fbpx
Miasto

Uczniowie zaadoptowali australijskie koale!

(fot. Pixabay)
Uczniowie zaadoptowali australijskie koale!
Mateusz Bąk
REAKCJE

Klasa 2c Szkoły Podstawowej w Obrowie zorganizowała wyjątkową akcję „Zaadoptuj koalę”. Dzięki ogromnego zainteresowania uczniów, pedagogów i rodziców udało się zebrać środki na adopcję aż siedmiu uratowanych z australijskich pożarów koali!

Uczniowie klasy 2c Szkoły Podstawowej w Obrowie zorganizowali w Tłusty Czwartek kiermasz ciastek, z którego dochód miał być przekazany na adopcję koali uratowanego z pożarów w Australii. Zainteresowanie akcją przerosło oczekiwania organizatorów: za pieniądze zebrane podczas kiermaszu udało się zaadoptować aż siedem koali.

– W kiermasz włączyła się tak naprawdę cała szkoła – opowiada Paulina Wróblewska, wychowawczyni klasy 2 c, inicjatorka akcji. – Słodycze przynosiły także dzieci spoza naszej klasy. Wolontariuszki ze szkolnego koła wolontariatu sprzedawały z zaangażowaniem dosłownie każdy kawałek ciasta. Angliści pomogli przejść proces adopcji na angielskiej stronie internetowej szpitala. Osobne podziękowania należą się również rodzicom, bez których pomocy nie udałoby się zorganizować kiermaszu.

Australijski Hospital Port Macquarie, w którym przebywają koale, przez rok będzie informował szkołę o stanie zdrowia zwierząt.

– Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będziemy mieć obrowskie koale – mówi wójt Obrowa Andrzej Wieczyński. – Zenani, Balmoral Mini, Bartington Xavier, Byabarra Jones, Crescent Head Jimmy, Emerald Downs Mary, Linr Anwen – będziemy się wami opiekować. Trzymajcie się!

Zwierzęta, które przetrwały pożar, potrzebują leczenia, aby powrócić do sił. Każdy może im pomóc. Wystarczy wejść na stronę www.koalahospital.org.au i dokonać formalności.

źródło: Urząd Gminy Obrowo

Miasto
Mateusz Bąk
@bak_mateusz

Redaktor działu sport, news i kultura. Ukryty w cieniu potrafi nadzwyczaj niespodziewanie zaatakować i przedstawia najszybszy tekst w mieście. Zajmuje się głównie koszykówką i siatkówką, nie stroni również od wnikliwych reportaży i historycznych ciekawostek

Więcej w dziale Miasto

umbrella-straw-1240920_1920

Na lewobrzeżu powstaje kompleks sportowy z basenami [FOTO]

Mateusz Bąk2 kwietnia 2020
nowe-bielawy-torun

Centrum Handlowe Nowe Bielawy Toruń – duży wybór, atrakcyjne ceny

Redakcja ChilliTorun.pl1 kwietnia 2020
bulwar

Patrol z drona – zobacz, jak policja sprawdzała ruch w Toruniu! [WIDEO]

Mateusz Bąk31 marca 2020
winter-843305_1920

W Toruniu spadnie śnieg?! [PROGNOZA]

Mateusz Bąk30 marca 2020
maseczki-2

Trwa dystrybucja maseczek TZMO

Mateusz Bąk30 marca 2020
torun_lech_kaminski_15

Toruń w Godzinę dla Ziemi

Mateusz Bąk25 marca 2020
pexels-355527

Wiosenne odszczurzanie w Toruniu! Gdzie i jak należy dokonać deratyzacji?

Mateusz Bąk25 marca 2020
foodora-3402507_1920

W tych lokalach zamówisz na wynos lub na dowóz! [LISTA]

Mateusz Bąk23 marca 2020
autumn-4550624_1920

W Toruniu utrzymają się przymrozki! [PROGNOZA]

Mateusz Bąk23 marca 2020