie przyczynili się do doprowadzenia w 2017 roku reprezentacji Polski kobiet niesłyszących w piłce nożnej do wicemistrzostwa olimpijskiego podczas XXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich Niesłyszących w „Deaflympics” w tureckim Samsun. Wśród wyróżnionych znalazł się również Stefan Janeczek (prezes Klubu Wioślarskiego „Gopło” Kruszwica z powiatu inowrocławskiego, który był organizatorem wioślarskich zawodów krajowych i międzynarodowych).

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl

 

 

Miasto
Adam Mroczek

Torunianin z krwi i kości. Pasjonat żużla, piłki nożnej i skoków narciarskich (wstanie nawet na konkursy PŚ w Sapporo). Prywatnie kibic FC Barcelony i Liverpoolu. Uwielbia podróżować i napić się dobrego piwa.

Więcej w dziale Miasto

02 - ODPADY24H - kontenery od firmy ODPADY24H

Dzikie wysypiska – ogromny problem dla środowiska, który stworzyli ludzie

Redakcja ChilliTorun.pl4 lipca 2023
Summer view of Torun old town and Vistula river. Architecture in Poland, Europe.

Jak aktualnie wygląda rynek pierwotny nieruchomości w Toruniu?

Redakcja ChilliTorun.pl28 czerwca 2022
loftowedomu-dom-modulowy

Co to jest dom modułowy i ile kosztuje?

Redakcja ChilliTorun.pl21 czerwca 2022
11 - TAXI WAŁBRZYCH - taksówki w Wałbrzychu

Taksówka – bezpieczny transport pod same drzwi. Czyli dlaczego warto

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
07 - STRUMIN - strumin zabezpieczenia-budowlane podesty-rozladunkowe

Przed działaniem zadbaj o komfort i bezpieczeństwo. Przygotowywanie placu budowy

Redakcja ChilliTorun.pl9 maja 2022
20220428141017_download

Kawalerka w Toruniu – czy warto i gdzie jej szukać?

Redakcja ChilliTorun.pl5 maja 2022
02 - diolut - URL 2 ZEWN

Sprawność zestawów fotowoltaicznych. Od czego zależy wydajność ogniw?

Redakcja ChilliTorun.pl13 lipca 2021
culture-2427256_1280

Życie w rytmie slow możliwe także w mieście. Najlepszym przykładem Toruń

Redakcja ChilliTorun.pl7 maja 2021
adobe

Szukasz mieszkania w Toruniu? Sprawdź najciekawsze inwestycje!

Redakcja ChilliTorun.pl12 lutego 2021