fbpx
Custom Text
Miasto

Ulubieniec toruńskich studentów uległ wypadkowi. Pomóżmy mu odzyskać sprawność!

(fot. Facebook)
Ulubieniec toruńskich studentów uległ wypadkowi. Pomóżmy mu odzyskać sprawność!
Marcin Morkowski
REAKCJE

Nasze miasto posiada wiele pięknych stron, a na przestrzeni dziesiątek lat uzyskało jeszcze więcej charakterystycznych głosów, którymi przestawia się szerszej publiczności. Wśród studentów mało jest osób, które nie kojarzyłby szczególnej osobistości, jaką niewątpliwie jest Wojtek Wasilewski. Chłopak pochodzący z Węgorzewa na stałe wpisał się już w setki studenckich opowieści, a jego ciepły głos pozostaje w głowie jeszcze długo po wszystkich wydarzeniach, które miał okazję oprawiać swoją postacią

Swoją nietuzinkową osobowością i niebanalnym poczuciem humoru Wojtek sprawia, że grono jego przyjaciół stale się powiększa. Niewątpliwie pracowita i aktywna osoba, to strony, z których najlepiej dał się poznać studenckiej braci, mijającej go na co dzień na uczelnianym Campusie.

REKLAMA

Wieloletni członek ekipy samorządowej, zarządzającej sprawami studenckimi na UMK, działacz społeczny i konferansjer największych imprez rozrywkowych i charytatywnych w Toruniu, uległ w czerwcu tego roku poważnemu wypadkowi. Mimo prób korzystnego oszacowania i rozwikłania sytuacji przez lekarzy, zmuszeni oni byli amputować  jego prawą rękę. Szansą na odzyskanie chociażby części dawnej sprawności jest zakup specjalistycznej protezy. Aby ją zdobyć, uruchomiona została specjalna zbiórka pieniędzy pod patronatem Mazurskiej Fundacji Edukacyjnej Bonus Pastor. W jej ramach prowadzone są aukcje na specjalnej, facebookowej grupie Pomagam bo Lubię – Licytacje dla Wojtka Wasilewskiego. Dostępne jest także indywidualne konto, na które można wpłacać dobrowolne datki na rzecz Wojtka.

 

Koleje losu bywają nieprzewidywalne, czasami również niesprawiedliwe. Mamy nadzieję, że wieloletnia praca Wojtka na rzecz potrzebujących zostanie doceniona przez wszystkich przyjaciół, których zyskał dzięki swojej osobowości. Jako redakcja pragniemy przesłać Ci Wojtku szczere wyrazy wsparcia. Masz w nas przyjaciół, którzy o Tobie nie zapominają!

Miasto
Marcin Morkowski
@Morkowsky

Redaktor naczelny, współzałożyciel portalu ChilliTorun.pl. Publicysta, komentator. Prywatnie rubaszny jegomość, słynący z ciętej riposty

Więcej w dziale Miasto

wheelchair-1629490_960_720

Bezpłatny transport na wybory

Katarzyna Grochowalska14 października 2018
SzyndzielniaKolejkaGondolowa30

Toruń będzie mieć kolej gondolową!

Mateusz Bąk11 października 2018
prom003-768x432

Ruszyła budowa promu! Połączy on dwie drogi krajowe (FOTO)

Mateusz Bąk10 października 2018
pom_15_0

Przy starówce odsłonięto nowy pomnik (FOTO)

Mateusz Bąk9 października 2018
Port w okolicach Rudaka - foto Krzysztof Dominikowski

Port, doki, stocznia – Kukiz’15 ma pomysł na wzbogacenie Torunia

Mateusz Bąk8 października 2018
odbierz-wyprawke-czytelnicza-dla-trzylatka

Wyprawka czytelnicza dla najmłodszych

Aleksandra Pladzyk8 października 2018
cover_superw_fp_wolo

Trwa nabór wolontariuszy Szlachetnej Paczki!

Mateusz Bąk5 października 2018
neuca

Nowe miejsca pracy na Jarze! NEUCA otworzyła nowe Centrum Dystrybucyjne (FOTO)

Mateusz Bąk4 października 2018
baner_swieta_torun

Rusza przetarg na iluminacje świąteczne!

Mateusz Bąk4 października 2018